Valaši proměnili zápas s Kolínem v exhibici a znovu doma oslavili tříbodový zisk

Jan Tajzler • 27.10.2021

V předvečer státního svátku dorazil na vsetínský Lapač tým Kolína. Kozlové navzdory úvodní převaze Valachů otevřeli skóre, ale jejich vedení nemělo dlouhého trvání, Vsetínu stačilo pouhých dvacet vteřin na vyrovnávací branku a do první sirény skóre i otočili. Pak už padaly branky pouze do sítě Kolína, Valaši nakonec zápas proměnili v exhibici. Povedené utkání má za sebou čtvrtá útočná formace, která obstarala hned tři trefy. Vsetín tak po dvou nezdarech na domácím ledě znovu oslavil tříbodové vítězství a v sobotu jede bojovat o další potřebné body na led Šumperku.

CHANCE LIGA - 16.kolo st 27.10.17:30
SC Marimex Kolín
7:1(2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 12. Vítek (Ondračka, Hořanský), 17. A. Zeman (J. Říha, R. Vlach), 29. D. Březina (Vítek, Hořanský), 35. Štach (R. Půček, Březina), 43. D. Březina (Vítek), 53. Klímek (Jerofejevs, Rob), 55. Jonák (Gago, Rob) – 12. Petržilka (Matějček, V. Čížek). Rozhodčí: Čech, Cabák – Komínek, Blažek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2040. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 7:1.

VHK ROBE Vsetín: J. Málek – Jerofejevs, Štach, Hryciow, J. Říha, Ondračka, Buchta, Š. Jenáček – Gago, Jonák, Rob – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, D. Březina, Vítek.
SC Marimex Kolín: Sajdl – Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Kachyňa, V. Čížek – Jankovský, David Šafránek, Z. Král – Matyáš Svoboda, Morong, L. Krejčík – Zumr, Matějček, Petržilka – Jaroslav Dvořák, Semirád, Poppel.

V první dvacetiminutovce se fanoušci na Lapači rozhodně nenudili. Aktivně do zápasu vstoupil Vsetín a dokázal zaměstnávat obranu Kolína. Kozlové se však postupně na Valašsku aklimatizovali, přeci jen přidali na pohybu a z toho po přihrávce Matějčka těžil povedenou trefou Jakub Petržilka

Vsetín ovšem dokázal záhy reagovat, když se před brankou Kolína dobře orientoval David Vítek. Poté se Vsacanům opět podařilo přidat na aktivitě, v kolínském pásmu si otevřeli střelnici, ale po sérii marných pokusů se ujala až rána z hokejky Adama Zemana. Kolín mohl srovnat v závěru první periody v početní výhodě, ale místo toho mohl děkovat brankáři Sajdlovi, který vychytal trestné střílení Luboše Roba. Valaši oslabení nakonec ustáli bez úhony a po první dvacetiminutovce byli spokojenějším týmem.

Vsetín musel ve druhé třetině čelit dalším dvěma přesilový hrám kozlů, ale ubránil se znovu bez inkasované branky. Formu čtvrté formace prezentoval po povedeném protiútoku David Březina, když si po přihrávce Vítka zpracoval puk a přesnou střelou zápěstím poslal Vsetín do dvoubrankového vedení.

Vsetín byl při hře pět na pět aktivnějším týmem a jeho převahu demonstroval další povedenou trefou Lubomír Štach, když si narazil puk s Půčkem, aby následně prudkou střelou nedal Sajdlovi šanci. Valaši v závěru druhé třetiny mohutně tlačili na pátou branku, svou aktivitou si však vynutili přesilovou hru, jejíž větší část si přenesli do startu třetí třetiny.

Domácí sice přesilovou hru v úvodu třetí třetiny nevyužili, ale krátce na to se podruhé v zápase prosadil David Březina, když těžil z dobrého napadání Vítka a po povedeném obehrání bránícího Čápa zavěsil na 5:1 pro Vsetín. Šestou branku už Vsetín přidal v početní výhodě, Jerofejevs nabil na levý kruh Danielu Klímkovi a ten se z voleje nemýlil. Vsetínská exhibice pokračovala, po pasu Roba ujížděl z pravé strany Jonák, Sajdla v brance Kolína překonal, ale puk musel za brankovou čáru nakonec dostat Michal Gago, jenž dobře četl hru a uzavřel na konečných 7:1 pro Vsetín.

Valaši tak po dvou porážkách na domácím ledě znovu slaví tříbodové vítězství a v tabulce sdílí 3. místo společně s prostějovskými Jestřáby, v sobotu bude vsetínský tým bojovat o další body na ledě šumperských Draků.