Zázrak se nekonal, Vsetín opět prohrál.

Michal Veselý, Kristýna Guricová • 19.01.2007

V s e t í n - Další nepovedený zápas mají za sebou vsetínští hokejisté. V zápase nevalné úrovně nestačili na Karlovy Vary. O výsledku zápasu bylo jasno už v desáté minutě, kdy na ukazateli skóre svítilo 0:2. Hrdinou Vsetína se nakonec stal Matti Naatanen, který snižoval na 1:4. Dobrým výkonem se prezentovali vsetínští junioři Matěj Střiteský a Marek Knebl, který se ocitnul v několika nadějných příležitostech. Karlovy Vary si připsaly tři důležité body do extraligové tabulky.

- 42.kolo pá 19.1.17:00
HC Energie Karlovy Vary
1:5(0:2, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky:28. Näätänen (Rob) - 5. Gálik (Milan Procházka), 10. Skuhravý (Duben), 25. Milan Procházka (Pech), 27. Košťál (Duben), 59. Skladaný (Řezníček) . Rozhodčí:Polák - Guth, Rittich . Vyloučení:8:8 . Využití:1:2 . V oslabení:0:1 . Diváci:1980 .
VHK ROBE Vsetín: Vehviläinen - Bobček, Šmach, Všetečka, Andersons, Mocek (41. Ostrčil), Stříteský - Näätänen, Stantien, Rob (47. Knebl) - Dubec, Sabol, Darzinš - Davídek, R. Hubáček, Navrátil - Hrňa, Grill
HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Brňák, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Pech, Skladaný - Tvrdek, Milan Procházka, Gálik - Zucker, Zaťovič, Chrenko
Deset kol před koncem základní části hokejové extraligy si přijeli na Lapač zahrát hosté z Karlových Varů. Domácí nevstoupili do utkání nejhůře, k první šanci zápasu se dostal Rob a hned po ní následovala první domácí přesilovka. V té si počínal dobře především Därzinš, který objel bránu a vypálil na Mensatora, od kterého se puk odrazil k Všetečkovi, ani ten však neměl dostatek štěstí k tomu, aby otevřel skóre zápasu. Vzápětí vylučoval rozhodčí Polák i na straně hostí, ale k obrovské šanci se opět hlásili domácí a to když Därzinš ve vlastním obranném pásmu vypíchl Karlovarským puk, přejel s ním přes celé kluziště, ale z prostoru v mezikruží mu střelu zblokoval jeden z hostujících hráčů. Hosté se ani tolik snažit nemuseli a už v 5.minutě utkání vedli 1:0, když z prostoru od mantinelu přihrával Procházka Gálikovi, který pálil přesně do Vehviläinenovy klece. O chvíli později se mohli hosté radovat podruhé a to když se po Bobčekově chybě dostal k puku hostující Kumstát, dobruslil si až do bezprostřední blízkosti domácího gólmana a tvrdě vypálil, Vehviläinen však byl tentokrát na svém místě. Netrvalo to však dlouho a Skuhravý dostal na kruhy přihrávku od Dubna a Vehviläinen lovil puk za svými zády podruhé. Ze hry měli v první části určitě více hosté a do kabin tak odcházeli za příznivého stavu 0:2.

V začátku druhého dějství se zápas odehrával především v útočném pásmu hostí a hráči Energie si dokázali vytvořit hned několik nebezpečných šancí, z nichž do největší se dostal Chrenko, který rozezvonil tyč domácí klece. V dalších minutách hráli postupně ve čtyřech jak domácí tak i Karlovarští, ale lépe se dařilo hostům a to především ve vlastním oslabení, když se před Vehviläinenovou klecí dostal k puku Milan Procházka a nadělil domácímu gólmanovi další lacinou branku (0:3). Karlovarské však tři branky neuspokojili a o chvíli později se brankové světlo rozsvěcovalo znovu, od modré vypálil Košťál a jeho střela propadla pod betonem domácího gólmana (0:4).

Ve 28.minutě přišel velký okamžik pro Vsetín, nejprve se nádherným čistým bodyčekem blýskl mladíček Stříteský a poté přišlo potrestání Ondřeje Němce. Po pár vteřinách hry vyzrál Näätänen na Mensatora , kterému se nepodařilo odklidit puk do bezpečné vzdálenosti od brány a hráči Vsetína se tak po dvou zápasech bez branky mohli znovu alespoň zaradovat (1:4). Později si domácí zahráli opět v pěti proti čtyřem, do šance se v oslabení dostal hostující Skládaný, ale Vehviläinen jeho střelu vykryl. Zelenožlutým se tentokrát přesilovka příliš nevydařila, velkou gólovou šanci zaznamenal jen Roman Stantien, který však těsně před Mensatorovou klecí nedokázal zpracovat přihrávku. Ke konci druhé části se Valaši zvedli a Karlovarské několikrát pořádně pozlobili, ale do druhé přestávky se už skóre zápasu neměnilo.

V úvodu závěrečné části poslal rozhodčí Vsetínské do čtyř, ale pro tentokrát se domácí ubránili celkem s přehledem. Ani další minuty nepřinesly na ledě nic nového, občas byla k vidění nějaká šance, ať už ze strany Valachů či hráčů z Karlových Varů. Zhruba v polovině třetí třetiny se na led dostal také nejlepší střelec juniorské extraligy Marek Knebl, který vystřídal zraněného Roba. Jen s menší přestávkou odehráli domácí další čtyři minuty v početní převaze, ale na gól nedosáhli, i když se měl Mensátor v průběhu celé třetiny co ohánět a domácí mu připravili ještě několik horkých chvil. Když však do konce utkání zbývaly pouhé tři minuty, vyloučil rozhodčí Polák postupně dva hráče ve zelenožlutém a Valaši se tak museli více než minutu bránit ve třech proti pěti. Když už to vypadalo, že přežijí oslabení bez újmy přihrával karlovarský Řezníček Skládanému, a ten pouhé čtyři vteřiny před vypršením trestu završil skóre utkání na 5:1. I přes to, že si dokázali Vsetínští v poslední třetině vytvořit tlak, k radosti jim musí stačit fakt, že dokázali po 164.minutách vstřelit alespoň jednu branku.

Břetislav Kopřiva (Vsetín):
"Po slibném úvodu daly ráz vývoji zápasu dvě branky soupeře. Náš mladý tým dokáže jen stěží otočit nepříznivý vývoj, zvláště pak, když v posledních kolech jsme dali hodně málo branek. V naši situaci musíme hledat pozitiva alespoň ve hře mladých hráčů, kteří kolikrát mile překvapí."

Zdeněk Venera (Karlovy Vary):
"Pro vývoj hry byly důležité dvě naše rychlé branky. Domácí totiž, když cítí šanci, jsou velice nepříjemní. Ve zbytku zápasu jsme se už poté snažili především nechybovat, aby se soupeř náhodou nedostal do zápasu."