Vsetínský útok zhasl na Orctovi, Valaši na Kladně prohráli

Aleš Koňařík • 01.10.2006

K l a d n o – Poprvé v sezóně vyschl vsetínským střelcům střelný prach a výsledkem byla porážka na kladenském ledě v poměru 0:2. Jelikož Vsetín zcela tradičně odehrál první třetinu zpola v oslabení, dočkali se domácí první radosti z gólu ve dvojnásobné přesilovce. Gól Martina Ševce 14 vteřin před první sirénou se nakonec ukázal být vítězným. Vsetínskému týmu se na pozorného Orcta vyzrát nepodařilo a když už jej Lukáš Duba ve druhé třetině překonal, zastavila jej tyčka. Vítězství „Buldoků“ nakonec osm minut před koncem potvrdil Martin Procházka.

- 10.kolo ne 1.10.17:30
2:0(1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Ševc (Kalla), 53. M.Procházka (Kalla). Rozhodčí: Rejthar - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:10, navíc Kučný a Demel 10. min. Využití: 1:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 2548. Průběh utkání: 2:0.
Rytíři Kladno: Orct - Ševc, Zeman, Pavlas, M. Štěpánek, L. Procházka, Hájek - Čurilla, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - M. Havel, Kalla, Kuchler - Diviš, Frolík, Jaroš.
VHK ROBE Vsetín: Štefl - Kučný (21.- 32. Štach), Hrabal, Bolf, Galvinš, Horák, Ostrčil - Grill, Stantien, Demel - Dubec, Sakrajda, Rob - Duba, R. Hubáček, Škoda - Davídek, Sabol, Kraus.

Zdeněk Müller (Kladno): "Měli jsme ze Vsetína obavy, protože dokázal vyhrát třeba na Slavií. První třetina byla z naší strany velmi dobrá, ale bohužel z řady příležitostí jsme skórovali pouze jednou. Od druhé třetiny jsme se báli o výsledek. Musím poděkovat především za perfektní výkon Zdeňkovi Orctovi a jsem rád, že jsme neztratili kontakt se středem tabulky."

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Podle mého názoru hrálo naše mužstvo velmi dobře, hráčům musím poděkovat za přístup a nasazení, ale zradila nás koncovka. Domácí vyhráli zaslouženě."