Vstupenky online

Valaši porazili Kolín i počtvrté v sezoně

Jan Tajzler • 28.02.2024

Poslední domácí zápas základní části přivedl na Lapač soupeře z Kolína. Kozlové přijeli na Valašsko bojovat o postup do předkola play-off. Do utkání sice vstoupili lépe, ale Vsacané skóre do první sirény otočili. Bojujícím hostům se pak ještě podařilo díky přesilové hře srovnat krok na startu třetí třetiny, ale Vsetín si velmi brzy vzal vedení zpět a v závěrečné power-play svou druhou trefou v utkání pečetil triumf 4:2 Pavel Klhůfek.

CHANCE LIGA - 51.kolo st 28.2.17:30
VHK ROBE Vsetín
SC Marimex Kolín
4:2(2:1, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Ondračka (Matějček, Teper), 16. Klhůfek, 42. Š. Bláha (Kern, Š. Jenáček), 60. Klhůfek (Smetana, Rob) – 3. Štohanzl (Kolmann, Vrhel), 41. K. Lang (P. Moravec, J. Kloz). Rozhodčí: Maršálek, Šico – Kotlík, Teršíp. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2340. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Š. Jenáček, Smetana (A), Teper, Staněk, Larsen, Kojo, Ďurkáč, Hryciow, Ondračka – Rob (A), Klhůfek, Jonák – Hrňa (C), Kratochvil, Holec – Kern, Vaňo, Š. Bláha – Matějček.
SC Marimex Kolín: Soukup – Gaspar, Hampl, Kolmann (C), J. Šedivý, Piegl, Š. Němec, Naar – Vrhel, Štohanzl, Chalupa – Síla, J. Kloz, Z. Král (A) – K. Lang, Ouřada, P. Moravec – D. Šedivý, Skořepa (A), Pajer.

Kolínu se na Lapači podařilo otevřít skóre již z první útočné akce. Po přihrávce od Kollmana se prostor mezi kruhy otevřel pro Martina Štohanzla, který už měl před sebou pouze brankáře Žukova a zamířil přesně pod horní tyč, to bylo v čase 2:50. Vsetín byl však v úvodu aktivní a brzy našel cestu k vyrovnání. Dobrou práci předvedla čtvrtá útočná formace a po nahození Tepera předvedl potřebný důraz Matějček, díky jehož práci mohl kotouč za brankovou čáru dopravit neméně důrazný Tom Ondračka

Kolín nebyl tak často na kotouči jako domácí hráči, ale i tak dokázal nebezpečně hrozit. Slibná byla akce Pajera, kterému se před vsetínskou brankou podařilo uvolnit Skořepu, zkušený útočník ve službách kozlů už mohl uklízet puk do odkryté branky, ale v klíčové chvíli mu puk přeskočil čepel hole. Vsetínu se podařilo skóre otočit ještě do první sirény. Ze šikovné přihrávky Holce těžil Pavel Klhůfek, který se dostal před Soukupa a překonal jej dokonale provedeným bekhendovým blafákem. Klhůfek v závěru první části vyzýval ke skórování i spoluhráče Roba, ale tomu k přesnému zakončení pár centimetrů scházelo. Za kozly mohl ještě srovnat Ouřada, ale ve slibné pozici z mezikruží minul branku Vsetína. 

Druhou třetinu byl valašský tým znovu aktivnějším. Valaši si tvořili územní převahu, ale obrany obou týmů pracovali ještě lépe než v úvodním dějství. Na další trefu mohl pomýšlet Klhůfek, který i prostřelil Soukupa, ale propadlý kotouč odehrál včas do bezpečí bránící Hampl. V další slibné šanci se po výměně puku s Moravcem ocitl Ouřada, ale ani podruhé si v tutové příležitosti na Žukova nepřišel. Oba celky si v prostředním dějství zkusily i početní výhody, ale ani ty ke změně ve skóre nevedly. 

Na startu třetí třetiny už ale Kolín přesilovou hru využil. Kozlové předvedli pohlednou kombinaci, kterou po výzvě od Moravce zakončil Kryštof Lang. Vsetín ale opět brzy odpověděl. Valachům stačilo pouhých 54 vteřin, když se Kernovi podařilo uvolnit mezi kruhy Štěpána Bláhu a jeho přesná trefa vrátila domácímu týmu vedení. O play-off bojující Kolín v závěru ještě sáhl ke hře bez brankáře, defenzíva Vsetína však pracovala zodpovědně a po výzvě od Roba dobruslil puk Pavel Klhůfek, jenž se proti Kolínu prosadil v sezoně už pošesté, a pečetil vítězství Valachů v posledním domácím zápase základní části 4:2. 

Ohlasy k utkání