Chceme sérii vrátit zpět na Lapač, tvrdí odhodlaně Jan Podešva

Václav Trávníček • 05.03.2013

Zase to nevyšlo. Vsetínští hokejisté podlehli Porubě i ve druhém čtvrtfinálovém utkání a ve středu je čeká v Ostravě boj o naději. Valaši v pondělí doplatili na mizerný vstup do utkání. V 10. minutě prohrávali už o tři branky a manko začali pomaličku stahovat až za stavu 0:4. „Na nepovedený začátek jsme nakonec doplatili. Naše góly přišly pozdě,“ litoval po zápase útočník Jan Podešva. „Série ale rozhodně nekončí, chceme se ještě vrátit na Lapač,“ dodal bojovně.

Honzo, čím si vysvětluješ tak špatný vstup do pondělního utkání?
Pro nás a zřejmě i pro fanoušky to byla pořádně ledová sprcha. Začátek se nám hrubě nepovedl a doplatili jsme na něj. Fanoušci nám pomáhali, nepřestávali fandit. My jsme se v průběhu zápasu trochu chytili, ale to už bylo pozdě. Můžeme si za to sami. Měli jsme na soupeře vletět hned po úvodním vhazování, jenže se to stalo přesně naopak. A to je prostě špatně.

Velkolepý nástup do domácího zápasu byla přitom v sezoně vaše devíza, že?
Jenže tentokrát jsme byli nedůrazní ve vlastní třetině. Bylo to takové plácaní do puku. Když jsme dvakrát inkasovali, sesypalo se to na nás. Samozřejmě - na co Poruba sáhla, to jí tam spadlo. Nemůžeme se na to ale vymlouvat. My jsme hráli špatně v obranném pásmu, musíme tam být důraznější. Protože pak se brankář může přetrhnout, ale nic nezmůže. Musíme si to rozebrat, odrazit se ze zabezpečené obrany a třeba nám to pak vpředu víc půjde. Nejprve si však musíme udělat pořádek vzadu.

Komunikovali jste o situaci během zápasu?
Samozřejmě. Hecovali jsme se a věřili. Vzpomněli jsme si na to, jak se dařilo otáčet nepříznivě se vyvíjející série v nedávné minulosti za Pepy Štrauba nebo Pepíka Mikeše. Z naší strany to tentokrát bylo nemastné, neslané. Honit to na poslední chvíli, to je složité. Pak jsme měli nervozitu na hokejkách, odskakovaly nám puky… už to zkrátka nešlo.

Cítili jste ještě za stavu 2:4 šanci na zvrat?
Pořád jsme si říkali, že je to o jednom gólu, že musíme dát slepenou branku. Příkladem byla ta, kterou vstřelil Marek Dubec. Když jsme inkasovali na 0:4, byli jsme úplně vykolejení. A on přijel před brankáře a dal gól. Kdyby se to stalo třeba za stavu 1:2 nebo 1:3, mohl by zápas nabrat ještě jiný směr. Pořád jsme se totiž povzbuzovali a chtěli to otočit. Nechali jsme na ledě všechno, ale doplatili zkrátka na nepovedený začátek.

Co bude následovat? Vyříkáte si určité věci u piva, nebo na to bude prostor během úterního tréninku?
Co si budeme nalhávat. V sérii prohráváme 0:2 a čeká nás výjezd do Poruby. Na jedno pivo asi zajdeme a probereme to. Každý se na středeční zápas bude připravovat jinak - někdo se bude věnovat rodině, jiný se někam zavře… Každý je zvyklý na svůj režim. V úterý nás čeká trénink a musíme se na něm nachystat na třetí zápas.

Jak se budeš připravovat ty osobně?
Mně po zápase porážky neuvěřitelně štvou. Nerad prohrávám. Posledně to odnesla chudák přítelkyně. Půjdu si někam vyčistit hlavu. S klukama o tom pokecáme a půjdeme domů. Zítra je nový den. Nachystám se tak, abych v úterý přišel na trénink s odhodláním Porubu porazit.

Jak vaši momentální situaci vnímáš?
Je to smutné, ale nedá se nic dělat. Série je pořád otevřená. Ve třetím utkání na porubském ledě budeme dřít a věřím, že nás ze Vsetína přijede podpořit spousta fanoušků. Rozhodně chceme sérii vrátit zpátky na Lapač. Není nám to jedno. Musíme zabojovat a odčinit první dvě porážky. V týmu máme super partu a věříme si na to, že můžeme sérii otočit. Teď musíme jít vyloženě zápas od zápasu. Prvním krokem je zvítězit ve středu v Porubě.

Paradoxně teď máte jednu výhodu - před středou nemáte co ztratit. Souhlasíš?
Přesně tak, my do Ostravy pojedeme s čistou hlavou. Musíme tam hrát jako parta kluků ze Vsetína. Musíme se zdravě naštvat, hrát disciplinovaně a pak věřím, se k nám štěstí zase otočí čelem. Může nám pomoct i náhodný gól, kdy se puk někomu odrazí od výstroje. Od gólmana po posledního útočníka pořád věříme v úspěch a to je důležité.

Vsetín podlehl Porubě i podruhé a je krok od vyřazení

Milníky play-off: Nevyužité přesilovky a jediný gól Poruby

Snad už to teď bude jenom lepší, věří Petr Hromada

První čtvrtfinále vyhrála o gól Poruba