Vsetín ve finále!

Václav Trávníček • 13.03.2016

Dokázali to! Vsetínští hokejisté po roce vybojovali znovu postup do finále 2.ligy. Rozhodlo o tom nedělní vítězství ve čtvrtém semifinálovém zápase na ledě Techniky Brno, které Valaši urvali 3:2 na samostatné nájezdy. Rozhodující penaltu vstřelil René Kajaba. Souboj o postup do kvalifikace o druhou nejvyšší soutěž začne v pátek ve Frýdku-Místku.

2. liga - SF4 ne 13.3.17:00
HC Technika Brno
2:3sn(0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Boček (Sedlák), 46. Kadlec (Bustin, Strýček) – 7. Kajaba (Vávra), 58. Finsterle (Slováček, Vrba L.), rozh. náj. Kajaba. Rozhodčí: Mertl, Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0 V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Technika Brno: Jekel – Habrovec "A", Sedlák, Šidák, Havíř "A", Navrátil, Strýček, Zbořil – Stehlík, Vrba F., Brzobohatý P., Benýšek "A", Biolek, Jurča, Piskoř, Brzobohatý M., Boček, Kadlec, Látal, Bustin
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Nedbálek, Vrba, Ostrčil, Ambruz, Žák, Řezáč, Hryciow, Štědrý – Slováček, Dvořák, Kajaba, Hrazdira, Vávra, Zúbek, Vaněk "C", Finstrle, Kolařík "A", Daněk, Hruška, Ondráček

Autor: Kryštof Severa

Technika nastoupila do utkání velice aktivně. Velkou šanci si připsal domácí Látal, ale nedokázal usměrnit puk po odrazu od zadního hrazení do branky. Další šanci na otevření skóre dostala Technika v páté minutě, ale nedokázala potrestat Hrazdírův faul a naopak Hrazdíra potrestal. Navrátilec naskočil z trestné lavice, vystřelil a puk se dostal na hůl Reného Kajaby, který poslal kotouč za brankovou čáru. Vyrovnat mohl ve čtrnácté minutě Stehlík, ale Hromada kotouč vyrazil. Ani přesilovka pět na tři v podání domácí Techniky nevedla k brance a její šance nevypadly zrovna nejlépe. Další obrovskou šanci si připsal v sedmnácté minutě Kadlec s Látalem, ale ani jeden z nich nedokázal poslat kotouč do odkryté branky. Do prázdné branky posílal puk také Piskoř v osmnácté minutě, ale ani on nepřekonal Hromadu. Velice zajímavý okamžik nastal v poslední minutě, domácí si vytvořili tlak a puk poskakoval na čáře a dle rozhodčích nepřešel brankovou čáru. Do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu pro domácí Techniku .

Druhá perioda začala přesilovou hrou hostí, ale tu zkrátil faulem Dvořák. Právě Dvořák si vytvořil větší šanci, kdy unikal se spoluhráčem ve dvou proti jedinému obránci, ale nedokázali ji využít. Vyrovnat se Technice podařilo v sedmadvacáté minutě, kdy za katrem seděl Ambruz a Jan Boček doklepl kotouč po střele Sedláka za brankovou čáru. Stehlík mohl poslat dvakrát Techniku do vedení, ale jeho dvě šance Hromada zlikvidoval. Změnit skóre mohl Kabaj, ale ani on nepřekonal Jekela. I přes nepokoje na tribunách se podařilo třetinu dohrát.

Třetí třetina začala opět přesilovkou, tentokrát pět na tři, tu hosté nevyužili a domácí šli do vedení. Jakub Kadlec si nabruslil před Hromadu, narazil si o jeho betony a poslal puk za jeho záda. Druhá branka vlila krev do žil Techniky, která byla aktivnější, ale nedokázala svého tlaku a dominance využít. S postupem času se více stáhla a bránila, až na svou pasivitu doplatila tím, že inkasovala v čase 57:55, Lukáš Finsterle dorazil kotouč po střele Slováčka. A šlo se do prodloužení.

Prodloužení přineslo velice pohledný a zajímavý hokej, Technika i Vsetín měli velký počet šancí, ale ani jeden z brankářů nezaváhal. Velkou šanci mohli fanoušci vidět v sedmašedesáté minutě, kdy se před branku Vsetína prodral Šidák, ale ani jeho teč neskončila za Hromadou. Přesilovka v závěru prodloužení branku nepřinesla a šlo se do samostatných nájezdů. V těch diváci branku dlouho neviděli, až v páté sérii vymíchal Boček Hromadu a už to vypadalo, že se série vrátí do Vsetína. Kolařík ovšem dokázal vyrovnat. Rozhodující branku tak diváci viděli až v sedmé sérii, kdy se prosadil René Kajaba a rozhodnul letošní semifinále. Pro Techniku tak sezóna končí a Vsetín jde dál.

Vlastimil Odehnal st. (HC Technika Brno): Utkání bylo odbojované z obou dvou stran, rozhodla chybička za stavu 2:1. Po stránce nasazení a bojovnosti nemůžeme klukům vytknout nic. Dostali jsme zbytečný gól dvě minuty před koncem, v prodloužení jsme dobře ubránili oslabení. Nájezdy byly vabank a vyhrál dnes šťastnější.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Čekali jsme těžkou sérii a také těžká byla. Bylo vidět, že proti sobě hrají týmy z vyšších pater tabulky, Technika byla výborný soupeř. Jsme šťastní, že jsme konečně zvládli nájezdy, letos byly naše prokletí. Hromada famózně začapal, našli jsme ty pravé střelce, kteří zachovali chladnou hlavu a proměnili. Jsme šťastní, že máme na přípravu na finále o dva dny více času, Frýdek je sice favorit, ale my se budeme snažit sérii co nejvíce zdramatizovat a být těžkým soupeřem.