Budeme vybírat z pětatřiceti hráčů, plánuje jednatel Palatý

Václav Trávníček • 22.07.2011

Třicet pět. Tolik hráčů se zapojí ve Vsetíně do přípravy na ledě. Ta odstartuje 1. srpna a bude trvat zhruba měsíc. Během ní by měla vykrystalizovat podoba vsetínského kádru pro novou sezónu. Vedení VHK chce posílit jak v obranných řadách, tak v útoku. „O tom, kdo dostane smlouvu, se rozhodne během srpnové přípravy na ledě. A bude záležet i na tom, jak dopadnou jednání skrze hostování a střídavé starty,“ řekl v rozhovoru jednatel VHK Vlastislav Palatý.

Čím se v současné době zabývá vedení vsetínského hokeje nejvíce?
Po minulé sezóně by bylo velkou ironií, kdyby vedení jen polehávalo a dřímalo na vavřínech. Ale sarkasmus stranou. V současné době dotahujeme jednání s obchodními partnery pro finanční zajištění příští sezóny u A-týmu mužů, a to zejména s ohledem na vytypované hráče, které chceme do mužstva přivést. Dojednávají se podmínky pro hostování, střídavé starty, pobyt cizinců, ubytování hráčů atd.. Těch věcí, které musíme do začátku sezony zajistit, je na denním pořádku celá řada a jsou to nejen systémové problémy, ale i spousta operativy. Zajištění vstupenek, plakátů na přípravné zápasy i mistráky, příprava výstroje pro jednotlivá mužstva k vydání jednotlivcům atd. Je potěšitelné, že už proběhla první zkouška nového osvětlení a ozvučení včetně světelných efektů na zimním stadionu Na Lapači a po odstranění původních lávek se starým osvětlením prostředí zimáku nádherně prohlédlo.

Jaká je vaše vize pro nadcházející sezónu?
Tak jak prohlédlo prostředí zimním stadionu díky novému osvětlení, věřím, že jsme prohlédli i my ve VHK. Pokud budu hovořit o A-týmu, vše směřujeme k tomu, abychom dotvořili mužstvo, které nebude dělat ostudu, bude hrát nejen na hranici play-off, ale v první polovině dlouhodobé tabulky a které bude předvádět poctivý hokej .

Jak jste spokojen s letní přípravou A-týmu?
Letní příprava byla vynikající. V průměru se jí zúčastňovalo kolem dvaceti hráčů a celou přípravu provázela přes veškerou dřinu jedinečná atmosféra uvnitř kolektivu. Podařilo se nám zajistit optimální podmínky po technické stránce a organizační zajištění fungovalo rovněž výborně, včetně několikadenního soustředění v Horní Lidči. Pro potřeby hráčů jsme vybavili i novou rozcvičovnu v prostorách zimního stadionu. Prostory bývalého bufetu jsme upravili tak, že je možné využívat je jak v letním období, tak v zimních měsících, neboť jsou velmi dobře větratelné resp. vytápěné.

Na jakých postech budete chtít posílit?
Mimo hráče, kteří se zapojili do letní přípravy, budeme zkoušet od 1. srpna čtyři nové obránce a pět útočníků, mezi něž nepočítám Dana Bryneckého, který k nám chce zpět z Nového Jičína.

Kdy se fanoušci dozví nová jména, která budou oblékat zelenožlutý dres?
Kdo bude oblékat pod smlouvou dres VHK se rozhodne v průběhu srpna, po absolvování přípravy na ledě. Bude záležet na tom, jak dopadnou jednání skrze hostování a střídavé starty. Podmínky jsou nastaveny a uvidíme, zda obránci Mečiar, Hoďa, Kolesnikov a Kašajev, stejně jako útočníci O. Hruška, P. Hruška, Zúbek, Hartmanis, Medveděv, Šunkov a Alexandrov zapadnou do týmu. Na výběr máme k dispozici více jak pětatřicet hráčů a nezapomínáme na vlastní odchovance.

Rekonstrukce ozvučení a světelní zimního stadionu je u konce?
Můžu s klidem říci, že se to podařilo zvládnout. Příprava na ledě by tedy měla začít podle plánu 1. srpna.

V průběhu loňské sezóny jste přerušil odpovídání na dotazy fanoušků na webu. Obnovíte rubriku?
Přesto, že se dosud neobnovil klub fanoušků, bych považoval za lepší organizování pravidelných schůzek v určité periodě (např. jedenkrát za čtvrt roku) mezi vedením, trenéry, hráči a zástupci fanoušků. Jsem dost zaneprázdněný a nerad bych urazil někoho tím, že se jeho otázkám nebudu věnovat podle jeho představ.

Kdy plánujete řešit otázku nových dresů?
Já jsem již v minulosti zmínil, obnova dresů bude záležet na našich finančních možnostech resp.na tom, zda se podaří zajistit obchodního partnera, se kterým tuto záležitost pořešíme. U mě stále platí, že za standard lze považovat jen zelenožlutou kombinaci.

Čtěte k tématu:

David Vítek: Chtěli bychom zpátky přivést fanoušky na stadion