Další přípravu obstará duel s Novým Jičínem

Jan Tajzler • 11.08.2013

Vsetínští hokejisté mají za sebou úspěšný start do přípravného období. Ve svém prvním představení dokázali porazit celek SHK Hodonín celkem jasným rozdílem pěti branek. Tentokrát se Na Lapači schyluje k dalšímu hokejovému představení. Na vsetínskou půdu zamíří tradiční soupeř z Nového Jičína.

Celek Nového Jičína platí ve druholigových vodách za stálici. V soutěži působí nepřetržitě od sezony 1993/1994 a v posledních deseti letech je také pravidelným účastníkem vyřazovacích bojů, výjimku tvoří pouze sezona 2011/2012, kdy se Nový Jičín octl těsně za branami play off. V loňské sezoně obsadil Nový Jičín osmou příčku a ve čtvrtfinále šel na vítěze základní části z Přerova. Ve čtvrtfinále se ovšem svěřenci trenéra Handla neprosadili a podobně jako Vsetín vypadli v nejkratším možném termínu.

První přípravný zápas pro Nový Jičín

Novojičínští hokejisté nastoupili na led v neděli 4.srpna, ale teprve ve Vsetíně si vyzkouší zápasové tempo. Kádr Nového Jičína doznal přes léto několika změn, tou největší je bezesporu první posila v dresu soupeře Pavel Hanák, přerovský odchovanec vůbec poprvé v kariéře mění dres a přichází do klubu na roční hostování, mimo něj se na ledě v Novém Jičíně hlásí o slovo Daniel Smuž a Jan Putniorz z Havířova. Klub bude čekat také na Michala Chvostka, jenž je na zkoušce ve slovenské Senici a taktéž na Miroslava Škumáta, jenž zkouší štěstí v prvoligovém Havířově. Jistou smlouvu v Novém Jičíně mají jeho dlouholeté opory, v útoku se jedná o Petra Macháčka a Mariana Skaloše, v obraně se pak novojičínští budou moct opřít o služby Petra Guldy, Přemysla Vašute a exvsetínského Michala Horáka, klec Nového Jičína bude i nadále střežit Lukáš Šrámek. Dle slov manažera Milana Urbana se klub bude snažit přivést ještě dva zkušené hráče do prvních dvou formací. Naopak kádr opustil Martin Andrýsek, který se rozhodl pro exotické angažmá ve španělské nejvyšší soutěži, nabídku vsetínské juniorky pak přijal talentovaný obránce Jakub Hruška.

Nový Jičín, podobně jako Vsetín, nezapomíná také na své úspěšné odchovance, kteří působí v extraligové juniorce Třince. Jmenovitě se jedná o Onřeje a Michala Kovařčíkovi, Jana Zahradníčka, Jana Bartka, Filipa Oheru a Matěje Bartoně.

Zvládne Vsetín i druhou přípravu?

Vsetínští hokejisté mají již první přípravu úspěšně za sebou. V utkání s Hodonínem se blýskl útočník René Kajaba, kterému uschl střelný prah a do sítě soupeře zaznamenal čtyři přesné zásahy, mimo něj zamířil do černého také Josef Daněk a čisté konto zaznamenal Petr Hromada. Spokojenost po utkání, převládala také u trenéra Jakubíka, vsetínský lodivod ovšem se zdviženým prstem varoval na chyby, které je třeba odstranit. „Někteří jednotlivci nepodali výkon, jaký měli, od toho se pak odvíjela hra celé formace. Nechci jmenovat, jde o první zápas, ale v určitých fázích byli někteří hráči neviditelní, na první zápas jsem ale spokojený a věřím, že jsme fanoušky potěšili.“ K následujícímu utkání s Novým Jičínem dodává, „Jsme v přípravném období, takže neladíme formu speciálně na jeden zápas. Snažíme se natrénovat co nejvíc a nejlíp. Určité špatné herní varianty z utkání s Hodonínem se budeme snažit odstranit, aby se v dalším zápase nevyskytovaly.“

Utkání startuje Na Lapači v úterý 13. srpna v 18:00. Pro fanoušky, kteří se na Lapač nedostanou je připraven tradiční online přenos.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada (Plšek) – Farda, Žák, Báchor, Tichý, Vodák, Tesařík, Zábojník, Okuliar – Gromus, Vaněk, Ambruz, Vítek, Hruška O., Hruška P., Brezáni, Podešva, Kajaba, Štrbík, Daněk, Kývala, Mikšovský.

Nový Jičín: Šrámek, ( Kozák, Gebauer K) - Vašut, Horák, Gulda, Hradil Jan, Chvostek F., Fišera, Javora, Navrátil - Skaloš, Macháček, Kabeláč, Zedník P., Zedník A., Chvostek M., Uhlár A., Brynecký, Glos, Martinčík, Tomášek, Hermann, Skyba, Holáň, Grygařík.