Vsetín zahájil druhou část extraligy porážkou

Aleš Koňařík • 26.11.2006

P a r d u b i c e – Nakročení do druhé poloviny soutěže dopadlo pro Vsetín prakticky stejně, jako páteční završení toho období. S tím rozdílem, že na ledě favorizovaného Moelleru nedokázali Valaši před více než osmitisícovou návštěvou ani jednou překonat pardubického náhradníka Koutského a na konto své tristní bilance z cizích kluzišť si připsali porážku 0:4. Brankáře Vehviläinena dvakrát překonal Zdeněk Ondřej. Ve vsetínské sestavě dostali opět příležitost junioři Podešva a Erik Hrňa.

- 27.kolo ne 26.11.18:00
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
4:0(2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Koukal (Čaloun), 16. Ondřej (Tvrdík), 45. Ondřej (Hlinka), 46. Čaloun (Koukal). Rozhodčí: Polák – Čech, Chytil.. Vyloučení: 10:10, navíc Snopek (Pardubice) a Berzinš (Vsetín) oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 8174. Střely na branku: 24:26. Průběh utkání: 4:0.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Koutský – Snopek, Čech, Šeda, Havíř, Čáslava, Linhart, Koma – Čaloun, Hlinka, Andrašovský – Sýkora, Rolinek, Blažek – Ondřej, Tvrdík, Pivko – Kolář, Koukal, Starý (41. Mrázek).
VHK ROBE Vsetín: Vehviläinen – Kučný, Šmach, Bobček, Galvinš, Bolf, Balčík, Horák, Ostrčil – Demel, Stantien, Květoň – Rob, Berzinš, Dubec – Sakrajda, Sabol, Grill – Kraus, Podešva, Hrňa.
V pardubické brance se objevil poprvé v extraligové kariéře od první minuty Vladislav Koutský, na střídačce zůstala jednička – Ján Lašák. V první třetině měl podle počtu střel více práce domácí strážce třech tyčí, do vyloženějších příležitostí se ale dostával HC Moeller.

Hned na počátku druhé minuty byl za naražení zezadu vyloučen hostující útočník Armands Berzinš, který za tento prohřešek obdržel navíc desetiminutový osobní trest. Moeller výhodu nevyužil, dočkal se až poté, co v čase 3:44 rozhodčí Polák poslal na trestnou lavici Marka Dubce za podražení. Výhodu využil už po třinácti vteřinách Petr Koukal, který dostal parádní přihrávku od Jana Čalouna z rohu a střelou z voleje pod víko překonal Sima Vehviläinena – 1:0.

V 5. minutě se fanoušci opět radovali. Po střele Jana Čalouna oslavovali druhé dobytí vsetínské branky, najednou zhasla světla a Simo Vehviläinen byl řádně osvícen, jakoby byl překonán. Rozhodčí Polák ale jel celou situaci konzultovat se svým kolegou u videa, jenž ale nenašel důvody ke změně stavu.

První třetina nenabídla nějak extra napínavou podívanou. A tak další šance, která stála za zaznamenání se zrodila až v 15. minutě. Vsetínský útočník Petr Sakrajda se dostal až k Vladislavu Koutskému, ale nedokázal propasírovat kotouč pod ním.

A tak udeřilo na opačné straně. Přihrávku Michala Tvrdíka vzduchem zkrotil a hlavně tenisovým úderem poslal za finského gólmana Zdeněk Ondřej – 2:0.

Největší šance v zeleném dresu měl v poslední minutě prvního dějství Marek Grill. Souboj s Vladislavem Koutským z bezprostřední blízkosti ale prohrál. První jeho střela trefila pardubického gólmana, dorážka šla příliš vysoko.

Druhé dějství nabídlo sotva extraligovou podívanou. Domácí hokejisté se už tolik netlačili do útoku, hostující mužstvo zase naráželo na poměrně konsolidovanou defenzívu Moelleru.

Pardubice měly hned zkraje prostřední části partie výhodu téměř dvouminutové převahy pět na tři. Ale „hra na Sýkoru“, k úspěchu nevedla. Pardubický ostrostřelec vypálil snad pětkrát, ale žádná ze střel neskončila ve vsetínské kleci.

Na druhé straně zavzdechl hlouček vsetínských fanoušků po akci Tomáše Demela ve 29. minutě. Ten si najel až k Vladislavu Koutskému, ale byl tísněn Janem Snopkem, jenž mu znemožnil zakončit.

Pak byli postupně vyloučeni domácí Martin Čech a Miroslav Hlinka a Vsetínská hokejová měla výhodu téměř minuty převahy dvou mužů na ledové ploše. Při ní stála za zmínku rána Jiřího Kučného od modré čáry, kterou pardubický gólman vytěsnil maskou. Do pěkné příležitosti si ještě najel Luboš Rob, ale jeho pokus lapil Vladislav Koutský.

Za zaznamenání ve druhé polovině prostřední třetiny už jen stála dvě špatná střídání vsetínských hokejistů v jejím závěru. Oba tresty šel odpykat David Květoň.

Pardubičtí hokejisté zcela rozhodli zápas na počátku závěrečného dílu. Ve 45. minutě zavezl kotouč do pásma Miroslav Hlinka, počkal si na vhodný okamžik pro nahrávku na Zdeňka Ondřeje, který jeho trpělivost odměnil gólovou střelou – 3:0.

Ještě veseleji bylo na pardubickém stadionu o minutu a půl později po úniku Petra Koukala. Štírek sice Vehviläinena nepřekonal, ale pak zpoza branky vrátil puk mezi kruhy na najetého Jana Čalouna, jenž prokázal své kanonýrské schopnosti – 4:0.

Vsetín pak mohl pokazit čisté konto Vladislavu Koutskému ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách a pak třetí v závěru, ale pardubický brankář si nenechal pokazit radost a jistými zákroky dovedl Moeller k pohodové výhře.

Pavel Rohlík (Pardubice): "Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Začali jsme dobře, ale pak jsme přestali hrát aktivně a ve druhé třetině, když nás soupeř napadal, to nebylo z naší strany dobré. Ve třetí třetině jsme se zvedli, stáhli hru na tři pětky a dali další dva góly."

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Výsledek vypadá, že utkání bylo jednoznačné, ale naši hráči podali velmi dobrý výkon a v jejich hře chyběly jen góly. Zlomila nás třetí branka domácích."