permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1941 (9.9.2024)

Valaši v premiéře na Lapači těsně podlehli Novým Zámkům

Kamila Stříteská Ströer • 22.08.2024

Valaši se poprvé v letošní přípravě představili na domácím stadionu a změřili síly s Novými Zámky. Vsetín začal lépe a ujal se vedení, ale hosté dokázali skóre otočit. Přestože se Valaši snažili o vyrovnání, Nové Zámky si udržely těsné vítězství 4:3.

Přípravné zápasy - P4 čt 22.8.18:00
HC Nové Zámky
3:4(1:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Prokeš (Šmerha), 25. Stříteský (Prokeš), 54. Jonák (Klhůfek, Rob) – 22. Linet (Ridzoň), 38. Lapšanský (Linet, Kowalczyk), 42. Lapšanský, 53. Petrik (Géci). Vyloučení: 3:6 . Využití: 0.1. Diváci: 1568. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4, 3:4

VHK ROBE Vsetín: Lipiäinen – Zahradníček, Stříteský, Smetana, Jenáček, Staněk, Teper, Srdínko – Jonák, Klhůfek, Rob – Šmerha, Prokeš, Jandus – Koláček, Matějček, Brož – Bláha, Dědek, Hořanský.
HC Nové Zámky: Tamminen – Boudrias, Konrád, Chatrnúch, Kowalczyk, Roman, Meszáros, Lavička – Gegeris, Guay, Ducharme – Handlovský, Linet, Lapšanský – Ružek, Ondrušek, Ridzoň – Kodhaj, Géci, Petrík.

Vsetínský stadion na Lapači vřel už od úvodních minut! Domácí Valaši vlétli do zápasu ve velkém stylu a po pouhé minutě hry rozjásali fanoušky. Radek Prokeš bleskově vystihl zaváhání hostů, nahrál Tomáši Šmerhovi a pak nekompromisně zavěsil - 1:0! Pro Nové Zámky byl start trochu studenou sprchou, ale postupně se oklepaly. Přišla jejich velká šance v přesilovce, kdy Ducharme pálil z voleje, ale fantastický Lipiäinen vytáhl zákrok jako z učebnice. Závěr třetiny přinesl drama jak na houpačce. Nejprve měl Vsetín přesilovku, kterou ale nevyužil. Pak naopak při vlastním oslabení ujeli do brejku Růžek s Ondruškem, jenže Lipiäinen opět čaroval.

Hned v úvodu hosté z Nových Zámků využili přesilovku, když Jakub Linet vyrovnal na 1:1. Vsetín ale ukázal charakter a navrátilec Matěj Stříteský, který se po 17 letech vrátil do mateřského klubu, odčinil své vyloučení gólem na 2:1. Domácí pak měli další šance - nebezpečně pálili Luboš Rob či Šmerha, ale na gólmana hostů se jim nepodařilo vyzrát. Jenže v 38. minutě udeřili znovu hosté, když Adam Lapšanský po Linetově nahrávce vyrovnal na 2:2.

Třetí třetina začala šokem pro domácí. V čase 41:26 se Nové Zámky ujaly vedení 3:2 po nešťastné teči vsetínského obránce Tepera, od něhož se puk odrazil do branky. Gól byl připsán Adamu Lapšanskému. Vsetín okamžitě zareagoval zvýšeným tlakem. Šance měli Šmerha a Staněk, ale bez úspěchu. Na druhé straně zahrozil Petrík, jehož střelu vyrazil Lipiäninen. Nové Zámky v 53. minutě zvýšily své vedení na 4:2, když Alex Géci zakončil přečíslení dva na jednoho po přihrávce od Viktora Petrika. Odpověď přišla rychle. Vít Jonák z pravého kruhu zaměřil pod víko hostující branky a nemýlil. Valaši se dostali na dostřel jedné branky. A avšak ani při závěrečné hře se šesti bruslaři v poli už nedokázali srovnat a připisují si porážku před domácím publikem.