Vstupenky online

Skvěle! Vsetín v generálce na derby vyloupil Opavu

Jan Tajzler • 11.02.2015

Hokejisté Vsetína slaví šesté vítězství v řadě. Utkání ve Slezsku ovšem začalo příznivěji pro domácí, když v čase 1:50 udeřil Radek Tůma. Málokdo by čekal, že to bylo ze strany domácích Slezanů vše. Valaši ovšem stihli ještě před sirénou srovnat a v prostřední části dokonce odskočit na dvoubrankový rozdíl. Opava měla několik příležitosti s nepříznivým vývojem něco udělat, v závěru utkání dokonce domácí hráli dvakrát za sebou ve dvojnásobné početní výhodě, ale Hromada za svá záda nic nepustil. Export tří bodů na Valašsko pak definitivně stvrdil v poslední minutě František Zúbek.

2. liga - 40.kolo st 11.2.18:00
Hokejový klub Opava
VHK ROBE Vsetín
1:4(1:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Tůma – 9. Kolařík (Tesařík, Zúbek), 18. Kolařík (Zúbek), 34. Zúbek (Kolařík, Tesařík), 60. Zúbek (Vaněk, Kolařík). Rozhodčí: Koliba – Moravec, Řezáč. Vyloučení: 5:11. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:25. Diváci: 852. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Hokejový klub Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý T., Galvas, Slavík, Tůma, Pavelek, Mosler – Měch, Herman, Vítek, Polok, Kafka, Kocián, Vaněk F., Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Grebenyuk, Nedbálek, Vrba, Hryciow, Štědrý, Tichý, Haloda, Báchor – Zúbek, Vaněk D., Kolařík, Slováček, Hrazdira, Ambruz, Ondráček, Podešva, Kubo, Daněk, Kývala

Opavským hokejistům vyšel vstup do utkání se Vsetínem na výbornou. Už ve druhé minutě se totiž dostali Slezané do vedení, a to zásluhou Tůmy, který dokázal prostřelit Hromadu a otevřel tak skóre tohoto duelu, 1:0. Jak je již zmíněno výše, úvod vyšel lépe Opavě, která se dostala do několika slibných šancí, Hromada ale všechny pokusy zlikvidoval.

V deváté minutě už ovšem bylo srovnáno. Ke slovu se totiž dostal kanonýr Kolařík, který díky asistenci Zúbka skóroval v tomto utkání poprvé, 1:1. To ale nebylo v této třetině ze strany hostů vše. V jedenácté minutě byl v samostatném úniku faulován Daněk a hlavní sudí nařídil trestné střílení. Sám faulovaný hráč si pěkně položil Šafránka a snažil se za něj zasunout kotouč, úmysl mu ovšem nevyšel, puk pouze prolétl brankovištěm. Neproměněné trestné střílení však Valachy nemuselo vůbec mrzet. V osmnácté minutě se po hrubé chybě Vrabela dostal ke kotouči Kolařík a ten se nemýlil ani tentokrát, 1:2.

Ve druhé tercie se snažili Opavané zvrátit nepříznivý vývoj zápasu, bohužel marně. Svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila totiž skvěle bránili střední pásmo a nepouštěli domácí do zakončení. Ve čtyřiatřicáté minutě naši hráči úplně zapomněli na Kolaříka a ten pelášil sám na Šafránka. Strážce domácí svatyně sice tento minisouboj zvládl, následná dorážka Zúbka už ale skončila za jeho zády, 1:3.

Třetí dvacetiminutovka se nesla ve znamení častého vylučování. Především na straně Vsetína, poněvadž hosté měli za celou třetí tercii vyloučených celkem šest borců. Slezan dokonce hrál i dlouhou přesilovku pěti proti třem, ani tu ale nedokázal přetavit ve druhou branku. Dobrou šanci na snížení měl poté Chalupa, jeho pokus z bezprostřední blízkosti zlikvidoval Hromada pravým betonem.

Postupem času sehrály svou roli i nervy. K vidění byl například zbytečný faul Moslera, který po odpískání nesmyslně krosčekoval jednoho z hostí. Definitivní pojistku přidal v poslední minutě forward Zúbek, který tak zpečetil tímto přesným zásahem výhru svého týmu.

Ohlasy k utkání

David Musial (HC Slezan Opava): „Měli jsme dobrý začátek, ale špatný konec. Myslím si, že jsme si, především v první třetině, vytvořili nějaké šance, bohužel jsme je však neproměnili. Vsetín poté zlepšil svou hru, dobře střílel, přetavil šance v góly a zaslouženě zvítězil."

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): „Před zápasem jsme si řekli, že tady budeme hrát tak, jako v play-off. V první třetině jsme udělali jednu hrubou chybu, kterou soupeř potrestal a vedl tak 1:0. Pak si však myslím, že jsme měli utkání pod kontrolou, sice jsme měli moc vyloučených, což nás v závěru stálo dost sil, ale vše jsme ustáli. Dobře jsme bránili střední pásmo, nepouštěli jsme domácí do šancí a to rozhodlo."