Nepovedená třetí třetina rozhodla. Vsetín podlehl lídrovi tabulky z Frýdku-Místku

Tomáš Kopecký • 04.11.2015

Vsetínští hokejisté ve šlágru podzimu nestačili na tabulkového lídra z Frýdku-Místku. O osudu utkání rozhodly 3 branky během šesti minut, které frýdečtí uštědřili domácím hokejistům na přelomu druhé a třetí třetiny. Do té doby bylo utkání vyrovnané a vsetínští ve vyrovnaném utkání drželi s favoritem krok. Velkou zásluhu na vítězství hostů nese zkušený kanonýr Vladimír Luka, který se podílel dvěma brankami a přidal k tomu i stejný počet asistencí. Ztráta Valachů na lídra tabulky tak narostla na úctyhodných 12 bodů. Další utkání sehrají vsetínští hokejisté již v pátek, a to na ledě odvěkého rivala z Kopřivnice.

2. liga - 16.kolo st 4.11.17:30
HC Frýdek-Místek
2:6(1:1, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 19. Vaněk (Tesařík, Báchor), 38. Zúbek (Vaněk, Tesařík) – 6. Luka, 32. Klimša (Samiec), 40. Matuš (Luka), 41. Luka, 46. Rufer (Samiec), 55. Matuš (Luka). Vyloučení: 6:7 navíc Zúbek (VSE) 10 min OT - Dresler (FRM) 10 min + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1679. Střely na branku: 23:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Báchor, Nedbálek, Hryciow, Žák, Vrba, Řezáč – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Ambruz, Abdul, Vávra, Vítek, Finsterle, Ondráček, Kajaba
HC Frýdek-Místek: Daněček – Dresler, Jeník, Heider, Foltýn, Kowalczyk, Samiec, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Kovařčík, Rufer, Matuš, Káňa, Meidl, Luka, Jaroš.

Šlágr kola 2. ligy mezi Vsetínem a farmářským týmem Třince přinesl dle předpokladů atraktivní podívanou. Hosté využili reprezentační přestávky a přivezli na Lapač tým prošpikovaný hráči s extraligovými zkušenosti. Takřka nejsilnější možný kádr představil i Vsetín, na Lapači tak byla k vidění výborné utkání, hrané navíc ve velmi dobré atmosféře.

Lépe začali Valaši. Abdulův nebezpečný průnik ve třetí minutě sice hosté zastavili, ovšem i za cenu nedovoleného zákroku. Přesilovka ale VHK nevyšla. Hned po jejím skončení na sebe poprvé upozornili i hosté, zakončení unikajícího Meindla se ovšem jen otřelo o tyč. O chvilku později už se ale červenobílí dočkali. Nepřesná rozehrávka domácího beka našla hůl Vladimíra Luky a hostující kanonýr nechytatelnou střelou zápěstím poslal hosty do vedení. Inkasovaná branka domácí očividně rozhodila, z čehož v následujících minutách pramenila řada chyb a nepřesností a z nich plynoucí vyložené šance hostů. Hromada si ale výbornými zákroky poradil s tutovkou Matuše i šancemi jeho spoluhráčů.

Po patnácti minutách se domácí přeci jen uklidnili, zpřesnili hru a v závěru třetiny z toho bylo vyrovnání. Obléhání hostující branky zakončila Tesaříkova nepřesná střela, puk se však od zadního mantinelu odrazil zpět a pohotový Daniel Vaněk ho poslal za Danečkova záda. Do kabin tak odcházely celky za stavu 1:1.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Michal Žák

I do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, první velkou šanci měl ale lídr tabulky. Foltýn si šikovně sklepl puk do jízdy, čímž zmátl obránce, Hromada však byl na místě. Vsetínská odpověď přišla vzápětí, Finsterlovu střelu z mezikruží ale zastavil Daneček a Ondráčkova dorážka zamířila mimo. Před polovinou zápasu začali přebírat iniciativu hosté. Frankův bekhend zblízka ale zastavil Hromada a o chvíli později neuspěl ani Piecha, který dostal nádhernou přihrávku mezi beky, brejk ale zakončil střelou nad. Ve třicáté minuty si hosté zahráli vůbec svou první přesilovku, v ní však měli paradoxně největší šanci Vsetínští. Zúbek v akci jeden na jednoho šikovně vystřelil a Daneček měl velké štěstí, že letící puk zastavila jeho široká hůl.

