Další favorit na řadě

Václav Rybáček • 20.11.2004

V s e t í n - Posíleni výhrou nad favorizovanou Spartou odjíždí Valaši bojovat o body na led dalšího z favoritů, východočeských Pardubic. Hokejisté Moelleru odcházeli v posledních dvou zápasech z ledu vždy s porážkou 2:3, proti Vsetínu budou chtít sérii zlomit. Valaši však mají také o motivaci postaráno, úspěch je může posunout o příčku výš a zvýšit náskok na poslední Jihlavu. Zápas začíná v pardubické Duhové Aréně v 17:00.

Aktuální postavení soupeřů v tabulce:

7. HC Moeller Padrubice    23  10  0  2  2   9  63:56  34
13. Vsetínská hokejová a.s. 23   6  1  0  1  15  52:73  21

Obě mužstva se již letos jednou utkala, na premiérové vzájemné měření sil by však Valaši nejraději zapomněli. Pardubičtí oprášili ve Vsetíně vítězný pocit a odvezli si domů tři body po vysoké výhře 6:1.

Špatný vstup do sezóny

Východočeši letos nezachytili úvod sezóny a to jednoho z předpokládaných aspirantů na nejvyšší příčky odsoudilo do role týmu bojujícího na hranici postupu do play-off. Tým již nevede František Výborný, nýbrž Vladimír Martinec, pod jehož taktovkou se Východočeši odrazili z nejspodnějších pater tabulky, ale stále to není podle představ vedení. Z posledních pěti zápasů hokejisté Molleru vydolovali osm bodů, v posledních dvou však prohráli shodně 2:3. Proti Vsetínu si tak budou chtít Pardubice spravit chuť.

Odchod klubových ikon pokračuje

Pardubičtí ve své snaze dobít titul poněkud přehodnotili taktiku. Na místa borců, kteří jsou více či méně svými hokejovými kořeny spjati s Pardubicemi, přicházejí „přespolní“. Již v loňské sezóně klub opustil odchovanec David Pospíšil, před sezónou odešel dlouholetý gólman Pardubic Adam Svoboda, jehož nahradil slovenský reprezentant Ján Lašák. Pardubický dres již neobléká ani Jaroslav Kudrna, jenž v Pardubicích působil nepřetržitě od sezóny 1996-97. Malým šokem byl pár dní starý odchod dalšího kovaného Pardubičáka, a to Ladislava Lubiny.

Legie zkázy: Hejduk – Mikeska – Bulis

Téměř tři kanadské body na jeden zápas, taková je impozantní bilance jmenované trojice, která tvoří úderný pardubický útok. Hejduk s Mikeskou a Bulisem dohromady nastříleli ve 23 zápasech 29 gólů a připojili 33 asistencí, tato bilance dělá z Mikeskova útoku jednoznačně nejnebezpečnější útočnou zbraň Pardubic. Hejduk zároveň vede kanadské bodování klubu, následován svými spoluhráči z útoku. S devítibodovým odstupem je na 4. místě mladý Aleš Hemský.

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Jaškin, Gřegořek (41. Horák), Němec, Gýna - Veselý, Brabenec, Somík - Pavliš, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - R. Hruška, Korotvička.

Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Pácal, Vyhlídal, Mudroch, Linhart, Havíř - Hemský, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - P. Sýkora, Divíšek, Rolínek - Průcha, Tvrdík, Pištek.

Pardubicím chybí dlouhodobě zranění Michal Sýkora s Korhoněm.