Barážové milníky: Vsetín Hradeckým ukázal sílu, teď ho čeká Kladno

Radek Bařina • 19.03.2013

Výborný výsledek po až nečekaně jednoznačném průběhu si připsali junioři Vsetína v duelu s Hradcem Králové. Utkání jasně napovědělo, že myšlenky na postup do extraligy rozhodně nemusí být utopií. Teď ale zelenožlutí potřebují svůj úspěch potvrdit i ve venkovním utkání, na ledě PZ Kladno. Ve druhém díle barážových milníků se ještě jednou ohlédneme za nedělním mačem s Hradcem a přiblížíme si také to, co Valachy čeká v pátek.

Klíčový okamžik: Nástup do druhé třetiny
Vsetín byl sice od začátku zápasu na ledě dominantní, Hradec Králové se ale po první třetině držel na dostřel. Valaši ale v kabině setřásli nervozitu, která je v úvodu viditelně svažovala a do druhého dějství vlétli jako uragán. Zejména první deset minut prostřední periody se pro Hradec proměnilo v ledové peklo. Vsetín v tomto období vstřelil dva góly, dalších několik velkých šancí zahodil, co ale především – vybudoval si bezpečný náskok, který už ve zbytku zápasu bez problémů uhlídal.

Hvězda: Dalimil Zvonek
Dva góly vstřelil, na další dva přihrál. Řeč je o Dalimilu Zvonkovi. Urostlý útočník, který několik let své hokejové kariery vynechal, neb dal přednost hokejbalu, se stal hlavním strůjcem vsetínského vítězství. Nejprve Zvonek otevřel skóre zápasu, když se prosadil z úniku, ve třetí třetině pak gólový účet uzavřel, když uplatnil svůj obvyklý důraz na brankovišti. Zvonkovi v jeho galapředstavení zdatně asistoval i spoluhráč z útoku Kamil Šiafutdinov (2+1). Tomuto páru se souhra dařila už vloni v dresu staršího dorostu a letos na ni v dresu juniorky zdatně navazují. Po trochu nešťastném představení na ledě Ústí si oba náležitě spravili chuť a titul hvězda zápasu Zvonkovi právem náleží.

Smolař: Jaroslav Uchin
Zatímco jeden ruský bohatýr ve vsetínském dresu zářil, druhému se lepila smůla na hůl. Jaroslav Uchin patřil k oporám týmu v základní části, v baráži se ale zatím bodově neprosadil. Šance přitom měl. Ve druhé třetině dokonce střílel z blízka do zcela odkryté brány, puk ovšem, dost možná i vlivem nervozity, netrefil vůbec dobře a bránu minul. Věřme, že si hráč druhé formace VHK smůlu vybral a příště to bude třeba právě on, kdo vsítí vítěznou branku svého celku.

Co zaujalo: Dominance Valachů
V utkání by se dalo najít mnoho zajímavostí. Například velmi přesný verdikt čárového před první vsetínskou brankou, jemuž dalo za pravdu až pozdější video. My si ale neodpustíme menší rýpnutí. Z hradecké strany před baráží zaznívaly hlasy, nelichotivě se vyjadřující o hokeji hraném na východě republiky. Jenže v neděli tým z východu dominoval naprosto ve všem – důrazem počínaje a individuální technikou konče. Převaha Vsetína byla vskutku výrazná a výsledek 5:1 je pro Hradec jednoznačně lichotivý. Vlastně se dá říct, že velká část ligových týmů, která Vsetínu v sezóně zkřížila cestu, byla na Lapači vyrovnanějším soupeřem. Rozhodně ale nechceme kvality Královských lvů snižovat. Na jejich širokém kluzišti, kde budou moci Východočeši naplno využívat svých rychlonohých křídel, se dá očekávat úplně jiný zápas a pro Valachy zde rozhodně nebude lehké bodovat.

Číslo dne: 1097
Návštěva na zápase nepřekvapila, neboť na Vsetíně je zájem o důležité zápasy mládeže dávnou tradicí, rozhodně ale potěšila. Kvalitně zaplněný Lapač vytvořil solidní atmosféru, hnal svůj tým za vítězstvím a ten se mu na oplátku odvděčil kvalitním výkonem a celkově atraktivní podívanou. Vyjma skupiny hradeckých fanoušků tak po střetnutí odcházeli přihlížející s hřejivým pocitem na duši. Zápas se vydařil a věřme, že podobnou kulisu připraví fanoušci i příští neděli. Na Lapači se představí Ústí nad Labem a vzhledem k dosavadnímu průběhu baráže asi není třeba zdůrazňovat, že půjde znovu o veledůležitý duel.

Další zápas: Cesta do středních Čech
Po několikadenním zaslouženém odpočinku čeká Valachy třetí barážový duel v pátek. Od 15:00 se představí na ledě třetího z účastníků baráže, PZ Kladno. I na toto otkání vyrazí autobus s fanoušky vsetínských juniorů. Případní zájemci o podporu Valachů ve středních Čechách se více informací dozví u pana Hradila, na telefonu 603 278 693.

Příští soupeř: PZ Kladno
Páteční soupeř VHK vyhrál suverénně západní skupinu ligy juniorů. Upoutal na sebe zejména střeleckou potencí, průměr 7,4 nastřílených branek na zápas budí značný respekt. Kladenští mají ve svých řadách jednu obrovskou oporu. Je jí Vojtěch Butor, který svého času patřil k nejproduktivnějším hráčům extraligy staršího dorostu a zkušenosti má i s působením v zámoří. Právě on a jeho formace jsou hlavní hybnou silou kladenského celku. Další informace o pátečním soupeři VHK naleznete v článku zde.

Barážové výsledky: Kladno zatím bez bodu
Kladenským se zatím v baráži nedaří, oba dosavadní zápasy totiž vysoko prohráli. Nejprve v domácím prostředí nestačili na Hradec Králové, jemuž podlehli 2:6. Doplatili přitom zejména na přelom první a druhé třetiny, kdy si Hradec vytvořil třígólový náskok. O dva dny později pak Středočeši neuspěli ani v ústí nad Labem, kde prohráli vysoko, 3:7. Kladno se v zápase sice ujelo vedení, pak už ale vládlo jediné mužstvo a Středočeši neměli nárok.

Očekávání: Cílem je vítězství
Vzhledem k dosavadnímu průběhu baráže asi nemohou mít junioři Vsetína jiný cíl, než přivézt z Kladna tři body. Případná ztráta by byla nepříjemností, PZ se totiž zatím jeví jako jednoznačně nejslabší účastník baráže, který příliš bodů zřejmě nezíská. Valachy přesto nečeká jednoduché utkání. Pozor si budou muset dát především na již zmíněnou formaci Butora, která je v baráži v podstatě jediným tvůrcem kladenské gólové radosti. Slabinou Kladna je naopak defenzíva, pokud se tedy Vsetínu bude dařit v koncovce, měl by nelehký duel na Kladně zvládnout.