Vsetín padl s Porubou po samostatných nájezdech

Pavel Tajzler • 23.09.2015

Ve čtvrtém kole druhé ligy narazili Valaši na tým Poruby a po divoké přestřelce, kterou museli rozhodnout až samostatné nájezdy, prohráli s ostravským týmem 4:5. Valaši mohou žehrat především na špatnou druhou třetinu, kde se dostali do dvoubrankové ztráty, a přestože byli většinu zápasu lepším týmem, mohou být rádi za výsledný bod. Utkání poslal do prodloužení až dvě minuty před koncem třetí třetiny dvoubrankový střelec František Zúbek. Valaši tak nedokázali oplatit ani tentokrát Ostravanům porážky z letní přípravy.

2. liga - 4.kolo st 23.9.17:30
HC RT TORAX Poruba 2011
4:5sn(1:0, 0:2, 3:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Zúbek (Tesařík, Vaněk), 47. Kolařík (Dvořák), 50. Slováček (Vávra, Vrba), 58. Zúbek (Vaněk, Kolařík) – 22. Ballner (Sedlář, Sysala), 29. Chaloupka (Kilnar), 42. Sysala (Ballner), 49. Zachar (Peslar), rozh. náj. Seidler. Rozhodčí: Kubičík – Bojda, Konvička. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1173. Střely na branku: 41:33. Vyhraná buly: 40:41. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Žák, Řezáč, Báchor, Žabčík – Zúbek, D. Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vávra – Jurík, Daněk, Ambruz – Finsterle, Ondráček, Hruška.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Slavík, Peslar, Buček, Ovšák, Vajda, Puškár, Šindelář, Malý – Zachar, Stejskal, Kilnar, Chaloupka, Sedlář, Vrána, Vaněk, Seidler, Gelnar, Sysala, Ballner

Druhou domácí porážku v řadě zaznamenali hokejisté VHK Vsetín. Do duelu s Porubou přitom vstoupili dobře. V 8. minutě nejprve přežili tutovky Sysaly, který ujel Tesaříkovi, ale i díky faulu vsetínského beka gólmana nepřekonal a o dvě minuty později naopak sami udeřili. V přesilovce Tesařík poslal puk přímo na hůl Františka Zúbka a tomu stačilo na hranici brankoviště pouze správně nasměrovat puk.

Ve 13. minutě měl vyrovnání na holi znovu Sysala, ani tentokrát ovšem na Hromadu nevyzrál. V 16. minutě už už domácí zvedali ruce nad hlavu podruhé. Dvořákovu střelu totiž Kubáň neudržel, Nedbálkova dorážka ale skončila na pravé hostující tyčce. V závěru třetiny si oba týmy připsaly ještě jednu tutovku, Chaloupkovo zakončení i Hruškovu dorážku však zlikvidovali pozorní gólmani. Do kabin tak odcházeli domácí s jednobrankovým náskokem.

Ten však Valachům vydržel pouze do 22. minuty. Sedlářovo nahození se totiž otřelo o projíždějícího Davida Ballnera a Hromada inkasoval první smolný gól… a ne poslední. Hned o několik sekund později mohl Vsetínu vrátit vedení Jurík, sám před brankářem ale přestřelil. V dalších minutách si Vsetín vytvořil tlak, který byl místy výrazný, přes pozorně bránící hosty se ale do zajímavých střeleckých pozic nedostával. Vytvořil jen pár závarů na brankovišti a s těmi si poradil Kubáň.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Jan Kolařík
Trpělivě hrající Poruba číhala na svou šanci. Ta přišla ve 28. minutě při vyloučení Finsterleho. Přesilovku TORAX dokázal využít, byť šlo o další trefu z kategorie koriózních. Po souboji za Hromadou se puk doslova překulil přes branku, po Hromadových zádech doputoval až na led a pohotový Jan Chaloupka jej doklepl do sítě. Zbytek třetiny přinesl konstantní podívanou. Vsetín měl platonický, ale naprosto bezzubý tlak, zatímco hosté hrozili z ojedinělých, zato však velmi nebezpečných protiútoků. Žádný z nich sice nevyužili, přesto do kabin odcházeli jako spokojenější celek.

