Čtyřtýdenní volno skončilo, A-tým poprvé vyjede na led

Václav Trávníček • 31.07.2012

Po náročné suché přípravě a následném čtyřtýdenním volnu se vsetínští hokejisté v pondělí znovu sešli na zimním stadionu. Jejich nejbližší program je jasný: tento týden to budou tréninky na suchu, přes víkend soustředění ve Frenštátě pod Radhoštěm a od úterý 7. srpna vyjedou Valaši konečně na led. Hráči absolvují dobročinnou akci dárcovství krve, klub připravuje prodej permanentek… „Už se zkrátka znovu pojede na plné obrátky,“ řekl jednatel VHK Daniel Tobola.

Pondělního tréninku se zúčastnilo čtrnáct hráčů, někteří byli omluveni. „Připojí se k týmu až na soustředění ve Frenštátě a následné přípravě na ledě,“ vysvětlil Tobola, podle kterého obují Valaši brusle už příští týden v úterý. Drtivá většina hráčů vyjede na led poprvé od konce loňské sezóny. „Hodně se těším. Trénování na ledě je mnohem lepší než na suchu,“ řekl například útočník René Kajaba, jenž se v létě do Vsetína vrátil po hostování v Třinci. Jiný forvard, František Zúbek, si už řádně zabruslil na červencovém kempu v Brně, který zahrnul do své individuální přípravy. „Neznamená to ale, že bych se v srpnu těšil na led méně,“ poznamenal s úsměvem.

Svěřenci trenéra Viktora Hlobila budou tréninky na ledě prokládat další fází suché přípravy. „Klasika. Na ledě budeme nejprve třikrát týdně, od 13. srpna pak každý den. Tyto tréninky budeme kombinovat s přípravou na suchu,“ uvedl Daniel Tobola. První přípravný zápas čeká Vsetínské v pátek 17. srpna, kdy na Lapači vyzvou Považskou Bystricu.

Slovenský celek, se kterým Valaši měřili síly především na přelomu 80. a 90. let, hraje tamní 1. ligu a jeho odchovancem je shodou okolností František Zúbek. „Jestli to bude znamenat něco zvláštního? To nevím. Možná se na mě přijde podívat o pár lidí z rodiny víc,“ nepřeceňoval vzájemný střet Zúbek.

Hokejisté odehrají během srpna a září celkem deset přípravných zápasů a stihnou i dobročinnou akci dárcovství krve ve vsetínské nemocnici. Vedení klubu připravuje prodej permanentek, intenzivně jedná se sponzory a sonduje potenciální posily. Cílová rovinka příprav na novou sezónu je už zkrátka na dohled. „Musíme být ekonomicky stabilní a zabezpečení. Budeme vycházet z toho, co si můžeme dovolit. Je snaha, abychom si toho mohli dovolit co nejvíc,“ nastínil Tobola. První posilou zelenožlutých se stal zmiňovaný navrátilec René Kajaba, klub se naopak rozloučil s Michalem Hrčkou a Antonínem Sprušilem, kterému skončilo hostování z Přerova. Na vážkách, zda pokračovat v hokejové kariéře, je zatím obránce Jiří Heš.

Vsetínští hokejisté před nástupem na led:

René Kajaba: Letos můžeme být ještě lepší

Nová sezóna je pro mě výzvou, říká Ondřej Hruška

Super kolektiv a pohoda v šatně nás hodně motivuje, říká bek Jiří Farda

František Zúbek: Individuální příprava? Lepší je trénovat v partě

Ve Vsetíně vítají upravený model soutěže, bude atraktivní pro diváky