Na Lapač dorazí chemická jednotka

Václav Trávníček • 04.11.2004

V s e t í n – Los Tipsport extraligy přidělil vsetínským hokejistům k poslednímu utkání před listopadovou reprezentační přestávkou přijatelného soupeře – momentálně šestý Chemopetrol Litvínov. Valaši mají Severočechům co vracet, při prvním vzájemném střetu odjel šestinásobný mistr ze Zimního stadionu Ivana Hlinky s výslužkou 4:0. Vsetínským fanouškům se zítra představí nová posila Vsetína – Slovák Karol Sloboda, naopak poslední zápas v modrém dresu odehraje Vladimír Gýna, někdejší litvínovský obránce, jenž se po zítřejším duelu vrátí zpět do Českých Budějovic.

Litvínov do Vsetína dorazí bez dvojice Trávníček, Sklenička, kteří dostali v zápase se Znojmem trest ve hře a tak k zítřejšímu klání nebudou moci nastoupit. Do litvínovské sestavy se naopak vrací Jiří Šlégr, který chyběl kvůli stejnému trestu právě v minulém kole.

Bilance Litvínova: 10 výher - 8 proher

Chemici mají letos kvalitní kádr, vyztužený navíc hvězdami z NHL. Litvínovský dres oblékají Martin Škoula, Tomáš Kůrka, Jiří Šlégr, Martin Ručínský a hrající sportovní manažer Robert Reichel, který dal vale Torontu Maple Leafs a podepsal smlouvu na severu Čech.

Litvínov sice nezvládl první zápas sezóny a v televizním utkání s Duklou Jihlava prohrál 0:1. Pak však následovala série sedmi vítězství v osmi zápasech, která Chemiky vynesla do horních partií extraligové tabulky. Poté Litvínovští střídali vydařenější zápasy s méně vydařenými, v důsledku čehož mají před zítřejším duelem na Lapači bilanci 10 vítězství – 8 proher – 2 remízy.

První letošní vzájemný zápas:

8. kolo, Litvínov – Vsetín 4:0
Branky: 41.V.Hübl, 47.Ručinský (Balázs, Škoula), 48.Poživil (Branda), 55.Kroupa (V.Hübl).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín:Čechmánek - Gýna, Horák, Němec, Frolo, Jaškin, Gřegořek, Hrabal, Sloboda - Radivojevič, Brabenec, Veselý - Kovář, Vak, Demel - Dubec, Vlach, Selingr - Korotvička, Pavliš, Květoň.

Litvínov: Jarina - Hranáč, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Klobouček, Ťupa - Balázs, Reichel, Ručinský, V. Hübl, Kubinčák, T. Kůrka, Branda, Gombár.