DJ z Lapače vážně onemocněl. Přispějme společně na jeho léčbu!

Klub • 19.02.2015

David Filák se narodil před sedmadvaceti lety ve Vsetíně. Odmalička ho zajímal sport, sám hrál aktivně fotbal a fandil vsetínským hokejistům. V posledních sezonách dokonce působil jako DJ při jejich domácích zápasech. Hudbu na Lapači pouštěl až do loňských Vánoc, kdy se mu bohužel zhoršilo onemocnění, se kterým se dlouhodobě potýká. Proto se společně s rodinou rozhodl, že podstoupí léčbu v jihoamerickém Peru. Ta je ovšem finančně náročná a Valašský hokejový klub společně s hráči A-týmu se na ni rozhodl Davidovi přispět. Stejnou věc nyní můžete učinit i vy.

David bojuje s tzv. Crohnovou chorobou, která postihuje trávicí ústrojí člověka, nejčastěji oblast tenkého a tlustého střeva, a je klasickou medicínou nevyléčitelná. V České republice patří mezi vzácná onemocnění. Objevuje se v počtu 4 - 9 nemocných na 100 tisíc obyvatel za rok. Davidovi byla diagnostikována v roce 2010 a loni o Vánocích se jeho zdravotní stav dramaticky zhoršil.

Aby se vyhnul operaci, při které by přišel o celé tlusté střevo, rozhodl se David pro léčbu v Peru. A ta už dostala jasné kontury. Proběhne na jaře, kdy David odletí do Limy, hlavního města tohoto jihoamerického státu. Odtud se přepraví do Pucallpy, kde jej vyzvedne domluvený člověk a doprovodí ho na místo léčby. Celý Davidův pobyt v Peru bude trvat tři měsíce a vyžádá si celkově 125 tisíc Kč. Jeho rodině se k dnešnímu dni podařilo shromáždit 100 tisíc, zbývá tedy získat zbylých pětadvacet.

Valašský hokejový klub společně s hráči A-týmu na Davidovo konto pošle 10 tisíc. A podobně nyní můžete přispět i vy.

Číslo účtu: 2500740928/2010 (Fio banka)

Další informace: tel. 721 761 761 (David Filák)