Vsetín přejel Porubu, nastřílel jí šest branek

Jan Tajzler • 12.12.2015

Domácí fanoušci Vsetína se konečně dočkali výkonu, který Vsetínští hokejisté předvádějí na hřišti soupeřů. Valaši od úvodních minut na svého ostravského soka vletěli, byli všude o krok napřed a po zásluze zvítězili v první třetině 2:0. Černou kaňkou na jinak téměř bezchybném výkonu byla pasáž mezi 25. a 27. minutou utkání, vlastní chyby Vsacanů totiž dovolily Ostravanům srovnat. Vsetín se však nesložil, pokračoval v aktivním výkonu a dostal se zpět do vedení. V závěrečné třetině už na ledě bylo prakticky pouze jedno mužstvo. Valachy nyní čeká šlágr kola na ledě suverénního Frýdku-Místku, stane se tak ve středu 16.12. od 18:00.

2. liga - 26.kolo so 12.12.17:30
HC RT TORAX Poruba 2011
6:3(2:0, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 12. Slováček (Dvořák, Vítek), 17. Abdul (Řezáč), 29. Vítek (Slováček, Dvořák), 43. Hrazdira (Abdul), 47. Finsterle (Nedbálek), 53. Vaněk (Kolařík, Zúbek) – 26. Zachar, 28. Stejskal, 44. Peslar (Kilnar, Zachar). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3. Diváci: 1 441 Vyloučení: 4:11 navíc Vítek (VSE) 5+OK – Malý (POR) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1 Střely na branku: 44:27.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ostrčil, Žák, Ambruz, Hryciow – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vítek (41. Ondráček) – Kajaba, Vávra, Finsterle – Abdul, Hrazdira, Hruška.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Slavík, Baca, Buček, Malý, Peslar, Vajda – Bednář, Stejskal, Seidler, Kilnar, Ballner, Sedlář, Vrána, VaněK, Zachar.

Vsetínští, stejně jako v předešlých zápasech s Porubou, začali aktivněji a z úvodního tlaku pramenila první přesilová hra pro domácí tým. V té se podařilo Valachům několikrát vyzkoušet pozornost gólmana Tihláře. O pár minut později, se ve hře čtyři na čtyři prokličkoval před ostravského brankáře Kajaba, ale puk se mu za jeho záda procpat nepodařilo. Zelenožlutí stupňovali svůj tlak, ale Ostravané, mnohdy i se štěstím, drželi nerozhodný stav. Na první branku se tak čekalo do 12. minuty, ve které Dvořák našel volného Ondřeje Slováčka, jehož povedená rána vymetla levý růžek Tihlářovy klece. Vsetín pokračoval ve výborném výkonu, a tak se mohl v 17. minutě radovat z dvoubrankového náskoku - Hrazdira zavezl kotouč do útočné třetiny a svým pokusem jen těsně minul hostující svatyni. K odraženému puku se dostal Řezáč, který posunul na Jindřicha Abdula, jenž střelou zápěstím opět mířil do levého rohu hostující svatyně. Do kabin tak domácí odcházeli s dvougólovým náskokem.

V úvodu druhé třetiny mohli Valaši zvýšit svůj náskok, ale Zúbek svoji šanci neproměnil. V 25. minutě byl v úniku zahákován domácí kapitán Vaněk, z čehož pramenila další přesilovka pro vsetínský tým. Ta se jim ale nepovedla, neboť po chybě domácího obránce jel sám na Hromadu David Zachar, který bekhendovou kličkou vstřelil kontaktní branku Poruby. O minutu později se domácí opět dopustili chyby na své polovině a Vladimír Stejskal tak neměl problém vyrovnat stav utkání na 2:2. V tu chvíli začali vsetínští fanoušci se zpěvem domácí hymny, a zelenožlutí své publikum opravdu vyslyšeli, když za necelé dvě minuty vrátil domácím vedení David Vítek, který ale zanedlouho v zápase dohrál. Rozhodčí totiž jeho zákrok na hostujícího hráče ocenil pětiminutovým trestem do konce utkání. Porubu tak čekala dlouhá přesilovka, která se jim ale vůbec nevydařila. Valaši uhráli oslabení na výbornou, ve kterém se jim dokonce podařilo dostat do přečíslení, ale až díky faulu na unikajícího Slováčka, byla početní výhoda Ostravanů u konce. Vsetínští si ještě na závěr třetiny vyzkoušeli vlastní výhodu jednoho hráče v poli, na jejímž konci byla povedená teč Vaňka, která jen těsně minula Tihlářovu branku.

