Vsetín nedal Opavě šanci, Hromada udržel třetí čisté konto

Radek Bařina • 14.10.2015

Utkání s Opavou tradičně nepatří k těm nejatraktivnějším a ani středeční zápas na Lapači nebyl výjimkou. Valaši se dostali do vedení v 7. minutě zápasu a od té doby duel s naprostým přehledem kontrolovali. Naopak Slezané působili rezignovaným dojmem, a když už se jim povedlo vytvořit si šanci, ztroskotali na bezchybném Hromadovi. Vsetínu tak i průměrný výkon stačil k pohodovému vítězství 3:0, přičemž o všechny branky VHK se zasloužila velmi dobře hrající druhá formace.

2. liga - 10.kolo st 14.10.17:30
Hokejový klub Opava
3:0(1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Dvořák (Vávra, Slováček), 22. Slováček (Dvořák, Nedbálek), 53. Slováček (Dvořák). Rozhodčí: Vaněk – Blaha, Goňa. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1083. Střely na branku: 31:22. Průběh utkání: 3:0.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Vrba, Nedbálek, Žák, Řezáč, Báchor – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vávra – Vítek, Ondráček, Ambruz – Kubo, Daněk, Finsterle
Hokejový klub Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý, Galvas, Tichý, MOsler, Štindl – Herman, Rousek, Vítek, Polok, Wolf, Baďura, Svoboda, Chalupa.

Do utkání s Opavou vstoupili lépe favorizovaní domácí. Do první větší šance se dostal ve třetí minutě po střele Finsterleho Kubo, dorážku z bezprostřední blízkosti ale zakončil jen do hostujícího brankáře Šafránka. Poté Opavané přežili první oslabení a následně i velkou šanci druhého vsetínského útoku. V přečíslení tři na jednoho střílel Dvořák a doráželi Slováček i Vávra, obránce hostů společně s brankářem ale gólu dokázali zamezit. Přesto se ještě v té samé minutě dočkali Vsetínští úvodní trefy. Po Vávrově střele od modré vypadl puk ze Šafránkovy výstroje a Petr Dvořák neměl problém doklepnout ho do odkryté branky.

Zvýšit svůj náskok mohli domácí v přesilové hře o chvíli později, přes výrazný tlak se ale z branky neradovali a zvýšení nepřinesla ve dvanácté minutě ani velká šance Ondráčka. Ten pohotově usměrnil střílenou přihrávku z rohu, Šafránek ale proti němu skvěle zakročil betonem. Hosté sice s přibývajícími minutami vyrovnali hru a předvedli pár zajímavých útočných výpadů, do opravdu vyložené příležitosti se ale za celou první třetinu nedostali. Nepomohla jim k tomu ani přesilovka od minuty patnácté. V ní totiž vůbec nebylo znát, že je Slezanů na ledě o jednoho více a naopak to byli domácí, kdo mohl zvýšit. Vávra se před opavskou brankou dostal k puku, zblízka ale napálil pouze lapačku pozorného Šafránka. Do kabin tak domácí odcházeli s jednogólovým náskokem.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Petr Dvořák

V úvodu druhé třetiny měli Valaši možnost zvýšit svůj náskok v přesilovce čtyři na tři. Využili ji. Puk putoval po ose Nedbálek – Dvořák k Ondřeji Slováčkovi a ten pohotovou střelou z první propálil přemisťujícího se Šafránka mezi betony. Valachy druhá trefa uklidnila, možná až moc, a když k tomu přibyly dva fauly těsně po sobě následující, naskytla se hostům minutová dvojnásobná přesilovka. Největší příležitost v ní měl Herman, puk ale jen zboku orazítkoval levou tyč za Hromadou. Hnedle byli domácí ve čtyřech, zahrozili, a to dokonce dvakrát. Nejdřív se sám před Šafránkem objevil Tesařík a o pár sekund později se do samostatného úniku dostal Dvořák. Opavský brankář ale skvělými zákroky udržel svůj tým ve hře.

Pasáž krátce po polovině zápasu přinesla vůbec první velké opavské šance ze hry pět na pět. Stály ale za to. Nejprve se k dorážce před úplně odkrytou brankou dostal Baďura, ležící gólman VHK však ještě dokázal do jeho zakončení sáhnout vyrážečkou a puk vytěsnil. Hned o pár sekund později pálil na Hromadu z bezprostřední blízkosti Rousek, vsetínský gólman však svůj tým znovu podržel. Zbytek třetiny přinesl ještě nepovedenou domácí přesilovku čtyři na tři, do kabin však přesto odcházeli Valaši v dobrém rozpoložení.

Třetí perioda začala příležitostí Opavy. Polok pálil v rychlém hostujícím výpadu pohotově, k jeho velké smůle však pokus nasměroval jen do držadla Hromadovy hole. Tím zajímavé situace z Lapače na dlouhou dobu odešly a poklidný tok času narušovala jen občasná oboustranná vyloučení. Vsetín se spokojil s kontrolováním svého náskoku a bezkrevně hrající Opavané jim situaci příliš neztěžovali. Nepomohla jim ani dlouhá přesilovka čtyři na tři, Hromadu v ní totiž takřka vůbec neohrozili.

V padesáté třetí minutě se po čase přihlásili ke slovu znovu domácí a pohlednou akcí definitivně rozhodli o osudu zápasu. Ondřej Slováček se prořítil kolem statických hráčů Slezanu, narazil si puk s Dvořákem a pak zblízka bez problémů zakončil nad padajícího Šafránka. Po třetí inkasované brance hosté definitivně rezignovali. Hráli sice ještě dvě přesilovky a v poslední minutě dokonce jejich trenér sáhl po power-play, ohrožení Hromadovy branky se ale nedostavilo. Vsetín tak po šedesáti minutách slaví zaslouženou výhru 3:0.

Luboš Jenáček (Vsetín): „Před utkáním jsme věděli, že Opava má nějaké problémy a řeší jak tam bude hokej dál vypadat, ale na to jsme se nedívali, protože Opava má kvalitní hráče ať přijede v jakémkoli složení. Ale bylo vidět že nemají tolik natrénováno, protože odřekli některá přátelská utkání a netrénovali v plném počtu, ale když měli kotouč na holi a byli u nás ve třetině tak byli nebezpeční. Ale hlavně jsem rád že jsme dneska dokázali udržet nulu, to že jsme nedali víc gólů není až tak důležité, protože sezona je dlouhá, takže 3:0 bereme a jsme rádi že jsme vyhráli popáté za sebou. Teď nás čekají tři těžká utkání venku, tak se budeme snažit tu vítěznou sérii protáhnout.“

David Musial (Opava):„Myslím si, že jsme dnes určitě nehráli špatný zápas. Výborný Petr Hromada ve vsetínské bráně, toho jsme však bohužel nepřekonali. Dokázali jsme si ale vytvořit hodně šancí a navzdory situaci, v jaké se teď nacházíme, jsme hráli dobře. Za ten zápas musím poděkovat hlavně klukům.“