Budu se snažit dostat do kádru, tvrdí odhodlaně Mário Brezáni

Filip Bazala • 22.08.2012

První přípravný zápas před novou sezónou jej již minulostí a vsetínští hokejisté ho zvládli velmi dobře. V utkání se představila i nová posila ze Slovenska, mladý útočník Mário Brezáni, kterému se prostředí na Vsetíně zamlouvá. „Budu makat a snažit se dostat do kádru,“ slibuje. Další přípravné utkání čeká Valachy už ve čtvrtek, kdy od 18:00 přivítají na svém ledě polský extraligový celek KS Toruň. V době zápasu budete moct opět nakoupit permanentky na novou sezónu.

Nejproduktivnější hráč juniorského celku AZ Havířov Mário Brezáni, který nastupoval i za seniorský tým, je před nadcházející sezónou na zkoušku ve Vsetíně. Mladý a rychlý útočník trénuje se vsetínskými hokejisty už pár týdnů a čtenáře by zajímalo, jak se na Lapač dostal? „Měl jsem nastoupit do přípravy v Porubě, ale tam jsme se nakonec nedohodli. Zkusili jsme zavolat na Vsetín, nějak jsme se seznámili, dohodli se, že mám přijít a jsem tady,“ vysvětluje slovenský forvard.

Uplynulou sezónu v Lize juniorů nasbíral hráč nosící v přípravě číslo 23 pětačtyřicet bodů za 25 branek a 21 asistencí. I přes skvělé statistiky z klubu vítěze druholigové skupiny Východ odešel. „Do týmu přišel nový trenér a už jsme se nějak celkově nedokázali společně dohodnout. Skončila mi v podstatě smlouva, takže jsem si šel hledat místo jinde,“ vypráví Brezáni.

Přípravné zápasy A-týmu před novou sezónou:

21.8. Vsetín – Nový Jičín 7:3
23.8. Vsetín – Toruň (Polsko, extraliga)
24.8. Valašské Meziříčí – Vsetín
31.8. Považská Bystrica (Slovensko, 1.liga) – Vsetín
4.9. Nový Jičín – Vsetín
7.9. Vsetín – Valašské Meziříčí
11.9. Poruba – Vsetín
14.9. Vsetín – Přerov
18.9. Přerov - Vsetín

Slovenský mladík trénuje ve Vsetíně, kde se mu zatím dle jeho slov líbí a měl by zájem zůstat. „Zatím se mi tady moc líbí, je to super, ale uvidíme, jak to půjde dále,“ říká. V prvním přípravném zápase v dresu Vsetína o sobě Mário Brezáni dal vědět hned několika akcemi a i trenér Hlobil po utkání si jeho hru pochvaloval. Sám aktér hodnotil zápas slovy: „Byl to v podstatě první zápas, kdy jsme se snažili nějakým způsobem rozehrát. Myslím, že to nebylo špatné, nastříleli jsme sedm gólů, takže dobrý,“ hodnotí Brezáni.

Dvacetiletý útočník by do vsetínského kádru mohl dobře zapadnout, jelikož Valaši se prezentují právě dravým mládím, které minulou sezónu na soupeře platilo. Ovšem vše bude hlavně na trenérech. Sám hráč, by ale už na Vsetíně rád setrval. „Určitě bych chtěl na Vsetíně zůstat, když už jsem tady. Budu makat a snažit se dostat do kádru,“ slibuje Brezáni. V kabině Valachů panuje dobrá nálada a na partu hráčů si zatím každý hráč nemůže stěžovat, jak je na tom zatím mladý Slovák? „Parta je super, jsem spokojený. Navíc jsou zde další čtyři hráči ze Slovenska, takže paráda,“ chválí si.

V zápase s Novým Jičínem nastoupil slovenský forvard na ledě po boku Patrika Rosenberga a Martina Kohouta, se kterými soupeři dokázali aktivním pohybem nebezpečně zatápět a dělat problémy. „Myslím, že jsme hráli docela dobře. Aktivně jsme bruslili, dařilo se nám přihrávat si, na první zápas dobré,“ hodnotí hru své formace Brezáni. Nový Jičín nastoupil do utkání pouze se třemi pětkami a z nich několik hráčů měl trenér Glabazňa na zkoušku, aby si ujasnil, koho v týmu ponechá. „Myslím, že soupeř zahrál nic moc. Umí hrát lépe, ale přeci jen je to zatím jen příprava,“ komentuje výkon soupeře.

Na první přípravný zápas si na Lapač našlo cestu i několik stovek fanoušků, kteří v průběhu utkání vytvořili na stadiónu výbornou atmosféru, což zaznamenal i mladý slovenský forvard. „Publikum bylo super a i kluci v kabině říkali, že se tady dobře fandí. O to více se těším na sezónu, že nás budou povzbuzovat. V Havířově byli také dobří fanoušci, ale věřím, že zde letos na Vsetíně budou fanoušci ještě lepší,“ zakončuje rozhovor Mário Brezáni.