Vsetín získal cenný skalp Kladna

Aleš Koňařík • 16.01.2004

V s e t í n - Bojovný zápas měl jednoho hrdinu. Tomaz Razingar vstřelil obě vsetínské branky a zřejmě nedoufal, že zásah v 22.minutě bude vítězný. Kladno ve druhé části dokázalo snížit, jenže pak ve více než polovině zápasu gól nepadl. Neustálé vylučování hru kouskovalo a protahovalo a nad útoky čněli oba brankáři. Biegl byl nakonec úspěšnější.

- 40.kolo pá 16.1.17:00
2:1(1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 7. Razingar (Němec), 22. Razingar (Selingr, Stantien) - 27. Bílek (Kruliš, Zajíc). Rozhodčí: Turčan - Pospíšil, Unzeitig. Vyloučení: 8:11. Využití: 0:1. Diváci: 3110.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Kuboš, Němec, Hrabal, J. Polák - Dubec, Pavliš, Demel - Razingar, Stantien, Selingr - Hudec, Vak, Ambruz.
Rytíři Kladno: Orct - Zeman, P. Kasík, Kruliš, Malena, V. Čech, P. Hořava, Evan, Švec - Horna, Gardoň, Klimt - Bílek, Zajíc, M. Havel - Lažo, Kalla, M. Hořava - Jankových, Pazourek, Vlček.
Zajímavý úvod utkání se brzy rozplynul v řadě trestů. Byla to škoda, neboť týmy při plném počtu hráčů předváděly pěkný útočný hokej. Hned zkraje třetiny měl Biegl plné ruce práce po šancích Gardoňe a Klimta, Razingar zase na druhé straně hřiště postrádal přesnost v koncovce. Sám před Orctem poslal puk mimo branku. Vsetín ale brzy soupeře přetlačil a vstřelil i úvodní branku. Obránce Němec se rozpomněl za své lepší časy, vyrazil na výlet za Orctovu branku, odkud poslal milimetrový pas na Razingarovu hůl. Slovinský útočník se napodruhé nemýlil, puk prošel mezi betony kladenského gólmana.

Orcotvým přičiněním však skóre dále nenarůstalo. Kladenská jednička se vytáhla proti umístěné ráně Kuboše, neuspěl ani Demel, který po dalším Němcově pasu stál sám před ležícím Orctem. Nepodařilo se mu však zvednout puk přes nastraženou lapačku a stadionem to jen zklamaně zahučelo. Hudcova sražená střela skončila poté jen na tyčce. Po následné vlně trestů se domácím dostalo možnosti hrát 53 vteřin v dvojnásobné početní výhodně, touto šancí však Vsetín pohrdl.

Nasazený trend nepřetržitých trestů neustal ani v druhé třetině, ačkoliv karta se tentokrát obrátila a lavičku hanby plnili především domácí hokejisté. Ti však brzy odskočili na dvoubrankový náskok, po kombinaci Stantienovy formace se podruhé do střelecké listiny zapsal Tomaz Razingar. S chutí hrající Razingar poté přichystal střeleckou pozici pro Stantiena, tentokráte byl již Orct lépe připraven.

Kladno se dočkalo střeleckého úspěchu při vyloučení Ambruze. Po Malenově střele měl nejblíže k vyraženému puku Bílek. Biegl se marně natahoval k levé tyčce. Hosté se vrhli na domácí s novou chutí. Zajícem tečovaný puk mířil pod víko, gólu však zabránila bleskurychlý švih Bieglovy lapačky.

Ve třetí části pokračovala brankářská show – Orct famózně sebral šanci Jaškinovi, zabránil i Razingrovi v tomu, aby docílil hattricku. Biegl stihl včas povyjet proti Lažovi a zlikvidoval i dorážku. Vsetín se spolehl na bránění těsného náskoku, místy však diváci trnuli při skrumážích před Bieglem. Do otevřené obrany občas pronikaly jedovaté vsetínské střely, ale excelentní Orct byl pánem své branky. Díky tomu žily kladenské šance na první moravské body až do posledních vteřin. Jenže Hořavův faul připravil Kladno o možnost power-play a Havlův nájezd v oslabení zhatil včasným skluzem Jaškin. Důležité body tak zůstaly na Vsetíně.

Zdislav Tabara (Vsetín): "Spokojen jsem jen s hrou v první třetině, kdy jsme dobře bruslili a dostávali se do šancí. Škoda, že jsme jich více nevyužili. V dalším čase se již hra vyrovnala, přestali jsme být tolik aktivní. Soupeř si v od poloviny zápasu vytvořil tlak a jen díky výkonu brankáře Biegla jsme udrželi vedení. V samém závěru to už byl boj o každý centimetr ledu. Jsem rád, že jsme náskok uhájili a získali tři zlaté body."

Petr Tatíček (Kladno): "Po dvou posledních porážkách s valašským celkem jsme přijeli do Vsetína bodovat. Kvůli první třetině, ve které jsme polovinu času odehráli v oslabení, jsme ztratili mnoho sil. Pak jsme sice hru vyrovnali, ale v koncovce byli šikovnější domácí, a proto dnes zvítězili."