Vsetínští dorostenci se snažili vyrovnat, zápas však skončil prohrou

Anna Pavlína Sedláčková • 25.10.2018

Do utkání vstoupil Vsetín výborně a hned na začátku zápasu si vybojoval puk, dlouho však v držení Valachů nezůstal. Domácímu Přerovu se po několika šancích podařilo v 10. minutě vstřelit první branku zápasu. Ve druhé třetině nepadl žádný gól, i když měly obě strany několik šancí skórovat. To se podařilo až Přerovu v polovině třetí třetiny, kdy navýšil náskok na 2:0. To Vsetín nenechal jen tak a vstřelil Zubrům gól. V nadstavbě byl Přerov také silnější. Na Lapač tak z tohoto zápasu neputuje žádný bod.

ELIOD Extraliga dorostu - 11. kolo - 1. část čt 25.10.18:45
HC ZUBR Přerov
2:1(1:0, 0:0, 1:1 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Zembol (Ryšavý), 52. Juřička (Hradil, Brázda), 64. Zembol – 55. Půček. Rozhodčí: Čech – Wesley, Kociňák. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 33:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC ZUBR Přerov: Suchánek – Kaprál, Koblížek, Palguta, Brázda, Holík (A), Šilhavý – Štíbr (A), Ryšavý (C), Kuncek, Halík, Hradil, Zembol, Hlávka, Buršík, Juřička, Jobánek.
VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Machů, Mikula, Velikovský, Dořičák, Kuchařík, Kunst (A) – Rybár, Jurek, Babeliak (C), Urban, Půček (A), Dědek, Turek, Čajanová.

Do první velké šance zápasu se po přihrávce Zembola dostal Hlávka, který trefil přesunuvšího se brankáře. V 11. minutě objel Ryšavý branku, Tkadlec puk neudržel a důrazný Jakub Zembol ho dopravil do sítě. Pro patnáctiletého útočníka šlo o první gól v přerovském dresu. Na dlouhou dobu to byl také jediný gól čtvrtečního utkání. Za Vsetín v první části nejnebezpečněji zahrozil Jurek, jeho střelu z levého kruhu zastavila Suchánkova lapačka. Na druhé straně odmítli zvýšení přerovského náskoku Hlávka se Štíbrem.

Hostům se velká šance na srovnání naskytla na začátku 27. minuty. Po pravém křídle ujel Babeliak, natlačil se před bránu a dokázal si i položit jejího strážce. Suchánek se ale přelstít nenechal, na ledě se roztáhl a zakončení vsetínského kapitána zlikvidoval. Přihrávku do tutové pozice poslal Hradil Juřičkovi, proti jeho střele Tkadlec včas sklapl betony. Suchánek si u levé tyče poradil s dotírajícím Jurkem, jeho protějšek zase odolal snažení Hradila. Velké věci se na přerovském ledě děly ve 49. minutě. Nejprve v další dobré možnosti selhal Juřička, poté domácím zadákům unikl Babeliak a rozhodčí těsně před jeho pokusem o skórování zaregistrovali faul, načež nařídili trestné střílení.

Při něm ale nejlepší vsetínský hráč v zápase na Suchánka nevyzrál, střelu k levé tyči brankář Zubrů vyrazil mimo. Na opačném konci hřiště vychytal Tkadlec v gólovce Ryšavého, v 52. minutě však přece jen podruhé kapituloval. Hradil oslovil Šimona Juřičku, který svou střelu na přední tyč procedil skrz Tkadlecovo tělo. Sami Zubři ale poté soupeře vrátili zpět do zápasu. Adam Holík místo rozehrávky nešťastně poslal puk do vlastní brány, sudí za autora gólu označili Jana Půčka, který se ze Vsetínských dotkl kotouče jako poslední. Hubené vedení už Přerov udržel, v prodloužení si vysloužil i čtvrtý bod. Po samostatné akci mu ho vystřelil Jakub Zembol.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Vsetín má dobrý tým, jeho bodový zisk podle nás zatím neodpovídá kvalitě kádru. V utkání nebyly dvě třetiny z naší strany ideální. Ve třetí části došlo ke zlepšení, začali jsme hrát více u sebe a týmověji. Zápas jsme těsným poměrem 2:1 zvládli.

Daniel Tesařík (VHK ROBE Vsetín): Pro nás šlo o náročný zápas, měli jsme jen 14 hráčů. Odbojovali jsme to, nicméně musím tým pochválit. Škoda, že se zase vracíme s prázdnou. Nedali jsme nájezd na 1:1, i předtím jsme měli dvě gólovky. Kdybychom je proměnili, třeba bychom víc kousali a povedlo by se nám urvat nějaké body. Přerovu ale gratuluji, herně byl podle mě lepší.