Totální výbuch ve Valmezu

Václav Trávníček • 14.10.2009

Na tento zápas budou chtít vsetínští hokejisté co nejrychleji zapomenout. V utkání s Valašským Meziříčím nezvládli druhou třetinu, v níž čtyřikrát inkasovali a dovolili soupeři vytvořit mohutný pětibrankový náskok. Bobři si pak už vedení pohlídali a po zásluze z valašského derby sebrali tři body. Za Vsetín se radovali pouze Marek Knebl a Jiří Korčák.

- 9.kolo st 14.10.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
8:2(2:1, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Matějný (P.Dvořák), 12. P.Dvořák (J.Blažek, Růčka), 27. Lhotský (Růčka), 37. Brunec, 38. L.Bokroš (Šebesta), 40. Sochorek (Šebesta, L.Bokroš), 41. Lhotský (P.Dvořák, Vašut), 53. L.Bokroš (Šebesta) - 18. Knebl, 59. Korčák (Matějka, Matula). Rozhodčí: Krenželok – Záviský, Vengřín. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: Krumpoch 30 – Plšek 28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1, 8:2.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) – Blažek, Růčka, Hruškovský, Vašut, Mlynář, Vnenk, 41.Mikel - Matějný, P.Dvořák, Lhotský – L.Bokroš, Sochorek, Šebesta - D.Varga, Brunec, Vaněček - 41.Miroslav Varga, Martin Varga, Dědek.
VHK ROBE Vsetín: Plšek (Hromada) – Bořuta, Šimek, Trška, Matula, Tomis (41.T.Bokroš), Zavrtálek – Mokrejš, Štraub, Tesařík – Finsterle, Sakrajda, Korčák – Knebl, Mikeš, Matějka – Ševčík.

Třetí „ostré“ valašské derby začalo poněkud nervózně několika ofsajdy na obou stranách. Jako první se zastřeloval vsetínský Trška po akci Sakrajdy, ale uhodilo na straně druhé. Vsetínští obránci váhali s vyhozením kotouče, Matějný objel branku a nadvakrát překonal Plška. Vzápětí se ocitli L.Bokroš se Sochorkem zcela sami před vsetínským gólmanem, který tentokrát skvělě zachránil. Plšek měl plné ruce i nohy práce také po střele Mlynáře o chvíli později.

Hosté se dostali do vážnější akce poprvé až v 9.minutě, kdy Ševčík hledal na levém křídle Matějku. Ten ovšem v nadějné pozici kotouč netrefil. Při vyločení Tomise se do šance dral po Dvořákově přihrávce domácí Sochorek, ale také jemu kotouč přeskočil hokejku. Ve chvíli, kdy se vsetínský obránce vracel na led, poslal Růčka nádhernou přihrávku Dvořákovi, pro kterého nebyl problém zavěsit do prázdné branky. V této chvíli domácí opanovali led a Plšek zázračně vykopl pravým betonem tečovanou ránu Vašuta. Ve 13.minutě se k velkému sólu nadechl Sochorek, Matula ale jeho ránu tečoval nad brankovou konstrukci.

Při vyloučení meziříčského Brunce se do šance tlačil Knebl, ale tentokrát ještě úspěšný nebyl. O chvíli později ale obral o puk Vaněčka a nekompromisní ranou pod horní tyč snížil na 1:2. Po jeho brance se polovina kluziště pod sektorem pro hostující diváky ocitla pod nánosem papírových konfet. Přestávka prospěla více hostím. Štraubům útok si vynutil velký tlak, ovšem domácí zahrozili Šebestou. Dvacet vteřin před první sirénou ještě Bruncova střela olízla levou tyč Plškovy branky.

Na druhou dvacetiminutovku budou chtít Vsetínští co nejrychleji zapomenout. Vyloučení Knebla domácí ještě nepotrestali. Po jeho návratu spálil velkou šanci nadvakrát P.Dvořák. Trest Bořuty však už bez využití nezůstal. Růčkovu vyraženou střelu doklepl bez problémů Lhotský do zcela odkryté branky. Vsetínští mohli dvoubrankové manko několikrát snížit. Při vyloučení Šebesty sice projel Matějka polovinou kluziště, ale ztroskotal na Krumpochovi. Knebl nevyužil přihrávku zpoza branky a kýžený gól nepřinesla ani přesilovka při vyloučení Brunce.

