Po paštikách zachutnal Vsetínu i perník

Michal Berg, Václav Trávníček • 13.10.2006

V s e t í n - Po vydřeném vítězství nad Zlínem doslova vybojovali hráči Vsetína další výhru, i když až v nastaveném čase. Zejména díky bojovnosti v poslední třetině se zelenožlutým podařilo otočit vedení Pardubic, které zařídil v první třetině Tvrdík. Vyrovnávací brance Škody sice pomohl obránce Linhart, který puk usměrnil do branky, vítězný gól Luboše Roba už byl ale perfektní prací domácího kapitána. Poprvé v sezóně se v brance Pardubic objevil Adam Svoboda, domácímu vítězství pomohl i Simo Vehviläinen, který nahradil ve druhé třetině zraněného Štefla.

- 14.kolo pá 13.10.17:00
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
2:1p(0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 51. Škoda (Hrabal), 64. Rob - 14. Tvrdík (Pivko). Rozhodčí: Mikula - Chytil, Čech. Vyloučení: 7:9, bez využití. Diváci: 3080.
VHK ROBE Vsetín: Štefl (23. Vehviläinen) - Kučný, Hrabal, Horák, Ostrčil (21. Bolf), Brincko, Galvinš - Demel, Stantien, Květoň - Davídek, Berzinš, Rob - Dubec, Sakrajda, Grill - od 21. Duba, Škoda, Hubáček
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Svoboda - Linhart, Havíř, Šeda, Snopek, Čech, Čáslava - Sýkora, M.Hlinka, Rolinek - Pivko, Tvrdík, Ondřej - Čaloun, Koukal, Kolář - Andrašovský, Starý.

*
Žlutozelené hvězdy:
1. Luboš Rob
2. Josef Hrabal
3. Simo Vehviläinen
— podle redakce hc-vsetin.cz
Úvod zápasu přinesl spíše oťukávanou. Obě mužstva se snažila nahazovat kotouč do útočné třetiny, ale brankáři byli víceméně bez práce. Až ve 4.minutě prověřil Adama Svobodu Rob, když tvrdě vypálil z mezikruží. Na druhé straně kontroval Tvrdík, který ve vlastním oslabení zamotal vsetínským obráncům hlavy, ale střelu nakonec poslal mimo. Následně Berzinš uvolnil Davídka, s jehož pohotovou ranou z otočky měl pardubický gólman, zaskakující za zraněného Lašáka, plné ruce práce. Největší šanci Valachů však promarnil Tomáš Demel, když z bezprostřední blízkosti trefil jen břevno pardubické klece. O minutu později podobnou příležitost neproměnila dvojice Davídek – Dubec. Prvně jmenovaný vystřelil z pravého kruhu a slovenský forvard v zelenožlutých službách tečoval před Svobodou. Bohužel pro domácí, jeho jemná teč mířila vedle. Když se pak Pivko s Tvrdíkem dostali do přečíslení, potvrdilo se staré známé nedáš – dostaneš. Nová pardubická akvizice Pivko ideálně našla Tvrdíka a ten neměl před odkrytou branou těžkou práci – 0:1. O dvě minuty později se před Štefla natlačil Kolář, jeho bekhendový blafák ale těsně minul levou tyč.

V prostřední části hry domácí viditelně přidali. Hrabal předvedl svůj oblíbený únik po pravém křídle, vystřelil však nepřesně. Vzápětí fauloval Kolář a po 14 vteřinách přesilovky se dostal ke slovu i videorozhodčí. Ránu Kučného však podle jeho verdiktu zastavila tyč Svobodovy branky. Ve 24.minutě napřáhl na opačné straně kluziště Pivko a jeho dělovka doslova sestřelila golmana Štefla. Ten musel s naraženou klíční kostí opustit led a jeho místo zaujal Vehviläinen. Těsně po jeho příchodu nevyužili Vsetínští 15 vteřin přesilovky čtyři na tři a úspěch nepřinesl ani tlak čtvrtého útoku, který trenér Vlach poslal do hry v polovině zápasu. A tak největší šanci druhé dvacetiminutovky spálil pardubický rychlík Petr Sýkora. Svým typickým způsobem unikl vsetínské obraně, ale Vehviläinena nepřelstil. Vzápětí musel další obrovskou příležitost hostí hasit dnes skvělý Stantien.

Ihned po vstupu do třetí třetiny si Valaši zahráli přesilovku o dva muže, za 19 vteřin však nic nevymysleli. Neujala se ani střela Demela po sólové akci, ani překvapivá Sakrajdova rána přes obránce. Pardubičtí se dlouhé chvíle nemohli vymanit z vlastního pásma, ale když se jim to konečně podařilo, stálo to zato. Havířova dělovka skončila na tyči domácí branky. Jen o pár vteřin později se pravidlo o nevyužité šanci a následném trestu potvrdilo znovu. Hrabal v těžké pozici vrátil na modrou čáru Škodovi a jeho příklep se od Linhartovy hole odrazil za záda bezmocného Svobody - 1:1. V závěrečné desetiminutovce základní hrací doby hosté nevyužili vyloučení Davídka ani akci dvou na jednoho, kterou zakončoval Ondřej. Vsetín mohl sáhnout po třech bodech v samotném závěru, kdy byl za vyhození kotouče potrestán pardubický kapitán Hlinka, ale na nerozhodném stavu se už nic nezměnilo.

V prodloužení tahali za delší konec provazu domácí. Akce dvojice Hrabal – Stantien ještě skončila ve Svobodově lapačce, na jiných částech jeho výstroje pak další dva pokusy vsetínského veterána. Rozuzlení nakonec přinesl začátek 64.minuty. Berzinš našel od pravého mantinelu střílenou přihrávkou Roba a domácí kapitán přesnou tečí rozhodl o tom, že dva body si zaslouženě připsal jeho celek.

Miloš Říha (Pardubice): Bylo to pro nás trošku smolné utkání, první třetinu jsme hráli výborně do obrany, hráči plnili příkazy, které dostali, a Vsetín se nedostal téměř k ničemu. Mohli jsme v první třetině zápas rozhodnout. Od druhé třetiny byli domácí aktivnější, nastartovaly jej přesilovky a my jsme začali mít problémy. Dali jsme si vlastní gól a po chybě v prodloužení nechali druhý bod Vsetínu, který si domácí asi za to srdíčko, se kterým hrají, zasloužili. Svoboda zachytal dobře, ale jestli bude chytat i dál nezáleží jenom na mě. Příští zápas ale ještě asi nastoupí, protože Ján Lašák je nemocný. Pořád je to náš hráč.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): Miloš to řekl přesně a souhlasím s ním. První třetina nebyla dobrá, nemělo to jiskru, ale musíme uznat, že Pardubice hrály skvěle organizovaně. Potom jsme zjednodušili hru a zápas se srovnal. Bylo to z obou stran urputné utkání, oba týmy hrály dobře v obraně, Pardubice měly možná dvě vyložené šance, ale za tu bojovnost jsme si to vyrovnání zasloužili. V prodloužení jsme měli štěstí, hráči si v zápase sáhli na dno. Štefl by měl být v pořádku, ale Simo zachytal výborně a podržel nás.