Vsetín poprvé v přípravě zvítězil v základní hrací době

Jan Tajzler • 21.08.2014

V utkání proti Opavě chtěli trenéři Vsetína rozlousknout hádanku o tom, kdo z testovaných hráčů dostane šanci zahrát si v zelenožlutém dresu v příští druholigové sezoně. Nicméně noviců ve vsetínském dresu přibylo. V zelenožlutém se po ledě proháněl útočník David Hrazdíra a obránce Michal Štědrý. Utkání nenabídlo příliš mnoho atraktivity pro oko diváka. Zelenožlutí šli do vedení jako první, dvojnásobnou přesilovou hru využil Hurtík. Slezané srovnali v závěru utkání, ale poslední slovo měl vsetínský Martin Kubo, když v samotném závěru zajistil zelenožlutým první vítězství v základní hrací době.

Příprava - přát. čt 21.8.18:00
Hokejový klub Opava
2:1(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Hurtík (Nedbálek, Ambruz), 60. Kubo – 60. Wolf (Měch). Rozhodčí: Husička, Škrobák M. – Smilek, Škrobák P.. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 487. Střely na branku: 17:22. Vyhraná buly: 32:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Hurtík, Nedbálek, Haloda, Tichý Jur., Žák, Hryciow, Báchor, Štědrý – Zúbek, Hrazdíra, Ambruz, Hruška, Podešva, Kubáč, Kubo, Mikšovský, Nesrsta, Štrbík, Daněk, Kývala.
Hokejový klub Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý T., Galvas, Tichý Jos., Tůma, Pavelek, Mosler – Vrábel, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Vaněk, Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda.

Se dvěma novými tvářemi vstoupili do přípravného utkání s Opavou hokejisté Vsetína. Obranu vyztužil navrátilec Štědrý útok pak zlínský odchovanec Hrazdíra. První třetina duelu nabídla podívanou, která je pro zápasy s Opavou zcela obvyklá. Hosté hráli zezadu a vyráželi do rychlých protiútoků, kdežto Vsetínští se pracně snažili proklestit si cestu urostlou hostující defenzívou.

Jakou první zahrozili na sklonku úvodní minuty hosté, v přečíslení 2 na 1 ale Wolf nepropálil Plška. Ve čtvrté minutě si Slezané zahráli přesilovku, paradoxně v ní ale málem inkasovali. Petr Hruška se prořítil hostující obranou, zakončením mezi betony ale na Šafránka nevyzrál. V polovině třetiny si přesilovku zahráli domácí, pevná hostující defenzíva jim toho ale příliš nedovolila. Ve zbytku třetiny na sebe ještě upozornil šikovně kličkující a zblízka zakončující Štrbík, jinak měli brankáři práci spíše jen se střelami z větší vzdálenosti. Do kabin tak celky odcházely za bezbrankového stavu.

Úvod druhé třetiny přinesl dvojnásobnou přesilovku VHK a v ní první branku utkání. Pavel Hurtík dostal nabito na vrcholek kruhu a jeho dělovka se zastavila až o síť Šafránkovy svatyně. Poté si Valaši svou aktivitou vynutili další přesilovku a po závaru se do zakončení dostali Zúbek a Hrazdíra, kotouč se ale zamířil jen do vnější sítě branky.

V polovině periody si hru v početní výhodě vyzkoušeli také Slezané. Do velké šance se v ní dostal Baďura, Plška ale nepokořil. V dalších minutách Opavští viditelně přidali na útočné aktivitě a vytvořili si nejednu dobrou příležitost, Wolf, Vítek ani Hermann si ale na velmi dobře chytajícího Plška nepřišli. Do kabin tak odcházeli domácí s těsným náskokem.

Zkraje závěrečné periody mohlo být srovnáno. Svoboda se řítil sám na Plška, kličkou, ani následnou sérií dorážek ale zkušeného gólmana nepokořil. Hned poté hráli hosté přesilovku a podruhé v zápase v ní pustili Valachy do brejku. Tentokrát ujel Mikšovský, při bekhendové kličce mu ale sklouzl puk z hole.

Po tomto atraktivním úvodu periody se hra uklidnila. Vsetín se snažil hrát pozorně zezadu, což se mu poměrně dařilo a hosté se do nebezpečnějších příležitostí nedostávali. V polovině třetiny navíc předvedli v rychlém sledu dva prohřešky proti hokejovým předpisům a znovu putovali do tří. Dvojnásobná přesilovka však tentokrát VHK nevyšla a Šafránek byl v brance takřka bez práce.

S blížícím se koncem zápasu narůstal hostující tlak. Tři minuty před sirénou se jim dokonce podařilo vyrovnat, v momentě střely byl ale Plšek atakován ve svém brankovišti, což hlavní rozhodčí dobře viděl a gól neuznal. V poslední minutě se však Slezané přeci jen dočkali. Přesilovou hru zesílenou hrou v power-play totiž přetavil ve vyrovnávací trefu Petr Wolf, který z bezprostřední blízkosti uklidil puk do mezírky nad Plškovým ramenem.

Zdálo se, že i třetí vsetínské přípravné utkání skončí remízou po 60. minutách. O to, že tomu tak nakonec nebylo, se postarala hrubě chybující hostující defenzíva a Martin Kubo. Ten po obrovské minule v opavské rozehrávce dostal namazáno mezi kruhy a současně s uplynutím poslední vteřiny utkání poslal puk k levé Šafránkově tyči. Hlavní rozhodčí gól k nelibosti opavských hráčů uznal a Valaši se tak mohou radovat z vítězství 2:1.

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): „Sice jsme vyhráli, ale bylo to tak tak. Výhru nepřeceňujeme. Opava byla polovinu zápasu lepší, Tomáš Měch patří mezi nejlepší hráče ligy, zejména v přesilovkách. V dalších přípravných zápasech musíme řadu věcí ještě zlepšit a dopilovat.“

Karel Suchánek (trenér Opavy): „Domácí měli ze začátku navrch. Postupem času jsme srovnali hru a hlavně v závěrečné třetině jsme měli převahu. Neuměli jsme využít své šance, chyběl nám větší důraz. Hrubka v poslední vteřině zápasu nás stála minimálně remízu. Je to však stále příprava. Zápas jsme hráli na kompletní čtyři pětky. Program máme náročný, takže to byl důvod nasazení všech formací. Vyhodnotíme situaci a uvidíme, jak budeme nadále postupovat.“