Vsetín prohospodařil tříbrankový náskok a na Lapači podlehl Litoměřicím

Jan Tajzler • 19.11.2022

Hokejisté Vsetína se po dvou týdnech představili na domácím ledě. Hostům z Litoměřic toužili vrátit porážku z prvního vzájemného střetnutí, což se jim také do poloviny základní hrací doby dařilo, když drželi slibný náskok 3:0. Jenže hosté se do druhé sirény dokázali vrátit do zápasu a ve třetí třetině předvedli velkolepý obrat, který stal Valachy možnost bodového zisku. Vsetín tak potřetí v sezoně sledoval, jak body z Lapače putují do kraje soupeře.

CHANCE LIGA - 22.kolo so 19.11.17:00
HC Stadion Litoměřice
3:4(2:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 5. Berger (Voženílek, Sihvonen), 13. Sihvonen (O. Němec), 33. Š. Bláha (Smetana) – 37. Kuťák (Slavíček), 43. Kuťák (Válek), 50. Válek (Jícha, Chlubna), 54. Chlubna (Hampl). Rozhodčí: Bejček, Šudoma – Kleprlík, Blažek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2190. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 3:4.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Voženílek, Ondračka, Hryciow, O. Němec, Štach, Smetana (A) – Jonák (C), Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – Půček, Lichanec, Š. Bláha – Hořanský, Štefka, Vítek (A) – Klímek. Trenér: Weintritt
HC Stadion Litoměřice: Da. Král – Aubrecht, Jebavý (A), Veber, Výtisk (C), Holý (A), J. Šedivý, Hampl – Chlubna, Jícha, Válek – Slavíček, Kuťák, Procházka – P. Svoboda, Kracík, Ton – Cikhart, Pártl, Jiruš. Trenér: Přerost

Vsetín se po čtrnácti dnech představil na domácí půdě a do zápasu proti hostům z Litoměřic vstoupil aktivně. Skóre otevřeli zelenožlutí v čase 4:11. Po individuální akci vsetínského obránce Voženílka zakončoval Jan Berger a zamířil přesně pod horní tyč litoměřické branky. Domácí pokračovali v aktivním výkonu a vybojovali si možnost přesilové hry, kterou dokázali využít. Ke kotouči se dostal Riku Sihvonen a přesnou střelou se dokázal prosadit proti bývalým spoluhráčům.

Valaši mohli pomýšlet i na odskočení do tříbrankového trháku. V další přesilové hře tečoval střelu Přikryla Lichanec a orazítkoval tyčku litoměřické klece. Druhou přesilovou hru nakonec Vsetín nevyužil. V závěru první periody to pak s útočným napadáním přehnal domácí Adam Hořanský, pro nějž utkání skončilo předčasně za faul kolenem. Litoměřice se pokoušely o kontaktní branku ještě před zazněním první sirény, ale nakonec se už skóre neměnilo. Do startu druhé třetiny si však hosté přenášeli čtyři minuty a jednu vteřinu z dlouhé přesilové hry.

Na startu druhé třetiny zvládli Vsetínští přečkat bez úhony dlouhou přesilovou hru litoměřického celku. Krátce po polovině základní hrací doby se však museli znovu bránit početní výhodě soupeře a ve vlastním oslabení se po vyhození Smetany dostal k samostatnému úniku Štěpán Bláha, jenž navýšil vsetínské vedení na rozdíl tří branek. V tuto chvíli by asi jen málokdo tušil, co více než dvě tisícovky fanoušků na Lapači ještě zažijí. Litoměřice se totiž vrátily do hry, když v čase 36:26 udeřil Filip Kuťák. Ve zbytku druhé periody se už aktivní Stadion neprosadil, ale na jeho herním obrazu bylo znát, že utkání rozhodně nebalí.

Třetí třetina vyšla hostům z Ústeckého kraje na výbornou. Vsetínští trestuhodně zaspali nástup hostů. V čase 42:56 využil přesilovou hru svou druhou trefou Filip Kuťák, když znovu dostal nabito na volej a přesně zamířil. Vsetín mohl zareagovat na kontaktní branku v přesilové hře, po střele Luboše Roba skákal kotouč na brankové čáře, ale hrdinou litoměřického týmu se stal obránce Holý, jenž odpálil puk do bezpečí. V čase 49:50 slavil vyrovnávací trefu agilní Lukáš Válek, jenž se nadvakrát prosadil z mezikruží. To však nebylo vše. Velkolepý obrat ze strany hostů dokonal Tomáš Chlubna, který dobruslil odražený kotouč po střele Hampla a umístil jej na bližší tyč vsetínské branky.

Domácí pochopitelně zkoušeli závěrečnou power-play, ale změnu skóre už litoměřická obrana v čele s brankářem Danielem Králem nepřipustila a po skvěle odehrané třetí třetině si ze vsetínského stadionu odvezly Litoměřice všechny body.