Ve 33. minutě to tak byli přeci jen hosté, kdo se dočkal branky. Domácí beci nedokázali pokrýt rychle se pohybující útočníky čehož využil David Klimša a z bezprostřední blízkosti usměrnil puk za bezmocného Hromadu. Snaživý Vsetín ale nerezignoval a pustil se do boje o vyrovnání. Ve 33. minutě byl v přesilovce v dobré pozici Zúbek, před poodkrytou brankou ale promáchl puk.

Ve 38. minutě už se ale agilní František Zúbek dočkal. Vaněk mu na útočné modré nezištně posunul puk a Zúbek tvrdou ranou z pravého křídla propálil Danečka. Vyrovnání VHK ještě více nakoplo a v závěru třetiny si vytvořil tlak a několik nadějných šancí. Přesto to ale byli hosté, kdo odcházel do kabin v lepší náladě. Těsně před závěrečnou sirénou vystřelil z otočky ihned po vhazování Radim Matuš a domácí gólman si puk smolně srazil svou holí za svá záda.

Branka do šatny domácími otřásla, tím spíš, že hned v úvodu třetí třetiny inkasovali počtvrté. Vladimír Luka využil srážky dvou domácích hráčů a jeho střela propadla skrz Hromadovu lapačku do sítě. Uklidněni dvougólovým náskokem pak hosté s přehledem kontrolovali hru a nepouštěli bojující domácí do šancí. Ve čtyřicáté šestá minutě se navíc prosadil Adam Rufer, který zakončením z bezprostřední blízkosti potrestal nedůraz Valachů a bylo rozhodnuto.

Tempo hry již poté znatelně upadlo, závěr zápasu tak krom několika menších rozmíšek oživila už jen šestá branka v Hromadově síti. Postaral se o ni Radim Matuš, který si doslova pohrál s obráncem, pak si obhodil i Hromadu a bekhendem pohodlně zakončil. Atraktivní bitvu prvního s druhým tak ovládli hosté, kteří ve vysoce nadprůměrném utkání porazili Vsetín 6:2.

Luboš Jenáček (Vsetín): „Zápas se podle mého názoru nevyvíjel zle. Myslím si, že jsme dvě třetiny vůbec nehráli špatně, samozřejmě v některých fázích utkání nás Frýdek přehrával, ale myslím si, že jinak jsme tam měli dobré střídání, momenty ve hře. Dvě třetiny jsme se hodně snažili a byli jsme Frýdku vyrovnaným soupeřem, bohužel ten vývoj utkání nás hodně poznamenal. Hlavně nezvládnuté buly, standardní situace. Hodně nás poznamenal konec druhé třetiny, kdy jsme dostali na 2:3 a to se na nás bohužel podepsalo, hlavně do vstupu, kde jsme se hecovali, věřili tomu, že zápas můžeme nějakým způsobem zvládnout, ale bohužel jsme hned z kraje dostali na 2:4 a 2:5 a už prostě nebyla síla to obrátit, naopak Frýdek v té poslední třetině ukázal proč je na prvním místě tabulky. V podstatě polovina toho kádru už hrála utkání v extralize, takže to tempo je samozřejmě někde jinde. Silová i bruslařská vybavenost, ten rozdíl byl v určitých fázích utkání vidět a my jsme z toho byli frustrovaní a už jsme neměli sílu na ten potřebný zvrat v utkání, takže Frýdek tu poslední třetinu dominoval a vyhrál nakonec s takovým výrazným rozdílem, i když jsme pro něj byli důstojný soupeř.“

Jiří Juřík (Frýdek-Místek): „Jsme rádi, že to takhle dopadlo. Myslím si, že ten zápas měl hodně vysokou úroveň a to z obou stran. Třetí třetinu jsme trochu utekli, ale myslím si, že dvě třetiny to splňovalo parametry play-off, jak hra na ledě, tak i divácká atmosféra. Takže odjíždíme spokojeně domů.“