permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1941 (9.9.2024)

Vsetín na úvod přípravy podlehl Zvolenu

Jan Tajzler • 13.08.2024

První přípravné střetnutí před novým ročníkem Maxa ligy odehráli hokejisté Vsetína v úterý proti Zvolenu. Do Nového Jičína se sjely stovky fanoušků, kteří viděli hokej v rychlém tempu. Oba trenéři nasadili do hry pouze tři útočné formace. Zvolen se ujal během první dvacetiminutovky dvoubrankového vedení, které sice Vsetín dokázal na startu prostředního dějství smazat, ale stejně jako loni se z konečného výsledku radoval slovenský tým.

Přípravné zápasy - P1 út 13.8.18:00
HKM Zvolen
3:5(3:3, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Hrňa, 13. Matějček (Machala, Jenáček), 22. Machala (Matějček, Brož) – 5. Zuzin (Olson, Fecko), 9. Zuzin (Viedenský, Marcinek), 13. Marcinek (Zuzin, Viedenský), 25. Gron (Halbert, Beňo), 28. Gron (Macek). Rozhodčí: Rapák, Šico – Kučera, Jurčík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Smetana, Jenáček, Staněk, Herman, Srdínko, Hryciow, Hamřík – Šmerha, Prokeš, Hrňa – Machala, Matějček, Brož – Jandus, Pospíšil, Vaňo.
HKM Zvolen: Boľo (od 49. Kantor) – Hudec, Kobolka, Sládok, Fecko, Beňo, Halbert, Čulík – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Bondra, Olson, Kukuča – Gron, Senčák, Macek – Mišiak Trenér: Martin Štrba

Valaši i Zvolenští zvolili do utkání nasadit pouze tři útočné formace. Zprvu se více k zakončení tlačil slovenský soupeř a také se ujal vedení. Ještě než se tak stalo, mohl pomýšlet na otevření skóre i Vsetín, ale Šmerhovu výzvu do slotu Hrňa ještě tentokrát zužitkovat nedokázal. V čase 4:30 se dostavila již avizovaná úvodní branka Zvolenu. V obraně Valachů došlo k nedorozumění a brankář Pavlíček se ocitl mimo brankoviště, toho dokonale využil Peter Zuzin, puku se zmocnil už za brankou, aby jej pak bez problému poslal do opuštěné klece.

Vsetínští udělali radost početné návštěvě fanoušků v čase 7:24. Vyrovnání obstaral Erik Hrňa, když tentokrát dokonalou trefou z prostoru slotu brankáře Boľa překonal. Následně si ale hosté zkusili první početní výhodu v utkání a také slavili její využití. Viedensky přihrávkou uvolnil na levém kruhu Petera Zuzina a ten podruhé v zápase skóroval. První útok Zvolenu stál i za třetí trefou slovenského týmu, Viedensky se v protiútoku šikovně nezapojil do hry, aby přihrávka z hole Zuzina mohla projít na Patrika Marcinka, jenž zamířil přesně pod horní tyč.

Zelenožlutí tentokrát brzy reagovali, o jednatřicet vteřin po třetí inkasované brance Machala poslal vzdušnou přihrávku před branku Štěpánu Matějčkovi a vsetínskému útočníkovi se puk podařilo trefit i ze vzduchu. Ve zbytku prvního dějství své štěstí po bekhendových zakončeních zkoušeli na straně hostů Zuzin a za Vsetín se dokázali uvolnit Šmerha s Vaněm, skóre se však do první sirény již neměnilo.

Vsetínu se povedl vstup do druhé třetiny, když po osmdesáti vteřinách hry vyrovnal. Střelu Brože neudržel zvolenský brankář ve výstroji a na dorážku byl připraven Ondřej Machala. Jenže hosty ze Slovenska inkasovaná branka nabudila k brzkému návratu do vedení. To obstaral v dlouhé signalizované výhodě Stanislav Gron. Rytíři ještě víc přidali na aktivitě a podařilo se jim podruhé v utkání odskočit na rozdíl dvou branek. Přečíslení dva na jednoho zakončil úspěšně po výzvě od Macka opět Stanislav Gron.

Další slibné příležitosti Zvolenu likvidoval pohotovými zákroky brankář Pavlíček. Valaši v polovině základní hrací doby zahrávali hned dvě početní výhody v krátkém sledu za sebou. Ale neujaly se ani slibné střely v podání Machaly či Hrni a poté při druhé přesilové hře neuspěl v samostatném úniku Prokeš. Hosté pak ještě v závěru prostředního dějství postupovali do přečíslení, ale tentokrát Vsetínským pomohl branková konstrukce. Zvolen tak po dvou třetinách držel v přípravném utkání nad Vsacany vedení 5:3.

Na prahu třetího dějství povolil vsetínský tým hostům dvojnásobnou početní výhodu, která trvala jednaosmdesát vteřin. Zvolenští dlouze kombinovali v útočném pásmu, ale zakončení Hilberta ze slotu pohotově zneškodnil Pavlíček. Vsetínští pak více otevřeli hru a snažili se o zdramatizování stavu utkání. Jenáčkův pas si zpracoval Brož a ujížděl osamocen na Kantora, v klíčové chvíli však přesně nezamířil. Chvíli na to uvolnil Machala Matějčka, po jeho střele našel Kantor puk pod svým betonem. Brankový stav už se do závěrečné sirény neměnil, Vsetín v první prověrce Zvolenu podlehl rozdílem dvou branek.

Ohlasy k utkání

Martin Štrba (HKM Zvolen): Bylo to naše třetí utkání v přípravě. Kluci v tréninku jedou velké objemy. Přijeli jsme hrát na tři pětky, pořád ale pracujeme spíš na objemu a kondici. Utkání splnilo, co jsme chtěli, vyzkoušeli jsme si co jsme potřebovali. V zápase byly dobré i špatné věci. Postupem času v zápase bylo dobrých věcí víc. Pořád je ale na čem pracovat.

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): Chtěli jsme utkání pojmout i kondičně, proto jsme hráli na tři pětky. Momentálně trénujeme v šesti pětkách, takže jsme kluky rozdělili. Byl to náročný zápas, Zvolen hrál velmi dobře a my jsme měli ve hře nedostatky hlavně v obraně. Od toho jsou ale přípravné zápasy, aby nám ukázaly, co je třeba do sezony zlepšit. Jde i o to, aby si hráči zvykali na sebe v nově složených formacích a postupně do sebe dostávali systém, kterým se pak budeme chtít prezentovat. Zápas hodnotíme slušně, ale viděli jsme chyby, které nám trenérům ukázaly, na čem bude třeba pracovat.