Vsetín opět vítězem! Doma si poradil s Novým Jičínem

Filip Bazala, Michal Kubáň • 28.09.2011

Na svatého Václava se od půl šesté střetl Vsetín s Novým Jičínem. Domácí šli brzy do vedení, ale poté přišly přesilovky hostů, ve kterých vstřelili dvě branky a obrat byl na světě. Poté ještě přidal branku Brynecký a s domácími to nevypadalo dobře. V průběhu zápasu díky brankám Bajtka, Vítka a Sprušila se domácím podařilo utkání otočit a zvítězit po čtvrté v řadě. V příštím kole zajíždí Vsetín k těžkému utkání do Havířova.

2. liga - 6.kolo st 28.9.17:30
HK Nový Jičín
4:3(2:3, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Mečiar (Hegyi), 16. Bajtek (Hoďa), 32. Vítek (Farda, Korčák), 57. Sprušil (Kubo, Mečiar) - 5. Macháček (Horák, Andrýsek), 6. Gebauer (Pelikán), 13. Brynecký (Zedník). Rozhodčí: M. Dědek - F. Held, O. Trunečka. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1009. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Spitzer, Hoďa, Farda, Tesařík, Mečiar, Žabčík, Šimek, Hrčka - Zúbek, Hruška O., Bajtek, Korčák, Vaněk, Vítek, Kubo, Sprušil, Hegyi, Hambálek, Dědek, Holík.
HK Nový Jičín: Šrámek - Andrýsek, Gulda, Horák, Hruška Pav., Chvostek, Slavík, Pelikán - Toman, Brynecký, Částečka, Skaloš, Tomášek, Macháček, Gebauer, Štěpják, Zedník, Uhlár.
Domácí nastoupili do utkání aktivněji. Vyloučení Michala Horáka, který nastupoval jak v juniorské tak i seniorské kategorii za Vsetín, potrestal už ve třetí minutě obránce Mečiar. Vsetínský obránce se trefil pod horní tyčku Šrámkovy brány a otevřel skóre utkání – 1:0. Vsetín pokračoval v aktivní hře, Korčák se v páté minutě pokoušel propasírovat puk za Šrámkova záda. Ve stejné minutě hráli hosté přesilovku pět na tři, když Valaši hráli v pěti, poté co byl vyloučen Mečiar. Obránce Horák vypálil dělovku od modré a od tyčky se puk odrazil k Macháčkovi, který puk dorazil do poloprázdné branky – 1:1. Nový Jičín v přesilovce nejen srovnal, ale šel do vedení. V akci jako přes kopírák doklepával nastřelenou tyčku do branky Gebaur a zvýšil na 2:1. V následující přesilovce Vsetína se Ondřej Hruška trefil do Šrámkovy lapačky. V 11. minutě byl vyloučen Tesařík, Vsetín sice ustál jeho přesilovku, ale ne tak do zcela. Dvě sekundy po ní totiž Zedníkovu střelu dorazil za Plškova záda Brynecký a zvýšil na 3:1.

Domácí inkasovaná branka vyburcovala k větší aktivitě, kterou potvrdil Bajtek, když jako nůž máslem projel celým hřištěm a rychlou kličkou na bekened snížil na 2:3. Dvě minuty před koncem prvního dějství si kapitán Vaněk šikovně prohodil obránce a z mezikruží otestoval Šrámkovy betony. Hoďa vzápětí vyzkoušel Šrámkovu pozornost ze vhazování. Minutu před koncem první třetiny všichni vsetínští hráči na ledě otestovali Šrámka střelou nebo dorážkou, zejména Vaněk se pokoušel protlačit puk za Šrámkova záda, ale brankář hostů svůj tým držel nad vodou.Zbývalo několik desítek vteřin do konce třetiny, když Tesařík vytvořil obrovskou minelu na modré a puku se zmocnil Štěpják, který v brejku netrefil škvíru mezi Plškovými betony. Domácí po dvaceti minutách odcházeli do šatny s nehezkým výsledkem 1:3. Valaši sice hosty přehrávali herně i bruslařsky, ale Nový Jičín využil své dvě přesilové hry.

