Dorost boduje, juniorku čekají dva zapásy s týmy ze západu

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 27.10.2021

Zvrátit sérii tří proher v řadě se pokusí juniorka už tento čtvrtek, kdy na Lapač dorazí tým Kobry Praha, který okupuje druhé místo v tabulce západní skupiny. V neděli je pak čeká výjezd na západ do Chrudimi. Dorost se bude snažit navázat na vítěznou sérii z minulého týdne. Ve čtvrtek vyrazí do Třince, v neděli je doma čeká Zlín.

Dorostencům se v uplynulém týdnu velmi dařilo, udrží si toto nasazení i v nadcházejících utkáních?

V minulém týdnu se vsetínskému dorostu velmi zadařilo. Nejprve překvapili čtvrtečním utkáním, kdy se jim podařilo porazit lídra tabulky z Vítkovice, a to navíc s nulou vzadu. Druhý zápas, který odehráli s Porubou, již přinesl více branek. Od počátku utkání bylo skóre na obou stranách vyrovnané, po druhé třetině vedl tým z Ostravy. V poslední periodě se však Vsetínští ukázali a dokázali porazit Porubu s rozdílem jednoho gólu.

Zápas: 28.10. Třinec – Vsetín 17:30

V prvním utkání předešlého týdne neměl Třinec příliš štěstí. Z počátku s Kometou Brno drželi vyrovnané skóre, od druhé třetiny však začal brněnský tým hrát přesněji, čímž se dostal do několika gólového vedení, které v poslední periodě utkání ještě navýšil. Druhé utkání, které se odehrálo na zlínském ledě, již bylo šťastnější. V tomto zápase se Třineckým Ocelářům podařilo prosadit dohromady pětkrát, a přitom nepustit do své brány žádný gól.

Zápas: 30.10. Vsetín – Zlín (ODLOŽENO)

Zlínským se ve čtvrtečním utkání velmi zadařilo. Stanuli proti Porubě a již od první periody si dokázali udržet své vedení. Do brány soupeře nasázeli šest gólů. Sobotní utkání s Třincem již tak radostné nebylo. Zlínským se totiž nepodařilo ani jednou prosadit a do brány jim napadalo hned pět gólů.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Konečný M. – Stodůlka, Zedek, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Rigo, Koláček, Juráň, Vaněk, Kovář, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal, Raušer.
Třinec: Milota – Solowski, Buják, Martiňák, Pospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Pohludka, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica, Urbánek, Mikula.
Zlín: Málek – Kotala, Řezníček, Hamrla, Mikel, Lukaštík, Špaňhel, Šišák – Urban, Vaculík, Holba, Heš, Pilát, Marek, Pešák, Babulík, Klimek.

Lídři kanadského bodováníBodují mezi obránciGólmanská jednička
VsetínMatěj Juráň (5+8)Matěj Šedlbauer (0+8)Martin Konečný (92,59 %)
TřinecAdam Cedzo (12+12)Marek Ročák (2+9)Jakub Milota (92,47 %)
ZlínLukáš Heš (7+6)Marek Šišák (1+6)Tomáš Málek (85,96 %)

Juniorka se utká s Kobrou a Chrudimí. Zaboduje proti soupeřům ze západu?

Vsetínští junioři se s trenérem Juríkem nerozloučili úplně nejlépe. V pátek prohráli s Technikou vysoko 3:12 a v neděli svůj výkon vylepšit nemohli, jelikož utkání s Přerovem bylo odloženo. Valaši tak mají aktuálně na kontě tři prohrané zápasy v řadě. Tuto nelichotivou sérii se budou snažit zvrátit již ve čtvrtek. V tento pro Ligu juniorů poněkud netradiční den budou na Lapači hostit pražskou Kobru. V neděli pak zeleno-žluté mužstvo vyrazí do Chrudimi.

Zápas: 28. 10. Vsetín - Kobra Praha 18:00

Pražané jsou v západní skupině na druhém místě tabulky, a to poněkud neohroženi. Třetí Havlíčkův Brod na ně totiž ztrácí pět bodů, stejná mezera je pak i mezi Kobrou a prvním Pískem. Tým z hlavního města se v minulém týdnu stal vládcem prodloužení. Utkání v Ústí nad Labem i domácí duel s Chrudimí se totiž rozhodovaly až v nastaveném čase. V obou případech byla úspěšněji Kobra. Celkově jde o tým, který má spolu s Šumperkem za sebou nejvíce remízových utkání. Z celkem čtyř takových duelů Praha tři vyhrála a jeden prohrála.

Zápas: 31. 10. Chrudim - Vsetín 15:30

Nedělní výjezd zavede Valachy do Chrudimi. S tímto celkem se vsetínský tým v juniorské soutěži ještě nepotkal, a to ani v minulosti. Východočeši jsou na čtvrtém místě tabulky a jejich aktuální pozice je více než zajímavá. Mají totiž stejně bodů jako třetí Havlíčkův Brod, což značí, že na druhou Kobru ztrácí bodů pět. Na druhou stranu páté Ústí je jen o bod pozadu. Kromě zápasu s Pražany odehrála Chrudim minulý týden ještě duel s Bruslaři z Havlíčkova Brodu. V utkání domácí Chrudim vedla o dvě branky, avšak hostům se podařilo vyrovnat. Rozhodující trefu vsítil celek s orlem ve znaku až v 52. minutě.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Janura (23. Růžička) – Sýkora, Prčík, Sviták, Mojžíš, Fojtík, Čapka, Macík – Bednařík, Bachánek, Vrána, Sopek, Jurek, Veselý, Matějíček, Maštalíř, Horský, Broža.
Kobra Praha: Iliev – Svach, Skorčík, Cichoň, Vinš, Šesták, Bečvařík, Stejskal – Senčák, Černým, Rejna, Bauer, Svoboda, Čermák, Štípek, Ribarovski, Judiak.
Chrudim: Batěk – Prýl, Bárta, Pazdera, Odehnal – Felcman, Hykl, Helikar, Macas, Gromadzki, Burda, Panchartek, Hrdlička, Jaša, Votava, Pilař, Kubíček.

Lídři kanadského bodováníBodují mezi obránciGólmanská jednička
Vsetín
Ondřej Broža (7+5)Marek Houser (2+4)Patrik Janura (89,12 %)
Kobra PrahaViktor Štípek (7+6)Jakub Červenka (3+5)Nikola Iliev (90,23 %)