Vsetín venku opět naděloval, tentokrát to odnesla Karviná

Pavel Tajzler • 09.12.2015

Vsetínu se v letošní sezóně venku velmi daří, což dokazuje první místo v tabulce venkovních zápasů, které sdílí společně se suverénním lídrem Frýdkem-Místkem. Valachům se podařilo v tomto ročníku již podruhé vyhrát na ledě soupeře dvouciferným výsledkem. Poprvé si zastříleli v Břeclavi (1:11) a nyní na ledě Karviné zvítězili takřka stejným výsledkem, byť s jednou vstřelenou brankou na kontě méně. Po vyrovnaném začátku, kdy otevřel skóre Zúbek, dokázal vyrovnat na startu druhé periody Javín. Poté ale převzali otěže zápasu definitivně hosté a čtyřmi brankami ve zbytku druhé a pěti v poslední třetině, si odvezli z ledu posledního týmu tabulky přesvědčivou výhru.

2. liga - 25.kolo st 9.12.18:00
SK Karviná
1:10(0:1, 1:4, 0:5)

Branky a nahrávky: 24. Javín (Foltýn) – 10. Zúbek (Finsterle), 28. Abdul (Hrazdira, Žák), 29. Vaněk (Kolařík, Zúbek), 35. Hrazdira (Ambruz, Abdul), 40. Vítek (Ondráček, Hruška), 46. Abdul (Žák, Hrazdira), 50. Vítek (Ondráček, Štědrý), 51. Finsterle (Žák, Abdul), 52. Zúbek (Kolařík), 60. Finsterle (Řezáč, Hrazdira). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:10. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1 Střely na branku: 25:28.

SK Karviná: Pútec, Gleich – Chroboček, Javín, Jaroch, Deutsch, Dzijov, Foltyn, Grygar, Blahuta, Opravil, Logunovs, Václavík, Vyčesaný, Křibík, Kasperlík O., Kasperlík M., Juhász.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Hryciow, Ambruz, Žák, Štědrý - Kolařík, Vaněk, Zúbek, Slováček, Dvořák, Vávra, Finsterle, Hrazdira, Abdul, Hruška, Ondráček, Vítek

Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček (Vsetín): „V Karviné se nám dlouhodobě nedaří podle našich představ. Z nějakého důvodu se nám tady nehraje dobře. První třetina dle toho taky vypadala, jako kdybychom byli ještě v autobuse. Neměli jsme pohyb a nehráli jsme dobře. Probudili jsme se až po vyrovnávací brance domácích, jako kdyby nás to nakoplo a kluci si uvědomili, že by to nemusel být jednoduchý zápas. Poté, co jsme dali rychlé branky a dostali se na dvoubrankový rozdíl, tak už jsme byli lepším týmem. Od té doby jsme měli lepší pohyb, soupeře jsme přehráli, přestříleli a nakonec i velkým rozdílem přehráli.“