První venkovní vítězství! Valaši vezou z Litoměřic všechny body

Jan Tajzler • 30.09.2020

Do třetice už to hokejistům Vsetína vyšlo a poprvé v novém ročníku Chance ligy oslavili tříbodové vítězství na ledě soupeře. Litoměřice začaly v Kalich Areně lépe a dvakrát se dostali do vedení, Vsetín však vždy našel rychlou odpověď. O osudu utkání rozhodla třetí třetina, ve které měl poslední slovo Jan Bartko. Valaši vyhráli potřetí v řadě a v sobotu je čeká domácí duel proti pražské Slavii.

CHANCE LIGA - 7.kolo st 30.9.17:30
HC Stadion Litoměřice
3:4(0:0, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 29. M. Beran (Válek), 45. Jánský (Miškář), 50. P. Novák (Válek, Miškář) – 32. Kucharczyk (Babka, Machač), 46. J. Kloz (Bartko), 49. Gajarský (Smetana, Klímek), 55. Bartko (Kucharczyk, Machač). Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Coubal, Hnát. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 21:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Marcel, J. Holý, Výtisk, Mlčák, Jebavý, Kubíček, Poizl – M. Beran, Válek, P. Novák – Jícha, Miškář, Jánský – Koffer, Vitouch, Toman – Jindra, Čermák.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Jenáček, Babka – Machač, Kucharczyk, Půček – Rehuš, J. Kloz, Gorčík – Hořanský, A. Zeman, Vítek – Klímek, Gajarský.

Na ledě Litoměřic začal Vsetín slibně a skóre mohl již ve 2. minutě otevřít, když Gorčík při postupu do útočného pásma předložil puk Klímkovi, jehož střelu však brankář Beran dokázal zlikvidovat. Slibný rozjezd Valachů pak brzdila vyloučení, domácí měli v krátkém čase hned tři přesilové hry, ale prosadit se nedokázali.

Branky začaly padat až ve druhé třetině. Nejprve se podařilo otevřít skóre domácím, když Válek našel povedenou přihrávkou od mantinelu Matěje Berana, jenž nikým nehlídán na hranici brankoviště poslal puk za Gábu. Vsetínu se podařilo brzy srovnat krok, střílený kotouč Babky přesně tečoval Radim Kucharczyk, a oslavil tak první branku v sezoně. V následujícím průběhu hry měl Vsetín více příležitosti k obratu. Prudkou střelou se z hranice levého kruhu prezentoval Půček a brankář Adam Baran měl co dělat, aby jeho projektil zachytil v lapačce. Zmatky v litoměřickém brankovišti působil také Vítek, ale v závaru nedokázal nadvakrát umístit puk za Berana. V další slibné pozici byl po přihrávce Kloze obránce Hryciow, ovšem Beran se stačil včas přesunout a střelu vsetínského zadáka zkrotil. Vsetín v závěru přinutil domácí k faulům a do třetí třetiny si přenášel téměř minutovou početní výhodu.

Vsetín byl v pokračující přesilové hře na startu třetí periody nebezpečný, ale Litoměřice oslabení nakonec ustály. V čase 44:40 se domácím povedla ojedinělá útočná akce, když se po přihrávce Miškáře opřel do puku na pravém kruhu Peter Jánský a z voleje nedal Gábovi šanci. Vsetín se ovšem znovu záhy dotáhl, vyloučení Koffera bleskově potrestal přízemní střelou k tyči Jan Kloz

Vsetín byl ve třetí třetině mimořádně aktivní a zaslouženě se dočkal obratu, nejprve se ještě brankář Beran blýskl proti tutové příležitosti Kloze, ale v čase 48:27 už kapituloval, když mezi betony propustil střelu z hole Adama Gajarského. Kališníkům se však znovu podařilo utkání vyrovnat, při přesilové hře nekompromisně pod horní tyč zamířil Pavel Novák. Poslední slovo však přeci jen měli hráči z Valašska. Kucharczyk se v mezikruží neukvapil se zakončením a přenechal kotouč Janu Bartko, jenž trefil mezi betony Berana.

Valaši v závěru nepřipustili domácím ohrozit jejich první venkovní vítězství, v Litoměřicích si svěřenci trenéra Srdínka připsali třetí tříbodový triumf v řadě, vítěznou sérii se budou snažit protáhnout v sobotním domácím utkání s pražskou Slavii.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Jsme velmi zklamaní, že jsme vzhledem k průběhu utkání nezískali ani bod a ztratili jsme to v závěru. V třetí třetině jsme dostali hodně branek, viděli jsme tam určité individuální chyby a máme o čem přemýšlet.“

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): „Jsme hrozně rádi za tři body, bylo to nesmírně těžké utkání. Navíc máme velkou marodku a sestavu jsme dávali dohromady ráno před odjezdem. Kluci se s tím popasovali, podali jsme výborný výkon a zaslouženě vyhráli.“