Valaši sestřelili Kolín. Klhůfek zazářil hattrickem

Helena Hegeďová, Jan Tajzler • 27.11.2023

Na utkání 25. kola se fanoušci od začátku nenudili. Vsetínští otevřeli skóre ve 4. minutě, jenže o necelé tři minuty později už byli po obratu ve vedení hosté. To ovšem nebylo vše, protože Valaši si stačili ještě do konce třetiny vzít jednobrankový náskok zpět, když v tu chvíli rozdílovou branku vstřelil Larsen společně se zvukem sirény. Pavel Klhůfek navázal trefou hned po startu druhé třetiny, stejný kousek se mu povedl i na začátku třetí části zápasu a ve 44. minutě už slavil hattrick. Kolín sice ještě snížil, ale o zápase už bylo rozhodnuto.

CHANCE LIGA - 25.kolo po 27.11.17:30
SC Marimex Kolín
7:3(3:2, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Jandus (Dědek, Hrňa), 18. Kern (Jenáček, Hořanský), 20. Larsen, 21. Klhůfek (Rob, Jonák), 41. Klhůfek (Staněk, Jonák), 44. Klhůfek (Jonák, Rob), 46. Jonák (Rob, Ondračka) – 6. Piegl (Němec, Pajer), 7. Pajer (Skořepa, Dlouhý), 51. Vrhel (P. Moravec). Rozhodčí: Kubičík, Šudoma – Vašíček, Otáhal. Vyloučení: 7:11, navíc Morong (Kolín) 5 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1886. Střely na branku: 55:21 (16:8, 20:3, 19:10). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 7:2, 7:3.

VHK ROBE Vsetín: Romančík – Š. Jenáček, Staněk, Smetana, Ondračka, Larsen, Ďurkáč – Rob, Klhůfek, Jonák – Hrňa (C), Dědek, Hořanský – Jandus, Kern, Š. Bláha – Petrovický, Kubiš, Kratochvil – Vaňo.
SC Marimex Kolín: Soukup (44. Tichý) – J. Šedivý, Pinkas, Š. Němec, Piegl, Gaspar, Hampl – Pajer, Skořepa (C), Dlouhý – Z. Král, Morong, Síla – Ouřada, P. Moravec, Vrhel – K. Lang, D. Šedivý, Naar.

Vsetín předvedl od prvních minut nebo vlastně spíš vteřin velkou chuť po domácím vítězství. Již po 19 vteřinách hry mohl skóre otevřít Klhůfek, puk po jeho střele Soukup vyrazil na brankovou čáru, kde se jej vsetínský střelec snažil dobruslit, ale v tuto chvíli mu ještě přáno nebylo. Valaši úvodní nápor mohli umocnit v přesilové hře, kterou sice nevyužili, ale krátce po jejím uplynutí slavili vedoucí branku v utkání. Střelu Dědka ještě Soukup zneškodnil, ale v závaru před kolínskou brankou se orientoval Tomáš Jandus a prostřelil Soukupa mezi betony.

Kolínské vyrovnání přišlo jako blesk z čistého nebe, ke kotouči u mantinelu na levé straně se dostal René Piegl a střelou bez přípravy prostřelil Romančíka. Uplynulo pouhých 53 vteřin a hosté otočili skóre utkání, Skořepa ve středním pásmu uvolnil k úniku Lukáše Pajera, kolínský útočník napřáhl a pohlednou prudkou střelou trefil pravý růžek vsetínské branky. Následně si Vsetín komplikoval situace dvěma vyloučeními v řadě, ale obě oslabení ustál. Závěr prvního dějství znovu patřil Valachům, nejprve v čase 17:08 vyrovnal Jan Kern, jenž dorážel vyraženou střelu Jenáčka. V samotném závěru se zazněním první sirény pak vyrovnání obstaral Mads Larsen, který od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Platnost branky vsetínského zadáka muselo potvrdit ještě zkoumání videozáznamu hry.

Vstup do druhého třetiny měl Vsetín výborný, již po 28 vteřinách hry uvolnil Luboš Rob mezi kruhy Pavla Klhůfka a ten přesnou trefou poslal domácí do dvoubrankového vedení 4:2. Vsetínští byli nadále aktivní, během prostředního dějství měli soupeře sevřeného pod tlakem a připravovali si další slibné příležitosti k navýšení skóre. Kubiš postupoval do přečíslení s Vaněm, svého spoluhráče přihrávkou dokonale uvolnil, ale včas se přemístil i brankář Soukup, který kozly podržel. K dalším dvěma výrazným šancím se dostal i Vít Jonák, ale osud mu přál vstřelit branku až ve třetí třetině.

Do závěrečného dějství předvedl Vsetín opět drtivý nástup, nevyužil sice dlouhou čtyřminutovou početní výhodu, ale velmi brzy udeřil na startu třetí třetiny Pavel Klhůfek, když přesně zamířil z hranice levého kruhu. V čase 43:17 se zrodil hattrick Pavla Klhůfka, který po přihrávce Jonáka ukázkově vykoupal brankáře Sokoupa a zasunul další puk za jeho záda, to už bylo 6:2 pro Vsetín a kolínský brankář střídal a přepustil místo svému jmenovci Tichému. Vsetín neměl dost a vteřinu po další přesilové hře oslavil vstřelenou branku také Vít Jonák, který přijal nabídku zpoza branky od svého spoluhráče Roba. Kolín pak sice ještě korigoval skóre zásluhou přesné trefy Stanislava Vrhela, ale závěr patřil domácím. Vsacané dokonce přinutili hosty faulovat a dohrávali závěr utkání i v početní výhodě 5 na 3, další branku ale už do kolínské sítě nepřidali, i tak mohli oslavit poklidné vítězství 7:3 a naplnění role favorita na úvod třízápasového hracího týdne.