Vsetín otočil nepříznivý stav s Pardubicemi a vrací se na 1. místo

Jan Tajzler • 30.09.2023

Druhé domácí utkání v týdnu čekalo na Valachy v sobotu proti rezervě pardubického Dynama. Utkání nabídlo bojovný hokej plný vyloučení, ve kterém se nejprve prosadili díky početní výhodě hosté z východu Čech. Valaši tentokrát fanoušky napínali a vyrovnávací trefu obstaral až ve 37. minutě Ondřej Smetana. Vsetínu nakonec rozhodl o vítězství v přesilové hře trefou Robina Staňka a díky tříbodovému zisku a prvnímu zaváhání Poruby se vrací na 1. místo tabulky.

CHANCE LIGA - 7.kolo so 30.9.17:00
HC Dynamo Pardubice "B"
2:1(0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Smetana (Ondračka, Kratochvil), 45. Staněk (Rob) – 20. Urban (Hrníčko, Kubíček). Rozhodčí: Grygera, Mejzlík – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2426. Střely na branku: 40:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

VHK ROBE Vsetín: Romančík – Staněk, Ďurkáč, Smetana (A), Ondračka, Hryciow, Š. Jenáček, Petrovický – Jonák, Bērziņš, Rob (A) – Půček, Klhůfek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Jandus – Kubiš, Vávra, Kratochvil.
HC Dynamo Pardubice "B": Honzík – Zdráhal (A), Kubíček, Kaštánek, Bukač, Voženílek, Tvrdík, Koudelka – Hrníčko, J. Mikyska, Žálčík (A) – Urban, Pochobradský, Herčík – Kaplan, Kaut (C), Lichtag – Paleček, Zeman, Rouha.

Vsetín si díky aktivnímu úvodu brzy vynutil možnost přesilové hry, ale byli to hosté, kteří nejprve zahrozili, když se ve vlastním oslabení zjevil před brankou Romančíka Pochobradský, ale puk nedokázal usměrnit za záda vsetínského brankáře. Záhy měli Vsetínští možnost dvojnásobné početní výhody, která trvala devětačtyřicet vteřin, ale kýženého otevření skóre se hráči ve žlutých dresech nedočkali. Honzík pochytal střely Staňka i možnost Vávry, slibná dorážka z předbrankového prostoru Klhůfka pak skončila mimo.

Pardubice se dostávaly do příležitostí díky rychlým brejkům, do slibné pozice si najel Herčík, ale z osy hřiště vsetínského brankáře nepřekonal. Vsetínský brankář pak v průběhu první periody zneškodnil i souhru Mikysky s Žalčíkem, když se včas přemístil, aby vychytal pardubického střelce. Stejně jako Vsetín i Pardubice dostaly v závěru první třetiny možnost dvojnásobné početní výhody, tu sice nevyužily, ale v následné již klasické početní výhodě se přeci jen radovaly. Přihrávku Hrníčka přes osu hřiště zpracoval Tomáš Urban a zamířil pod horní tyč vsetínské klece.

Na startu druhé třetiny Valachy podržel brankář Romančík, když zlikvidoval únik Kaplana. Nejtěsnější možný náskok držely Pardubice dlouhou dobu i v prostředním dějství. Vsetín si na nedostatek příležitosti rozhodně nemohl stěžovat, ale domácí byli v rozhodujících chvílí až příliš nervózní. Na startu 28. minuty vybízel Jandus ke srovnání Kerna, Honzík zachránil Dynamo špičkou betonu, když vytěsnil kotouč mířící k tyči branky. Dynamo dávalo Valachům až příliš možností k početním výhodám, ale Vsetínští se ne a ne prosadit. Nakonec se ale domácí přeci jen radovali. Tlak Vsetína v útočném pásmu zakončil přesnou střelou Ondřej Smetana a rozjásal domácí fanoušky, kteří si poprvé museli na první branku Vsacanů počkat až do prostředního dějství.

Druhá perioda pak končila předčasně kvůli problémům v ledové ploše. Přestávka se protáhla o deset minut navíc, ale rozhodčí i oba kapitáni usoudili, že je možné bezpečně pokračovat ve hře. Ve zbývajícím čase ještě Vsetín zahrával další přesilovou hru, kterou ale znovu nevyužil.

V závěrečném dějství už byl Vsetín mimořádně aktivní, na domácích byla vidět touha otočit stav utkání ve vlastní prospěch. Navrátilec do sestavy Klhůfek byl blízko k obratu, ale na Honzíka nevyzrál. V čase 44:52 už ale Vsetín potrestal další vyloučení Pardubických a po přihrávce Roba si na modré čáře srovnal puk na holi Robin Staněk a překonal pardubického brankáře přesnou střelou mezi betony. Vsetínská obrana nechtěla hosty pustit do možného náporu. Východočeši si sami zkomplikovali závěr utkání vyloučením Zdráhala. V poslední minutě to Pardubice přeci jen zkusily v šesti hráčích, ale zodpovědná obrana Vsetína se o tříbodový zisk před domácím publikem nenechala připravit.