permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1941 (9.9.2024)

Vsetínští ustáli dramatický závěr a z Chrudimi vezou první tři body

Jan Tajzler • včera

Do nového ročníku Maxa ligy vstoupil vsetínský tým v rámci 2. kola na ledě pardubické rezervy v Chrudimi. Vsetínští od startu plnili roli favorita, a když krátce před polovinou základní hrací doby zvýšil Pavel Klhůfek už na 4:0, zdálo se, že nebude co řešit. Jenže Dynamo se zvedlo díky využitým přesilovým hrám a ve třetí třetině se postaralo o nečekané drama. Valaši museli o první tříbodový zisk bojovat až do závěrečné sirény, ale první vítězství v sezoně si ujít nenechali.

Maxa liga - 2.kolo st 18.9.18:00
HC Dynamo Pardubice "B"
3:4(0:3, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 37. Kaplan (Fiala), 49. Žálčík(Kaut), 50. Pochobradský (Švec, Chabada) – 7. Jonák (Klhůfek, Rob), 18. Klhůfek (Rob, Teper), 20. Stříteský (Klhůfek), 27. Klhůfek (Stříteský, Rob). Rozhodčí: Zubzanda, Čáp – Hradil, Maňák. Vyloučení: 9:10, navíc Kaplan 5 min. a do konce utkání, – Šmerha (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 26:32. Průběh utkání: 0:4, 3:4.

HC Dynamo Pardubice "B": Vondraš (21. Honzík) – Kolář (A), Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Hrádek, Nedelka – Pochobradský, Rákos (A), Žálčík – Lichtag, Kaut (C), Formánek – Kaplan, Fiala, Rouha – Pavlata, Gromadzki, Kalužík.
VHK ROBE Vsetín: Lipiäinen – Zahradníček, Stříteský, Staněk, Teper, Jenáček, Smetana (A), Ondračka – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Jandus, Prokeš, Hrňa (C) – Šmerha, Matějček, Jar. Brož – Š. Bláha, Dědek, Hořanský.

Hostující Vsetín se snažil být od úvodních minut aktivní směrem dopředu. První vzruch pro přítomné diváky obstarala souhra Brože se Šmerhou, když druhý jmenovaný příklepem orazítkoval z vrcholku pravého kruhu tyčku pardubické klece, to bylo v závěru první pětiminutovky utkání. Čas 6:10 přinesl první branku Vsetína v novém ročníku Maxa ligy. Klhůfek využil volného prostoru v útočném pásmu a našel na pravém kruhu Víta Jonáka, vsetínský útočník si zpracoval puk na holi a zavěsil pod horní tyč Vondrášovy brány.

Chvíli po první brance zahrával Vsetín i přesilovou hru, ale soupeřovu branku téměř neohrozil. Podruhé zvonila tyčka po střele Janduse, vsetínský útočník měl prostor na pravém křídle, ale Vondráš měl podruhé v první části hry štěstí. To ale pardubického brankáře rychle opustilo. V 18. minutě Rob nabídl kotouč Pavlu Klhůfkovi a centr první vsetínské formace nejprve oklamal ve středním pásmu Rákose, aby si v útočném prohodil puk mezi bruslemi Žalčíka a nakonec dokonalým bekhendovým blafákem vykoupal i domácího brankáře. Klhůfek byl také u třetí branky valašského týmu. Na využití druhé přesilové hry v utkání tentokrát Vsacanům stačily pouhé čtyři vteřiny, po vyhraném vhazování právě od Klhůfka vyslal nechytatelnou střelu od modré čáry Matěj Stříteský - 0:3.

Pardubice před druhou třetinou sáhly ke změně v brankovišti, zkušený Honzík musel nejprve dochytat oslabení za vyšší trest Kauta, ale další využití Vsetín v přesilové hře nezaznamenal. Dynamo se snažilo být směrem dopředu aktivnější než v úvodním dějství, ale ze své aktivity neopouštěl ani vsetínský tým a po nahození Stříteského se nadvakrát z dorážky prosadil Pavel Klhůfek, pro kterého to byl již 4. kanadský bod v utkání. Vsetínské vedení mohl při přečíslení navýšit Šmerha, ale Honzík jeho akci zneškodnil.

Ve druhé třetině měl více práce i hostující brankář Lipiäinen, blýskl se především likvidace samostatného úniku v podání Rákose, když kotouč vytěsnil lapačkou. Domácí se prosadili díky vyloučení Janduse, na zužitkování přesilové hry jim stačily pouhé tři vteřiny, z vyhraného vhazování Fily těžil okamžitou střelu k tyči Robin Kaplan. Čtyřbrankový náskok mohl Vsetínu vrátit Rob, ale ze slotu zamířil přímo doprostřed pardubické brány, kde byl připraven Honzík. Vsetínští se do druhé sirény provinili faulem ještě jednou, větší část druhé početní výhody si domácí celek přenášel do startu třetí třetiny.

S vyloučeními se ve třetí třetině roztrhl pytel a těžily z toho domácí Pardubice. Zvlášť když v čase 48:11 poslali hlavní rozhodčí na trestnou lavici hned dvojici vsetínských útočníků Dědka s Bláhou. Mimořádnou výhodu pět na tři využilo Dynamo po pouhých čtyřech vteřinách přesnou střelou Lukáše Žalčíka. Východočeši pak potrestali i druhé vsetínské vyloučení a v čase 49:44 snižoval na rozdíl jediné branky Michal Pochobradský, když šikovně tečoval střelu Švece. Drama bylo na světě.

Pardubice vycítily šanci na senzaci, blízko k vyrovnání měl po střele Nedbala Formánek, ale ve slotu minul branku Vsetína. Valaši si situaci komplikovali vyloučením Jenáčka, ale další početní výhodu už Dynamo nevyužilo. Domácím nepomohla ani hra bez brankáře. Frustrace domácích ale byla znát po závěrečném hvizdu, kdy se strhla i pěstní potyčka mezi Kaplanem a Šmerhou, ta už ale nic neřešila, Vsetínští si domů odvezli všechny body.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „Velmi špatně jsme vstoupili do utkání, byli jsme mentálně nepřipravení. Nebyli jsme nachystaní do osobních soubojů, nebruslili jsme, nehráli jsme jednoduchý hokej a samozřejmě nás to stálo výsledek. Dostali jsme se do ztráty 0:3, od druhé třetiny jsme výrazně přidali ve všech ohledech. Začali jsme být aktivnější než soupeř, bohužel jsme dostali čtvrtý gól. Na druhou stranu jsme poté dokázali dát první branku, která nás ještě víc nakopla a začali jsme tomu věřit. Třetí třetina byla z naší strany výborná, dostali jsme se do hry a za stavu 3:4 jsme měli několik šancí, které mohly skončit brankou. Mohli jsme získat bod, bohužel se tak nestalo. Na jednu stranu velké poučení pro nás a pro hráče, že musíme hrát od začátku, a na straně druhé že jsme ukázali charakter a nevzdali jsme to. I takový mančaft, jako je Vsetín s tak nabitým kádrem, jsme dokázali potrápit a hrát až do poslední vteřiny o body.“

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): „Vstup do zápasu jsme měli velmi dobrý. Hráli jsme podle našich představ, nešlo nic upřít poctivému výkonu i nasazení. Nabité vedení 4:0 bylo zasloužené. Komplikace přinesly vyloučení a inkasované branky v oslabení. Zápas se tak zbytečně zdramatizoval. Nicméně tým si byl vědom, že sílu má a jsme rádi za první tři body. Zápas jsme po zásluze dovedli do vítězného konce.“