Valaši otočili zápas v Karviné a vezou první body z venku

Václav Trávníček • 19.09.2015

První venkovní zápas a hned za tři body! Vsetínští hokejisté v sobotu odpoledne porazili Karvinou na jejím ledě 2:1 a po třech kolech mají na kontě solidních šest bodů. Sobotní triumf se však nerodil úplně lehce. Slezané šli už ve 4. minutě zásluhou Fišery do vedení a Valaši museli dotahovat. Vyrovnat se jim podařilo z hole Jana Kolaříka zkraje druhého dějství a vedení na jejich stranu strhl ve třetí části Petr Dvořák. Vsetín uspěl i bez zraněného kapitána Daniela Vaňka, naopak obnovenou premiéru zažil Lukáš Finsterle.

2. liga - 3.kolo so 19.9.13:30
SK Karviná
1:2(1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Fišera (Foltyn) – 24. Kolařík (Ambruz, Tesařík), 46. Dvořák (Vávra, Slováček). Rozhodčí: Šulara - Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 242. Střely na branku: 14:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

SK Karviná: Gleich - Černín, Chroboček, Ďuriš, Galík, Fišera, Javín, Graca, Deutsch - Chromič, Foltyn, Opravil, vyčesaný, Křibík, Badžo, Malík, Kasperlík O., Kasperlík M., Barnošák, Pobuta, Juhász.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Hryciow, Tesařík, Nedbálek, Vrba, Řezáč, Žák, Báchor - Zúbek, Ambruz, Kolařík - Slováček, Dvořák, Vávra - Vítek, Ondráček, Kubo - Finsterle, Daněk, Jurík - Hruška.

V sobotu se na karvinském zimním stadionu střetnuli hráči Sportovního klubu s hosty ze Vsetína. Ačkoliv Valašský hokejový klub vstupoval do zápasu jako favorit, dokázali s ním karvinští hokejisté sehrát vyrovnanou partii. Hosté strhli vítězství na svou stranu až v závěrečné třetině.

Hned zkraje první dvacetiminutovky dostali Karvinští příležitost zahrát si přesilovou hru. Ačkoliv si v jejím průběhu žádnou větší šanci nevytvořili, dokázali se vzápětí dostat do vedení. Pouhou vteřinu poté, co se vyloučený Michal Nedbálek vrátil na led, dokázal brankáře Petra Hromadu z mezikruží prostřelit Jan Fišera. Poté měli domácí ještě několik šancí, tou největší byl zřejmě průnik Martina Kasperlíka, ale žádnou z nich již využít nedokázali. Naopak v závěru třetiny přebrali otěže hry hosté, kteří si začali vytvářet tlak, ale ani Valaši se nedostali do žádné tutové šance. První třetina tak skončila vítězstvím domácích v poměru 1:0.

Na začátku druhé části mohl toto vedení zvýšit Martin Kasperlík, který byl při svém brejku faulován Radimem Tesaříkem. Nařízené trestné střílení ale bohužel neproměnil, což mohlo Karvinské mrzet o to víc, že vzápětí za hosty vyrovnal Jan Kolařík. Oba týmy pak hrály rychlý hokej „nahoru-dolů“, ale do konce třetiny už další gól nepadl.

Vítězná branka tak padla až v závěrečné části. Vsetínský Petr Dvořák překonal brankáře Michala Gleicha po asistenci Tomáše Vávry. Karviná se pak dlouho nemohla dostat do závěrečného náporu, teprve v posledních minutách se jí naskytla velká příležitost k vyrovnání. Po dvou trestech pro vsetínské hokejisty mohli domácí hrát dvojnásobnou početní výhodu, kterou navíc umocnilo karvinské rozhodnutí ke hře v power-play. Ani šest hráčů v poli ale nedokázalo překonat pozorně chytajícího brankáře Vsetína Petra Hromadu, a tak se hosté radovali z vítězství v poměru 1:2.

Miroslav Fryčer (Karviná): Já si myslím, že kluci si dnes zasloužili minimálně bod. Hráli dobře a obětavě, s výjimkou nějakého výpadku ve druhé třetině, kdy jsme zbytečně začali bláznit po tom gólu na 1:1. Pokud budou kluci příště hrát tak jako dneska a budou ještě pokračovat v tom zlepšování se, tak ty body přijdou. Nasazení tam dneska bylo, srdce a obětavost taky, chybí akorát góly.

Luboš Jenáček (Vsetín): Je začátek sezony, všichni ještě mají dost sil. My jsme určitě chtěli vyhrát za tři body. První třetinu jsme nehráli dobře, začali jsme vlažně. Proto jsme udělali před druhou třetinou změny v sestavě, trochu se to pak zvedlo. Pořád to není hra, kterou jsme podle mého názoru schopni předvádět. Dali jsme sice dva góly, otočili zápas, ale pak jsme tam měli dva takové zbytečné fauly, čímž jsme dali soupeři minutu a půl přesilové hry šest na tři. Uhráli jsme to díky pár hráčům, díky jejich bojovnosti a blokování střel. Ti nakonec tedy pomohli výsledek ubránit. Ale dneska rozhodně nejsme spokojeni s naším výkonem. Jsme rádi za tři body, ale musíme se zlepšit.