Vítězná série pokračuje! Vsetín rozhodl duel s Opavou ve třetí třetině

Tomáš Kopecký, Radek Bařina • 12.11.2016

Vsetínští hokejisté vyhráli podvanácté v řadě a po vítězství nad Opavou si upevnili své postavení na čele druholigové tabulky. Během prvních dvou třetin přitom Slezané znamenitě odolávali vsetínskému náporu a výborně chytající gólman Šafránek držel šance svého týmu na zisk bodů. Rozhodnutí přinesla třetí třetina, ve které zlomil Šafránkovo kouzlo Jan Kolařík. Vedoucí hráč kanadského bodování celé soutěže se pak prosadil ještě jednou, definitivní rozhodnutí přinesla trefa Kucharczyka při závěrečné hře bez brankáře.

2. liga - 18.kolo so 12.11.17:30
Hokejový klub Opava
3:0(0:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 47. Kolařík (Janáček), 54. Kolařík (Janáček, Zúbek), 59. Kucharczyk (Ostrčil). Rozhodčí: Koziol – Novák, Rožánek. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2145. Střely na branku: 38:15. Průběh utkání: 3:0.

VHK ROBE Vsetín: Šurý – Janáček, Vrba, Kobylík, Ostrčil, Žák, Mojžíš, Hryciow – Kolařík, Vávra, Kucharczyk – Abdul, Pokorný, Hořanský – Šilhavý, Čuřík, Kajaba – Finsterle, Daněk, Zúbek
Hokejový klub Opava: Šafránek – Galvas, Černý, Slavík, Šindelář, Mosler, Tuma, Vrábel – Wolf, Polok, Černý, Grygar, Chalupa, Vítek, Rousek, Pavelek, Štindl

„Vozovou“ hradbu, za jakou by se nemuseli stydět ani Husité v dobách své největší slávy, postavili opavští hokejisté ve středním pásmu. Sobotní duel na Lapači se tak od úvodních vteřin změnil ve vsetínské dobývání zakopané hostující defenzívy. Málokdo přitom tušil, že bude trvat takřka 50 herních minut, než Valaši prorazí ke gólové radosti. V první třetině to byla snad jen dravá druhá formace VHK, sestavená z talentovaných vsetínských odchovanců Hořanského, Pokorného a Abdula, kdo dokázal aspoň občas prolomit výbornou hostující obranu.

V sedmé minutě byl v domácí přesilovce v dobré šanci Hořanský, z blízka ale nepřehodil beton gólmana Šafránka. V patnácté minutě chybělo jen několik centimetrů Pokorného střele a branku nepřinesla ani minuta sedmnáctá. V ní rozjetý Abdul ideálně naservíroval puk na hůl Hořanského, ten však ve výborné pozici netrefil dobře. A protože o minutu později zastavilo chytrou Kajabovu střelu přes obránce břevno opavské svatyně, odcházely celky do kabin za stavu 0:0.

Od začátku druhé třetiny zatlačili Valaši „vozovou“ hradbu hostů do jejich obranného pásma, k vedoucí brance to však nepomohlo. Šafránek byl sice v jednom ohni, ve spolupráci se skvěle pracující defenzívou Opavy, ale všem domácím šancím odolával. Ve dvacáté čtvrté minutě si na něj nepřišel tvrdě pálící Abdul ani dorážející Hořanský. Tlak domácích pokračoval dokonce i v jejich oslabení. V největší šanci této fáze hry ale neuspěl Pokorný, který z blízka nedokázal trefit takřka prázdnou branku Opavy.

Ve třicáté šesté minuty se do vůbec první tutovky v zápase dostali i Opavští. Po chybné vsetínské rozehrávce se tváří v tvář Šurému ocitl Wolf, jeho zakončení ale vsetínský gólman ztlumil na své hrudi. V závěru druhé třetiny si Valaši zahráli více než minutovou přesilovku pět na tři, z níž polovinu dohrávali ještě v třetině třetí, dobře ji ale nesehráli. V pokračující hře pět na čtyři pak Vsetínu znovu ukradla radost tyč, tentokrát po pohotové střele Vávry.

Po pěti minutách třetí třetiny stáhli trenéři VHK hru na tři formace, přeházeli útoky a to se hned po pár vteřinách vyplatilo. Nově sestavená formace Kolařík – Pokorný – Zúbek na chvíli sevřela hosty v jejich pásmu, obránce Janáček poslal z rohu přesný pas na hůl Jana Kolaříka a ten z mezikruží zamířil nechytatelně k tyči, čímž odčaroval kouzla výtečně chytajícího Šafránka. Za nepříznivého stavu musela Opava otevřít hru, což byla voda na mlýn rychlých vsetínských hráčů. Jejich průniky hosté často řešili jen za cenu faulu, z čehož v polovině třetí třetiny vyplynula i další dlouhá přesilovka pět na tři. Ani tentokrát v ní pšenka nekvetla, přestože Pokorného ráně z mezikruží chybělo jen pár centimetrů. V padesáté čtvrté minutě, při klasické početní výhodě už ale Vsetín uspěl. Janáčkovu střelu ještě Šafránek zastavil, důrazný Jan Kolařík ale na několikrát protlačil puk skrz beton za brankovou čáru.

Opava mohla vykřesat plamen naděje v přesilové hře pět minut před třetí sirénou. Všechny její pokusy ale spolehlivě pochytal bezchybný Šurý. Dvě a půl minuty před koncem se ještě hosté pokusili o power-play. Šanci si v ní ale nevypracovali a záhy navíc znovu inkasovali. Radim Kucharczyk neměl problém trefit z útočné modré prázdnou bránu, čímž stanovil konečnou podobu výsledku na 3:0 pro VHK ROBE. Hosté tak přes obětavý a soustředěný defenzivní výkon opouštějí Lapač s prázdnou.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Vzhledem k tomu, že většina mančaftů sem přijíždí hrát defenzivně, tak jsme rádi, že jsme to zvládli. Na druhou stranu jsme do utkání vstoupili strašně špatně. Nedá se říct, že jsme to úplně podcenili, ale v žádném případě to nebylo to, co jsme si představovali. Trápili jsme se, ale jsem rád, že jsme byli trpěliví a utkání dovedli do vítězného konce.

Pavel Hulva (HK Opava): V první řadě se musím sklonit k mým hráčům, protože hráli opravdu dobře. Tlak domácích byl samozřejmě velký, od první minuty jsme odolávali. Myslím si, že kdybychom dali nějakou branku ve druhé třetině, kde jsme měli dvě tutovky, tak by to bylo jiné. Bohužel jsme dostali smolný gól, když náš hráč ztratil hůl a vydal se střídat, tehdy padl gól na 1:0. Pak už šlo vidět, jak jde Vsetín nahoru. Druhý gól padl v oslabení a třetí v power-play, to už není co řešit. Gratuluju domácím, protože mají silné mužstvo a výborné diváky. Dneska to byla oslava hokeje, ale bohužel nulu na našem kontě už nesmažeme.