Čtyřzápasový trip po venkovních stadionech zakončí Vsetín v Opavě

Filip Bazala • 16.11.2014

Ještě než se dočkáme druhého valašského derby v této sezoně, musí svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila zavítat do Opavy. V prvním vzájemném zápase šlo poměrně o jasnou záležitost Vsetína, ale nyní hraje Slezan doma a vše bude chtít Valachům vrátit. Zápas se hraje už v pondělí od 17:00. Za tento netradiční čas může státní svátek, takže si jej zpříjemněte právě třeba výletem na zápas Vsetín – Opava.

Vsetínští hokejisté mají za sebou tři ze čtyř utkání venku, které odehrají před derby s Bobry. Zatím ze tří odešli jako vítězové. Poslední krok je čeká v Opavě, tedy v repríze loňského čtvrtfinále, kdy odvrátili sérii z 0:2 na konečných 3:2 ve svůj prospěch. Velkou roli v sérii sehrál Lukáš Plšek, který po dvou smolných zápasech Valachů nahradil v bráně Petra Hromadu a dovedl Vsetín za postupem. Sám „Plch“ označuje Opavu za svého oblíbeného soupeře a je tedy dost možné, že se mezi tyče postaví i v pondělí, zvlášť když Petr Hromada nastupuje k zápasu Sparty Praha se Zlínem.

Marodka Vsetínských stále nebere konce. Dobrou zprávou je však návrat Michala Nedbálka, který již v Břeclavi nastoupil. Chybí však stále zranění Michal Hryciow, Josef Zuzaník, Martin Kubo, Martin Ambruz, Adam Mikšovský a nově i Petr Hruška. Klub zatím povolal na pomoc Jaroslava Uchina, který jinak nastupuje za Rožnov pod Radhoštěm. Proti Opavě se tedy dá předpokládat obdobná sestava, jakou jsme měli možnost vidět na jihu Moravy.

Opava: Skvělý start do soutěže vystřídal výsledkový útlum

Opava jako každý rok příliš kádr neobměnila. V tom však je jejich síla, což se ukázalo hned na startu soutěže, kdy až do šestého zápasu se Vsetínem neměli ztrátu ani jednoho bodu a jasně vévodili soutěži. Situace od této doby se trochu změnila, na čele je nyní Vsetína a Slezan začal ztrácet. Impuls k lepším výsledkům však vyslali v minulém zápase, kdy vybojovali cenné tři body na ledě Valašského Meziříčí. Do zápasu se Vsetínem tak svěřenci trenéra Suchánka půjdou s klidnou hlavou.

V brance se dá očekávat jediné a to ve druhé lize všem dobře známý Dušan Šafránek, jenž patří mezi ty nejlepší v lize, které mezi tyčemi můžeme vidět. Potvrdí to i proti Vsetínu? V útoku bude opět na všechny strany rozsévat svůj úsměv kapitán Tomáš Měch. Ten je zároveň i nejproduktivnějším hráčem týmu s třinácti body (4+9). Za nejlepšího střelce týmu platí Jakub Vítek s dvanácti body (10+2). V obraně tradičně vládne statistikám Josef Tichý s osmi body (4+4). Těsně v zádech je mu se sedmi body (2+5) zkušený David Galvas.

První zápas ovládli jasně Valaši

V minulém vzájemném střetnutí narazila Opava na skvěle připravený Vsetín, který rozjetému mužstvu nedal prakticky žádnou šanci. Dobře organizovaná obrana a Hromada v bráně vymazali nebezpečné hráče Slezanu a sami Valaši dokázali vstřelit pět branek, na které svěřenci trenéra Suchánka našli pouze jednu odpověď. Karta se obrací, Slezan hraje doma, Vsetín s velkou marodkou, která však zatím ve sbírání dalších bodů příliš nebrání. Pikantní souboj, ve kterém má Opava Vsetínu co vracet se odehraje netradičně už v pondělí od 17:00.

Předpokládané sestavy:

Opava: Šafránek – Kysela, T. Černý, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, L. Černý, Svoboda, Chalupa.

Vsetín: Plšek – Haloda, Grebenjuk, Tichý, Báchor, Hurtík, Nedbálek, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Vítek – Kolařík, Hrazdira, Slováček – Štrbík, Daněk, Kývala – Uchin, Podešva, Kuchařík.