Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 103 (k 3.7.)

Body v pravý čas

Aleš Koňařík • 22.11.2001

V s e t í n – Hokejisté Vsetína se nehledě na skutečné či smyšlené problémy s financováním oddílu vyhrabali z nejhlubší krize, která na ně dolehla koncem října. Vrcholu dosáhla v 17.kole po výprasku 1:7 se Zlínem. Od té chvíle jakoby se pročistil vzduch, následující, ač ztracený zápas na Spartě již vykázal zlepšení. Po úterním výborném výkonu proti Pardubicím se počet neprohraných zápasů v řadě zastavil na čísle šest.


Pozoruhodné je, že sérii nastartovalo při nebývale široké marodce v podstatě juniorské mužstvo, v brance s náhradníkem Pešatem. Karlovy Vary mu podlehly v prodloužení 3:2 (prvního střeleckého zápisu se v tomto zápase dočkal sedmnáctiletý Ondřej Němec), z Plzně odvezlo bod za remízu 2:2. Plného bodového zisku se Vsetín dočkal těsně před reprezentační přestávkou v zajímavém zápase proti Havířovu. Naposledy se tehdy gólem při power-play předvedl ve žlutozeleném dresu Jiří Burger. O dva týdny později jej ekonomické trable klubu přinutily změnit dres.

Vsetínu se v přestávce uzdravili téměř všichni marodi, jenomže dlouhý herní výpadek Poláka, Vlacha, Kucharczyka či Streita byl na hře v duelu s Kladnem příliš znát. Odchodem Burgra a naopak posílením o Kotáska zcela přeházené útoky propadly proti poslednímu mužstvu tabulky v koncovce a jen šťastný odraz puku zachránil z podprůměrného zápasu alespoň bod. Na štíru se střelbou byl Vsetín i Litvínově, kde přišel o těsnou výhru 1:0 pár vteřin před sirénou a dva body vystřelil v prodloužení Ondřej Veselý.

Kvalitu zápasu určuje také kvalita soupeře a v tomto ohledu zatím poslední představení Vsetína nezklamalo. Utkání s Pardubicemi připomnělo úvodní kolo s Třincem (divoká přestřelka 5:5), s tím rozdílem, že hvězdný soupeř hrál od první minuty druhé housle. Odvážná, dravá a velice obětavá hra byla fanoušky náležitě kvitována. Nebýt zbytečných chyb v rozehrávce, mohli být trenéři Neliba s Tabarou stoprocentně spokojeni, ač ze strany Pardubic zazněl na adresu vsetínských hráčů nejeden uštěpačný komentář.

Výrok trenéra Pardubic Hemského o „třicetikilových juniorech“ vzbudil v šatně vsetínského mužstva poměrně velký ohlas. Za všechny hráče se vyjádřil kapitán Rostislav Vlach: „To je názor pana Hemského,“ prohlásil diplomaticky. „Výsledek ovšem hovoří za vše. Asi se neumí vyrovnat s porážkou a měl potřebu to nějak okomentovat.“ Připomeňme jen, že vítězství nad Pardubicemi bylo vůbec prvním letošním nad soupeřem z vedoucí čtyřky.

Zisk 12 bodů z 18 možných je v souhrnu všech hektických událostí, které klub v poslední době postihly, velkým úspěchem. Vsetín se díky tomu drží na dohled páté příčce a s relativně velkým náskokem na mužstva umístěná od desátého místa níže.