Vsetín v Litvínově prohospodařil náskok a nezískal ani bod

Václav Trávníček, Michal Veselý • 27.11.2005

L i t v í n o v – Předposlední místo se vsetínským hokejistům vzdaluje mílovými kroky. V dnešním důležitém boji na ledě Litvínova, který předposlední příčku okupuje, prohráli Valaši 3:1. Hosté přitom měli dobrý začátek. Brankou Pavla Janků čtyři vteřiny před první sirénou získali slibný náskok, který však do poloviny utkání prohospodařili. Rozhodující branku utkání vstřelil Daniel Branda, který se radoval ještě ze zvýšení na konečných 3:1. Jeden zásah si připsal Ivo Prorok. Chemici tak vítězstvím odskočili poslednímu Vsetínu na rozdíl již osmnácti bodů.

- 28.kolo ne 27.11.17:30
HC Litvínov
3:1(0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Prorok (Reichel, Kubinčák), 29. Branda (Trávníček, Benda), 49. Branda (Benda, Reichel) - 20. Janků (Horák, Jenáček). Rozhodčí: Smeták - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 9:7, navíc Bauer (Vsetín) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4050. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:0.
HC Litvínov: Jarina - Punčochář, Pojkar, Gýna, Poživil, Ťupa, Bombic, Morava - Kubinčák, Reichel, Prorok - Benda, Branda, Trávníček - Balázs, Sklenička, Šaffer - Gombár, Jeslínek, Zadina. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
VHK ROBE Vsetín: Altrichter - Ponomarev, Augusta, Horák, Bauer, Bolf, Kučný - Rob, Stantien, Valko - Jenáček, Steiner, Janků - Dubec, Duba, Demel. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Utkání posledních mužstev tabulky přineslo v první třetině vyrovnaný hokej. Na obou týmech byla vidět velká nervozita, obě mužstva si uvědomovala důležitost střetnutí. Brankový účet utkání se mohl otevřít hned v 5. vteřině, když Pojkar nahazoval na bránu a Altrichterovi proklouzl puk pod vyrážečkou, naštěstí pro Vsetín o milimetry vedle. Chemici si zahráli hned na začátku dvě přesilovky po sobě, ale za zmínku stála jen střele Proroka z otočky a tvrdá střela Ťupy od modré čáry. Obě šance brankář hostí s přehledem vyřešil. Jakmile se hrálo v pěti hra byla vyrovnaná a byl to spíše Vsetín, který měl mírně navrch. Také Valaši si zahráli přesilovou hru. Jak se stává již tradicí, Prorok zachytil rozehrávku a řítil se sám na Altrichtera, ale branku přestřelil. Ve druhé části přesilovky Vsetín Chemiky uzamkl a po obrovském závaru Jarina zalehl puk. V další časti třetiny se střídali šance na obou stranách, nejprve Demel trefil tyč a na druhé straně Reichel nepřekonal vsetínského brankáře při samostatném nájezdu. Potom potvrdil pověst nejtrestanějšího hráče ligy Bauer a k dvouminutovém trestu za hákovaní dostal ještě „desítku“, ale přesilovka se domácím nepovedla. Byl to naopak Vsetín, který svou další početní výhodu využil. Pavel Janků po kombinaci celého útoku nedal střelou z voleje Jarinovi šanci. Na ukazateli skóre svítil čas 19.56, a hosté potvrdili, že první třetiny umí.

Ve druhé třetině zapnul Litvínov na vyšší stupeň a hned na začátku se dostavily i branky. Nejprve Prorok vyrovnal po přihrávce Reichla a poté Branda poslal domácí do vedení. Valaši se nevzdali a hned vzápětí mohl vyrovnat veterán Rob, ale Jarina byl na místě. Další příležitost k vyrovnaní se hostům naskytla při vyloučení Punčocháře, ale byli to opět domácí, kteří měli vyloženou šanci. Branda tváří v tvář na Altrichtera nevyzrál. Valaši hráli v krátkém sledu 3 přesilovky, ale prakticky Jarinu neohrozili. Také Litvínov si zahrál přesilovku a to dokonce 5 na 3, ale až na střelu Reichla si žádnou šanci nevytvořil. Ve druhé části hry byli domácí lepším mužstvem a Vsetín vděčil jen svému brankáři, že inkasoval jen 2 branky.

Třetí třetinu začali vsetínští s výhodou jednoho muže, ale naložili s ní prachbídně. Litvínov, vědomý si svého náskoku, nikam nespěchal a tak se hra odbývala jen mezi modrými čárami. V další části třetiny se nechali vyloučit dva vsetínští hráči v rozmezí 11 vteřin a Chemikům se naskytla dlouhá přesilovka 5 na 3, v zápase už třetí. Tentokrát je sehráli na výbornou a po krásné kombinaci ji Brandou využily. V pokračující přesilovce mohli vedení ještě navýšit, ale střela litvínovského obránce byla v poslední chvíli zblokovaná a skončila v ochranné sítí nad brankou. Vsetín po inkasované brance nesložil zbraně a v další přesilové hře měl po závaru před bránou Jarina plné ruce a nohy práce, ale puk za svá záda nepustil. V závěru utkání byla už na vsetínských vidět křeč a tak Litvínov dokráčel v pohodě k vítězství. Důležitá výhra pro domácí se nerodila lehce, ale jejich 18 bodový náskok je na světě a tato situace se stává pro Valachy kritickou.

Rostislav Vlach: Řekl bych, vyrovnané utkání. Dali jsme ke konci třetiny gól, ale u nás byl opět velký problém s nevyužitím šancí a koncovkou. Jinak nemám co říct.

Petr Fiala: První třetina z našeho pohledu nebyla ideální, nedostali jsme do správného rytmu střídání. Stáhli jsme potom hru na tři pětky a zlepšilo se to. Šancí, hlavně nájezdů, jsme měli výrazně víc my, ale určitá nervozita plus soupeř, který zápas trochu pojal jako "ano - ne" a kousal do poslední chvíle, nám svazovaly ruce. Až gól Dana Brandy na 3:1 nás uklidnil a výsledek jsme si pak pohlídali. Dvě třetiny až na přesilovky byly z našeho pohledu odehrány solidně.