V sobotu znovu na hokej! Vsetín přivítá opavský Slezan

Jan Tajzler • 10.11.2016

Základní část druhé ligy chvátá a v sobotu už uzavře svou druhou pětinu. Vsetínští se představí v oblíbený sobotní termín svým fanouškům a hostit bude celek Opavy. Slezané na konci října ohlásili velké revoluční změny, které jsou patrné již při prvním pohledu na opavské hokejisty, ti totiž nově nastupují v černožlutých dresech. Opava by ráda ve Vsetíně vylepšila svou venkovní bilanci, která zatím čítá pouze jednu výhru, ale v cestě stojí Valaši, kteří budou usilovat už o 12. vítězství v řadě, navíc Lapač ještě letos neochutnal hořkost porážky, bude to platit i v sobotu? Přijďte na hokej, začínáme v tradičních 17:30. Pro rodiče s malými dětmi bude znovu připraven dětský koutek.

Hokejová Opava si toho za poslední rok užila více než dost. Po odchodu vlastníka a bývalého reprezentačního trenéra Aloise Hadamczika, museli v Opavě řešit, co bude s hokeje dál. Nakonec podalo pomocnou ruku město, loňský ročník už ve slezské metropoli tak nějak dorazili, výsledkem však byla politování hodná skutečnost, neboť Opavští poprvé od roku 2008 chyběli v play-off. Letošní sezona by v Opavě měla být konsolidační, ale vedení už nyní pro příznivce přichystalo několik viditelných změn, nové dresy, logo a vize do budoucnosti tak přinášejí příznivcům opavského hokeje naději, že se začíná blýskat na lepší časy.

DĚTSKÝ KOUTEK NOVĚ V PROVOZU

Také v sobotním utkání proti Opavě bude opětovně v provozu náš DĚTSKÝ KOUTEK. Ten je určen dětem ve věku od 3 do 7 let. Dětský koutek se nachází za brankou hostí v naší nové rozcvičovně, vstup je od tribuny na sezení, sektoru D. Pro děti je zajištěn pedagogický dozor. Děti si mohou pohrát a zabavit a jejich rodiče mohou sami sledovat hokejové utkání. Dětský koutek se otevře v 17 hod a uzavřen bude 15 min po konci utkání. Kapacita je pro 15 dětí. Cena za využití dětského koutku 20 Kč za dítě. Nabídkou dětského koutku chceme vyjít vstříc rodinám s malými dětmi, kteří by rádi šli na hokej, ale jejich děti ještě nevydrží sledovat celé utkání. Právě jim je tento koutek určen. Neváhejte a přiveďte své dítě mezi nás. Těšíme se na Vás.

Opavské výsledky? Jako den a noc

Tým Opavy před sobotním utkání najdete na 6.místě tabulky východní skupiny a můžeme konstatovat, že oprávněně, Opava totiž boduje hlavně proti týmům, které jsou v tabulce až za ní. Opavské hokejisty sráží hlavně bídná bilance ve venkovních zápasech, zvítězit mimo Slezsko se černobílým povedlo pouze jednou a to hned v 1.kole na ledě Techniky Brno. „„Kdybych měl oznámkovat domácí zápasy, dal bych nám jedna méně. Za venkovní bych nás hodnotil možná i pětkou,“ zhodnotil před nedávném opavskou situaci útočník Petr Chalupa

Hodně blízko měli svěřenci trenéra Hulvy k venkovním bodům na ledě Šumperka, zde museli dotahovat manko 1:3, ale mimořádnou bojovností dokázali utkání otočit a vedli 4:3 později 5:4, přesto se museli nakonec před Draky sklonit v prodloužení, konečný výsledek byl 5:6. Opavský tým v letošní sezoně táhne Jakub Vítek, s deseti zářezy je zároveň nejlepším střelcem svého týmu, k přesným trefám dokázal ještě Vítek přidat osm asistencí. Na špici opavské produktivity pak najdeme ještě trio borců a to již zmiňovaného Petra Chalupu (6+4), Tomáše Poloka (6+4) a do třetice Zdeňka Pavelka (2+8).

Opomenout bychom neměli ani mimořádně zkušeného Pavla Selingra (1+6). Po odchodu Josefa Tichého do Poruby táhne defenzívu Opavy Vladimír Holík (3+7), dále je zde tradiční opora Slezanů David Galvas (0+5). V brankovišti vládne neotřesitelně Dušan Šafránek, jenž byl letos dokonce na přípravě v extraligovém Zlíně. Šafránek průměrně inkasuje 2,87 branky na zápas a na Lapači téměř s jistotou můžeme očekávat, že právě on bude stát v cestě vsetínským hokejistům za dalším úspěchem.

Udrží Vsetín domácí neporazitelnost?

Už třetí sezonu je to prakticky pro všechny druholigové soupeře velmi těžké. Odvést body z Lapače se podaří jen málokomu, posledně to dokazovaly hlavně celky, které už nyní hrají ve WSM lize. Právě tam letos míří i Vsetín a již v základní části se zelenožlutí mohou opřít o mimořádné domácí prostředí, které spíš připomíná atmosféru z vyšších soutěží než je 2. liga.

Vítěznou pohodu si vsetínský tým odvezl i do Kopřivnice, kde sice utkání bylo dlouho otevřené, vždyť první branka padla až ve 27. minutě. Když se podařilo domácím hráčům srovnat, utnul jim tipec bleskurychle René Kajaba, společně ve formaci s Jakubem Čuříkem a Vojtěchem Šilhavým vytvářejí stav ohrožení pro soupeřovy obrany.

Po návratu z dlouhodobého zranění se mimořádně daří i obránci Radimu Ostrčilovi na beka si drží průměr bodu na zápas, když ze šesti utkání stihl tři trefy a na stejný počet přihrál. Výbornou formou se aktuálně prezentuje i brankář Michal Šurý, jenž během tří zápasů za svá záda propustil pouze dva puky, jeho průměr na jedno utkání činí 1,31 branky, úspěšnost zákroků se šplhá k hranici 95%.

Vsetín bude v domácím prostředí znovu plnit roli favorita, o tom jak si se Slezany poradí, se můžete přesvědčit, pokud dorazíte v sobotu na Lapač, utkání začíná v 17:30. Pokud to do valašské metropole nestíháte, pak sledujte online přenos v režii naši redakce.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Šurý – Pokorný, Šilhavý, Janáček, Vávra, Zůbek, Kobylík, Ostrčil, Kolařík, Stuchlík, Kajaba, Žák, Mojžíš, Hryciow, Čuřík, Abdul, Daněk, Hořanský, Kucharczyk.

Opava: Šafránek – Štěpánek, Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Šindelář, Slavík, Tůma – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Pavelek, Černý L., Hartmann, Šindl, Fedor, Rousek