Už v první minutě druhé části Ondra Hruška nikým nekrytý tvrdou střelou tahem trefil Šrámka do masky. Ve 22. minutě měli hosté na hokejce další gólovou šanci, jmenovitě Gebauer, když se v úniku objevil před Plškem Gebauer, který jeho blafák do bekendu sice nevystihnul, ale jeho střela mířila nad vsetínskou klec. V dalších minutách hráli domácí přesilovku, ale nepodařilo se jim vytvořit kloudnou šanci. Právě naopak, vyloučený Horák se vracel z tresné lavice a dostal puk na modrou, v samostatném uniku byl faulován. Hlavní sudí Dědek nařídil trestné střílení. Horák se pokoušel tělem rozhýbat Plška a následně zasunul puk mezi jeho betony. Plšek je však secvakl rychleji a zachránil tak Valachy od inkasování. Na druhé straně se blýsknul brankář Šrámek před trojcí - Ondřej Hruška – Bajtek – Zúbek. Zúbkova střela a stejně tak Bajtkova dorážka skóre neměnila. Skóre se měnilo až ve 31. minutě, když hráli Valaši přesilovku. Fardova dělovka od modré vypadla Šrámkovi a Vítek kotouč okamžitě odpálil do branky a srovnal na 3:3. Hosté hráli velice obranářskou hru a čekali na chyby domácích v obraně, aby je mohli skolit rychlými brejky. Přesně tak se stalo ve 35. minutě, když Macháček dosprintoval odražený puk a ujížděl sám na Plška, vsetínský brankář rukama i nohama nedovolil, aby mu puk zapadnul za jeho záda.

Ve třetí části hrály oba týmy více opatrněji. Oba týmy sice hrály několik přesilovek, ale nikdo z nich si nedokázal vytvořit gólovou šanci. Šrámek i Plšek na druhé straně chytali na stoprocent. Nový Jičín přesto ztrácel na puku a bylo jen otázkou času než se domácím zadaří v produktivitě. Valaši oproti předchozím dvěma třetinám uzamkli obranu a dávali si pozor na brejky. Ve vlastním oslabení ujížděli Zúbek s Ondřejem Hruškou v situaci 2 na 1, ale druhý jemnovaný nedosáhnul na přihrávku od Zúbka. Další a vítěznou branku vstřelili Valaši tři minuty před koncem zápasu. Kubo po vhazování střílenou přihrávkou našel Sprušila, jenž jeho přihrávku tečoval do novojičínské svatyně. Hosté sice v závěru hráli krátké power play bez brankáře, ale vysledné skóre se již neměnilo.

Viktor Hlobil (Vsetín): „Věděli jsme, že narazíme na soupeře, který bude bedlivě bránit střední pásmo a bude se přes něj těžko prosazovat. Hráli jsem dobře, dokud jsme se nenechali zbytečně vyloučit a dostali jsme dva góly v oslabení. Jeden padl těsně po oslabení. Soupeřův brankář Šrámek chytal výborně, a proto nám trvalo než jsem se dostali zase do hry. My jsme se dostávali do hry, měli jsme šance. Soupeř se dostával do brejků, které jsme si nepokryli. Dneska jsme vyhráli štastně, ale zároveň jsme měli soupeře neustále pod tlakem a měli jsme i územní převahu."

Petr Kneblík (Nový Jičín): „Zápas se pro nás vyvíjel zprovopočátku parádně, protože jsme dokázali rychle zareagovat na první branku Vsetína. Potom jsem dobře bránili, Vsetín měl neustále tlak, protože hrál doma, ale my jsme hlavně nevyužili tři brejky, což taky hodně ovlivnilo celkový vývoj zápasu."