Udeřilo však na druhé straně při hře čtyř proti čtyřem. Bořuta ve snaze vymyslet gólovou akci přišel o kotouč a z nenápadného protiútoku se ujala střela Brunce z levého kruhu. Vsetínskými hráči tato branka viditelně otřásla. Dvořák se lehce zbavil Zavrtálka, ale Plšek byl na místě. Ve 38.minutě se zrodila nejhezčí akce zápasu. Hruškovský uviděl ne soupeřově modré Šebestu, který nezištně posunul kotouč L.Bokrošovi před prázdnou branku – 5:1. Hostující trenéři si vyžádali time out, ve kterém vsetínští fans stačili spálit mezičíčskou šálu, ale na ledě pohromu nezastavili. Nejprve Plšek zlikvidoval gólovku Brunce, ale v následující přesilovce domácí zcela rozebrali vsetínskou obranu a Sochorek měl spoustu času zamířit pod Plškovu vyrážečku.

V nástupu do třetí třetiny Meziříčští ještě dohrávali početní výhodu za čtyřminutový trest Matějky (který ovšem při zranění Růčky vůbec nebyl na ledě), a přestože přesilovku hráli velmi špatně, gól přece jen padl. Zasloužil se o něj vsetínský Trška, který odpálil kotouž z brankoviště tak nešťastně, že se odrazil od ležícího Plška zpět za brankovou čáru. Mladý slovenský bek zkoušel štěstí i na druhé straně, ale po Korčákově přihrávce minul Krumpochovu branku.

Ve 47.minutě zapálili vsetínští „fanoušci“ bengálský oheň, takže za pár okamžiků už mohli pouze tušit, co se odehrává před Plškovou klecí. Vsetínský gólman v nastálé mlze zlikvidoval nejprve Vnenkovu a pak i Růčkou střelu od modré. Vsetínští kontrovali Štraubem a Bořutou, ale ani oni, ani T.Bokroš nebyli proti Krumpochovi úspěšní. A tak uhodilo opět na straně druhé. Šebesta vyhrál buly a L.Bokroš krásnou střelou vymetl pavučiny nad Plškovou lapačkou. Vsetínský brankář o chvíli později znovu čaroval svým betonem po ráně Sochorka. Poslední slovo však měli Vsetínští - srážku dvou domácích obránců potrestal Korčák.

Hosté během jediného utkání dostali lekci se tří hokejových činností: hry v nerovnovážném stavu, obranné hře před vlastním brankářem a tlaku před brankou soupeřovou. Ve všech těchto atributech byli ve středu Meziříčští o třídu lepší a jejich výhra je naprosto zasloužená. Vsetínské může také mrzet neúčast Jiřího Ondráčka, který podal v předchozím zápase s Hodonínem bojovný výkon, ale proti Bobrům chyběl.

Roman Sedlák (trenér Valašského Meziříčí):
Vyhráli jsme, takže se mi utkání dobře hodnotí. Jsem rád, že se nám derby povedlo hlavně po střelecké stránce, protože jsme se v tomto ohledu poslední zápasy trápili. Dnes zahrály všechny tři útoky skvěle, navíc nám dobře zachytal brankář Michal Krumpoch. Těší nás, že jsme lidem udělali radost, ale sezóna bude ještě dlouhá. Teď slavíme, ale za týden to může být zase jinak. Věřím však, že se od dnešního zápasu odrazíme a půjdeme ještě výš.

Juraj Jurík (trenér Vsetína):
Soupeř byl lepší v pohybu, my naopak byli všude o krok později. Nedařilo se nám také v početní nevýhodně. Zápas rozhodly právě branky, které jsme inkasovali při oslabeních. Po páté brance Valašského Meziříčí se utkání zlomilo, zápas se prakticky už jenom dohrával.