Do posledního dějství vstoupili opět lépe domácí, když ve 43. minutě vrátil vsetínským dvoubrankové vedení David Hrazdira. Neuběhla ani minuta a Poruba korigovala skóre zásluhou Jakuba Peslara, který z blízka procedil kotouč za Hromadova záda. Radost Ostravanů však netrvala příliš dlouho, protože v zápětí nabídli domácím přesilovku 5 na 3. Tu ještě dokázali hosté ubránit, ale krátce po jejím skončení vypálil Lukáš Finsterle a jeden z ostravských obránců puk smolně přizvedl mimo dosah bezmocného Tihláře. Vsetín od tohoto momentu na ledě jasně dominoval a hostující hráče nepouštěl do zakončení. V 53. minutě sevřeli Valaši hostující pětku v jejím pásmu a po přihrávce Kolaříka navyšoval Daniel Vaněk na konečných 6:3. Vsetínu se tak podařilo po výborném výkonu porazit poprvé v sezoně tým ostravské Poruby a upevnit si druhou příčku v tabulce.

Luboš Jenáček (Vsetín): „Do dnešního zápasu nám přibyly dvě posily a to René Kajaba a Radim Odstrčil, oba Vsetínští odchovanci, což je paráda. Tím se nám doplnily čtyři výborné lajny, kde je těžké říct, která je první a která čtvrtá. Dnešní zápas jsme hráli dobře, měli jsme 45 střel, což je to co potřebujeme. Snažíme se teď klást důraz na koncovky a to se nám dneska vyplatilo. Dali jsme šest gólů, kde jediná kaňka na dnešním výkonu byla naše nepovedená dvouminutovka, kdy jsme soupeři nabídli vyrovnání. Je to ale hokej, myslím si, že takové situace se stávají i lepším klubům, takže jsem rád, že jsme nezpanikařili a hned jim odpověděli v podobě gólu Davida Vítka. Poté se nám podařilo ubránit dlouhou přesilovku a znovu navýšit. V tuto chvíli jsem již věřil, že se nám toto utkání podaří uhrát. Dneska jsme byli určitě lepší mančaft, i když Poruba hrála dobrý hokej.„

Tomáš Sršeň (Poruba): „Chtěl bych Vsetínu poblahopřát, protož odehráli výborný zápas, ale co se týče nás, tak jsme odehráli o dost lepší zápas, než byl náš poslední. Už tam byla bojovnost, bylo vidět, že kluci chtějí, ale utekl nám začátek, kdy jsme prohrávali 2:0. Bohužel jsme neproměnili šance, kdy jsme tam měli tři brejky, kdy jsme jeli sami. Ve druhé třetině jsme se dostali do hry, pak jsme sice dostali gól, ale myslím si, že stav 3:2 byl ještě hratelný. Bohužel to, že jsme byli zbytečně vylučovaní, dostalo Vsetín do hry. Vsetín si zahrál přesilovku pět na tři, což jsme ubojovali, ale potom jsme dostali gól. Tím, že hrajeme tak často v oslabení, se vyčerpáváme, a potom nemáme sílu to utkání zvrátit. Dneska ale musím kluky pochválit za bojovnost a přístup.“