permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1972 (19.9.2024)

Vsetín po dramatické bitvě vybojoval bod v Třebíči

Kamila Stříteská Ströer • před 2 dny

Dramatický průběh nabídl souboj Horácké Slavie se Vsetínem. Od začátku museli Valaši dotahovat manko, což se jim nakonec podařilo ve třetí třetině zásluhou Hrni a Stříteského. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž až v 9. sérii rozhodl o bonusovém bodu pro domácí Vítězslav Brož.

Maxa liga - 5.kolo st 25.9.18:00
SK Horácká Slavia Třebíč
4:3sn(2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 3. Tomáš Svoboda (Vodička), 18. Dočekal (Tomáš Svoboda, Bittner), 45. Malý (Tomáš Svoboda), rozh. náj. V. Brož – 36. Jandus (Jenáček), 41. Hrňa, 49. Stříteský

Rozhodčí: Horák, Gebauer – Komínek, Peluha. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 638. Střely na branku: 34:27.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jan Brož – Stehlík, Kroupa, Bořuta, E. Mareš, Furch, Vodička, Böhm – V. Brož, Michálek, Ferda (A) – Psota, Bittner (A), Dočekal (C) – Tomáš Svoboda, Malý, Vodný – M. Svoboda, Lichanec, Michalčuk – Jaša.
VHK ROBE Vsetín: Lipiäinen – Stříteský, Zahradníček, Teper, Staněk, Smetana (A), Jenáček, Ondračka – Rob (A), Klhůfek, Jonák – Hrňa (C), Prokeš, Jandus – Jaroslav Brož, Dědek, Šmerha – Hořanský, Matějček, Š. Bláha.

První třetina zápasu mezi Slavií Třebíč a Vsetínem nabídla divákům rychlý start do utkání. Už ve 3. minutě otevřel skóre domácí Tomáš Svoboda, který pohotově dorazil střelu Petra Vodičky - 1:0. Valaši se snažili o vyrovnání, ale naráželi na dobře organizovanou obranu Třebíče. V 9. minutě navíc putoval na trestnou lavici vsetínský Šmerha a domácí dostali první přesilovku v zápase. Tu sice nevyužili, paradoxně to byl Vsetín, kdo měl během oslabení šanci. Závěr úvodní dvacetiminutovky přinesl domácím dvojnásobnou početní výhodu, kterou dokázali zužitkovat. Martin Dočekal nejprve neuspěl, ale svůj druhý pokus už proměnil a navýšil vedení Třebíče na 2:0. Domácí tým mohl své vedení ještě pojistit, když Stehlíkova střela orazítkovala tyčku za zády vsetínského brankáře Lipiäinena. Do kabin se tak odcházelo za dvoubrankového náskoku Horácké Slavie.

Druhé dějství začalo aktivněji pro hosty ze Vsetína, kteří se snažili snížit dvoubrankové manko z první části. Hned v úvodu se dostali do tlaku a vybojovali si přesilovou hru po faulu Michala Furcha. Přesilovku však nevyužili. Třebíč se bránila a spoléhala na brejky. Jeden takový přišel ve 28. minutě, kdy Michalčuk ujel do samostatného úniku, ale trefil pouze tyčku Lipiäinenovy branky. Domácí pak dostali šanci na zvýšení náskoku, když byl ve 24. minutě vyloučen vsetínský Vít Jonák za vysokou hůl. Ani Třebíč však přesilovku nevyužila, přestože měla několik střeleckých pokusů. Hra se následně přelévala z jedné strany na druhou. Brankáři obou týmů předváděli dobré zákroky - Brož zneškodnil nebezpečnou střelu Ondřeje Smetany, na druhé straně Lipiäinen vychytal Tomáše Svobodu. Ve 35. minutě se však Vsetínu podařilo snížit, když vstřelil kontaktní branku. Tomáš Jandus doklepl kotouč za ležící beton domácího brankáře po střele Jenáčka - 2:1. Jednobrankové vedení si však Slavia pohlídala do sirény signalizující konec prostřední části.