Třetí dějství navíc začlo úplně stejně jako druhé – brankou v síti Hromady. Laxnost Vsetínských po buly v jejich pásmu potrestal výborně hrající David Sysala, který dorazil do sítě předchozí střelu Ballnerovu. Hosté se pak zakopali ve středním pásmu a zcela bezradně působící domácí nebyli schopni najít způsob, jak se přes obraný val dostat. Nakonec jim pomohlo až štěstí, respektive chyba porubského obránce. Ten netrefil střelu od modré a puk jen přisunul Dvořákovi, který obratem našel rozjetého Jana Kolaříka. Vsetínský kanonýr pak únik zakončil s přehledem k tyči.

Vstřelená branka domácí nakopla a ve zbytku zápasu předváděli o poznání lepší a hlavně účelnější hokej. Nesrazila je ani čtvrtá branka Poruby. Tentokrát tečoval Peslarovo nahození David Zachar a přemisťujicí se Hromada se mohl jen bezmocně ohlédnout za pukem mířícím do jeho sítě. Nabuzení domácí ale o minutu později znovu snížili. Vávra přiťukl puk do jízdy Ondřeji Slováčkovi, ten objel obránce, následně obešel i brankáře a chladnokrevně zavěsil.

V 54. minutě měli hosté velkou šanci rozhodnout. Nejprve hráli přesilovku pět na tři, pak i čtyři na tři, obětavě bránící Valaši ale naději udrželi. A když si naopak oni v 58. minutě mohli vyzkoušet přesilovku, udeřili. Pokusy Kolaříka a Vaňka ještě Kubáň vyrazil, po bekhendové dorážce Františka Zúbka už se ale natahoval marně. 150 sekund před koncem tak bylo vyrovnáno 4.4. V samém závěru ještě Zúbek sahal po hattricku, ve velké šanci ale neuspěl, stejně jako jeden z hostujících útočníků na straně druhé.

Na řadu přišlo prodloužení a v něm dvouminutová přesilovka Poruby čtyři na tři. Hosté svírali bránící trojici celé dvě minuty, vyčerpané trio zelenožlutých hráčů v poli ve spolupráci s Hromadou ale udrželo naději na druhý bod. A protože v samém závěru prodloužení neuspěl ve zkrácené přesilovce ani Vsetín, dospělo utkání do nájezdů. V něm byl úspěšný jediný střelec, Petr Seidler, jehož trefa z první série rozhodla o tom, že po výsledku 5:4 poputuje druhý bod do Ostravy.

Viktor Hlobil (Vsetín): „V zápase nám chyběl tlak do brány. Dokázali jsme se držet na puku, hodně jsme stříleli, ale nedokázali jsme zápas převalit na naši stranu. Ke konci zápasu jsme měli hodně šancí, ale brankář Poruby nás velmi dobře vychytal. Pomohli jsme však tím, že jsme málo chodili do brány, jak jsem již zmínil. Upřít snahu klukům nelze, hráli nadoraz, ale na hře před brankou musíme ještě zapracovat, jak na brankovišti soupeře, tak i před naším brankářem.“

Roman Kotala (Poruba): „Myslím si, že jsme byli o chlup lepším týmem. Zbytečně jsme si nechali utéct tři body za stavu 3:1, kdy jsme měli vyloženou šanci, ale neproměnili jsme. Domácí se o branku dotáhli, avšak znovu jsme odskočili na rozdíl dvou branek. Opět jsme však nedokázali skóre udržet a domácí po našich chybách srovnali. V prodloužení rozhodčí trochu kompenzoval vyloučení, ale nakonec jsme na penalty dokázali zvítězit, tam je to už však jen o štěstí. Jsme spokojeni, kluci hráli to, co jsme chtěli.“