Vsetín se jede porvat do Litvínova o veledůležité body

Michal Kubáň • 26.11.2005

V s e t í n - Do kolonky top-důležité bude patřit pro vsetínský mančaft nedělní zápas s Litvínovem, neboť se poprvé v sezóně bude lámat chleba. Vsetín musí v přímém souboji vyhrát, pokud chce rapidně snížit patnáctibodový náskok Chemiků. Navíc proti Litvínovu Valaši ještě letos nebodovali. Do sestavy Vsetína by se měl vrátit Tomáš Demel a Jiří Kučný, kteří nenastoupili v pátek z důvodu střevních potíží. Otázkou zůstává, zda se uzdraví brankář Radek Fiala nebo ho v brance podobně jako v pátek zastoupí Kamil Jarina? Proti Vsetínu se představí i střelecké eso Chemiků, Jan Benda, který patří do top-desítky kanadského bodování v extralize.

Bezpečně uzamknutý Litvínov na předposledním místě

Litvínov se doslova „zabetonoval“ na předposledním místě. Rozdíl mezi Vsetínem a západočechy činí 15 bodů. Na dvanáctou Plzeň ztrácí Litvínov osm bodů, takže je celkem pravděpodobné, že se Chemici v tabulce dlouho neposunou ani směrem dolů ani nahoru. V předchozích čtyřech kolech hráli Chemici se střídavými úspěchy. Porazili Slavii 3:1, ovšem v následujícím kole si odvezli z ledu Bílých Tygrů prohru 0:3. Bezbrankovou remízou s Karlovými Vary si Litvínov napravil ochuť, ovšem v posledním zápase utrpěli západočeši vysokou porážku od Sparty 1:5. Brankářská jednička Litvínova, Radek Fiala, si poranil ruku a v pátek nastoupil místo něj v brance Kamil Jarina. Kdo se postaví do branky proti Vsetínu?

Západočeši mají svého střelce – Jana Bendu

Chemikům na rozdíl od vsetínského mančaftu nechybí střelec. I když je Litvínov na předposledním místě, tak Jan Benda patří mezi deset nejproduktivnějších hráčů v extralize. Za 25 zápasů nasbíral Benda dvacet bodů (7+13). Na druhém místě v klubovém bodování je se 14 body Daniel Branda. Stejný počet bodů jako Branda má i klíčová osobnost Chemiků Robert Reichel. Neztrestanější hráč Litvínova je Michal Trávníček, kterému patří bramborová příčka v kanadském bodování klubu.

Letošní zápasy – Jednoznačně pro Chemiky

V úvodním střetnutí s Litvínovem ve 2. kole dostal Vsetín dvě branky ve vlastní přesilovce a nakonec prohrál se Západočechy 0:4. Dvě branky si tehdy přispal Prorok a nejproduktivnější hráč Litvínova Jan Benda. Ve druhém střetnutí Litvínov přehrál Vsetín 2:1, i s nově nastoupeným Jenáčkem a Altrichtrem v sestavě. Jedinou branku Vsetína vstřelil Gorev.

Litvínov – Vsetín 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Branky: 5. Prorok (Benda, Reichel), 24. Benda (Gýna, Trávníček), 33. Prorok (Reichel), 37. Benda (Trávníček).
Vsetín - Litvínov 1 : 2 (1:2, 0:0, 0:0) 6. Gorev (Jenáček) - 3. Gýna (Zadina), 18. Branda (Benda, Morava).

Ze vsetínské kabiny:

Do sestavy se vrací Tomáš Demel a Jiří Kučný, kteří nenastoupili v patečním zápase se Slavií. Po menších střevních potížích by oba měli proti Litvínovu nastoupit. Kromě dlouhodobě zraněného obránce Hrabala by měl Vsetín nastoupit v kompletním složení.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Hovi - Ponomarev, Augusta, Bauer, Horák, Luža, Bolf - Valko, Stantien, Rob - Janků, Steiner, Jenáček - Květoň, R. Hruška, O. Hruška - Dubec, Duba, Sakrajda. Trenéři: Kopřiva a Vlach.

Litvínov: Jarina - Punčochář, Gýna, Morava, Ťupa, Poživil, Bombic, Pojkar - Kubinčák, Reichel, Prorok - Benda, Petružálek, Trávníček - Zadina, Jeslínek, Gombár - Balázs, Sklenička, Šaffer.