Valaši pár minut po začátku závěrečné dvacetiminutovky srovnali skóre. Erik Hrňa s chirurgickou přesností propálil gólmana Třebíče a začínalo se od začátku. Ve 45. minutě však domácí opět udeřili, když po chybné rozehrávce našich hráčů vystřelil Svoboda a jeho střelu šikovně tečoval Jakub Malý - 3:2 pro Třebíč. Naději na bodový zisk vrátil Vsetínu Matěj Stříteský, jehož rána do chumlu bránících hráčů skončila v brance. Platnost gólu museli sudí prověřit na videu, ale nakonec ho uznali - 3:3. Vsetín se poté natahoval po vedoucí brance. Jedovatou střelu Roba neudržel brankář Brož ve své moci a dojíždějící Furch ji doklepl do sítě, gól však nebyl uznán - pravděpodobně z důvodu posunutého brankoviště. Na druhé straně mohl rozhodnout domácí Bittner, který ujížděl sám na našeho brankáře Lipiäinena, ale kličkou do bekhendu neuspěl.

V následném prodloužení mohl zařídit bonusový bod Pavel Klhůfek, který tváří tvář třebíčskému brankáři neuspěl a o vítězi rozhodovala loterie jménem nájezdy. V sedmé sérii rozhodl o výhře domácích Vítězslav Brož. Vsetínští se tak poprvé v sezoně musí spokojit alespoň s jedním bodem po napínavém utkání.

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): „V náš neprospěch rozhodla hrozně ospalá první třetina. Díky tomu jsme tento zápas nevyhráli. Upozorňovali jsme na to, že jde o nové a malé hřiště. Třebíč je na to už zvyklá. Od nás tam nebyl dobrý pohyb, první třetina 0:2 a kdybychom první třetinu neprohráli, tak zápas vypadal jinak. Ale to je kdyby… Pak jsme hru stáhli na tři pětky, abychom se dostali do většího pohybu a zlepšilo se to. V některých momentech jsme mohli rozhodnout, ale jinak to byl vyrovnaný a bojovný zápas. V nájezdech rozhodl jeden povedený, tam jsme měli být produktivnější. Ve špatném smyslu nás ovlivnila špatná první třetina bez dobrého pohybu. K tomu tam domácí měli jeden samostatný nájezd a jednu tyčku. První dvě šance Třebíče skončily gólem, ale to vycházelo z našeho špatného pohybu. Třebíč byla v této části zápasu lepší a góly si zasloužila. K tomu si musíme jasně říct, že ze čtyřech zápasů jsme měli třikrát první třetiny špatné. To je vyloženě věc našeho týmu. Co se týče prodloužení, někdy se to protrhne jednou šancí, dnes to tak nebylo. Ani jeden tým neriskoval, nebylo to nahoru – dolů, bylo to spíš hlídané. Na nájezdy jsme čekat nechtěli, spíš se čekalo na tu jednu šanci, ale tu ani jeden soupeř neměl.“

Roman Erat (SK Horácká Slavia Třebíč): "My jsme do utkání dobře vstoupili a vytvořili si spoustu šancí a šli jsme do vedení. Škoda, že se nám nepovedlo odskočit víc než na 2:0, šance na to byly. V závěru druhé třetiny přišel kontaktní gól, ale hra byla vyrovnaná. Jsme rádi za dvoubodový zisk. Dobře jsme hráli už v Sokolově i tam jsme měli výborný pohyb, na to jsme chtěli navázat a myslím, že se to povedlo. Se dvěma body ze zápasu proti vedoucímu týmu tabulky jsme hodně spokojeni. Do prodloužení jsme šli s tím, že v něm chceme rozhodnout. Máme oba gólmany výborné a na nájezdy padla volba na Jana Brože. Jsme rádi, že se mu zápas vydařil."