Vsetín udolal Duklu i potřetí v sezoně, Žukov přispěl čistým štítem

Jan Tajzler • 18.12.2023

Vsetínský tým po reprezentační přestávce cestoval na Vysočinu do Pelhřimova, kde své zápasy v azylu hraje jihlavská Dukla. Valaši předvedli v utkání povedené závěry první i druhé třetiny a díky trefám Luboše Roba a Šimona Jenáčka zapsali cenné vítězství. Třetí čisté konto v základní části oslavil i brankář Maxim Žukov. Zelenožlutí se tak vítězně naladili na blížící se středeční šlágr s Porubou.

CHANCE LIGA - 30.kolo po 18.12.17:30
HC Dukla Jihlava
0:2(0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Rob, 39. Š. Jenáček (Jandus, Hořanský). Rozhodčí: Barek, Košnar – Jindra, Beneš. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 648. Střely na branku: 15:22. Průběh utkání: 0:2.

HC Dukla Jihlava: A. Beran – Bilčík, Ozols, Dundáček, Koštoval, D. Kolář (A), Kočí, Chvátal – Čachotský (C), D. Bartoš, Cachnín – Harkabus, T. Havránek, Šik – Štefančík, Kuprijanov, Burkov – V. Brož, Pořízek, Jelínek.
VHK ROBE Vsetín: Žukov – Staněk, Larsen, Š. Jenáček, Smetana (A), Hryciow, Kunc – Jonák (C), Bērziņš, Rob (A) – Holec, Dědek, Klhůfek – Hořanský, Kern, Jandus – Kubiš, Kratochvil, Š. Bláha – Vaňo.

Aktivní nástup Valachů do utkání po reprezentační přestávce umocnila i možnost početní výhody hned v úvodních minutách první třetiny, ale tento nápor zůstal ze strany hostů nevyužitý. První vážnější příležitost se zrodila při hře 5 na 5, kdy Harkabus z obranného pásma poslal dlouhý pas Čachotskému a ten bleskově uvolnil Šika, který se dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti, ale pohlednou akci k dokonalosti nepřivedl. Klíčová pro osud utkání byla 17. minuta první třetiny, po vhazování se na levém kruhu uvolnil Luboš Rob a přesnou trefou k tyči oslavil svou 10. branku v sezoně a jak se později ukázalo, byla to rovněž trefa vítězná.

Ve druhé třetině pokračoval tuhý boj. Jihlava cítila, že jednobrankové manko není zas tak zlé, ale Vsetín také projevoval snahu dostat se do vyššího náskoku. Záměr Valachů o odskočení do dvoubrankového vedení vyšel díky další povedené akci v závěru třetiny. Po kombinaci Hořanského s Jandusem, předvedl parádní čtení hry Šimon Jenáček, který si najel do volného prostoru ve slotu a nedal Baranovi šanci se přemístit, pro vsetínského zadáka to byla celkově 4. branka v sezoně a již 18 kanadský bod.

Během třetí třetiny Dukla usilovala o potřebnou kontaktní branku, blízko k ní měla ve 48. minutě, kdy zakončoval Bartoš, ale ze slibné pozice trefil pouze masku  vsetínského brankáře Žukova. Duklu mohla opět mrzet mizerná efektivita ve využívání přesilových her, když nepotrestala s blížícím se závěrem základní hrací doby vyloučení Berzinše. Úspěšný tentokrát v přesilových hrách nebyl ani Vsetín, ale v duelu na Vysočině jej to tentokrát mrzet nemuselo. Dvoubrankové vedení Vsetínští nakonec uhájili a domů si odvezli plný bodový zisk. Pro Maxima Žukova šlo o třetí vychytanou nulu v sezoně, po Třebíčí a Sokolovu tak zavřel svou bránu i proti bývalým spoluhráčům z Jihlavy.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Myslím, že zápas byl celkem vyrovnaný. Vsetín byl silnější v osobních soubojích a více se držel na puku. Nám dalo hrozně práce se ke kotouči vůbec dostat. Bohužel soupeř dal dva góly, první po buly, kdy to bylo jasně rozebrané a udělali jsme chybu, u druhého nám tam zajel hráč od modré a nepokryli jsme ho. Takové laciné góly. My naopak nebyli schopni si nalézt nějakou střelu od modré, dorážku z předbrankového prostoru, když můžeme jet do přečíslení, tak nedokážeme dát tu žabku. Vsetín byl prostě produktivnější, šikovnější v rozhodujících okamžicích a zaslouženě vyhrál.“

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): „Na zápas jsme přijeli o půl hodiny později, protože jsme hráče Roba zapomněli na benzínce. Taková veselá historka z naší cesty. Přesto jsme dobře vstoupili do utkání, což pokládám za důležité. Měli jsme dobrý pohyb a celkově jsme byli o fous lepším týmem. Dva góly pro nás byly zasloužené.“