Další repríza: Jízda Valachů za postupem a Lukův střelecký koncert

Redakce • 26.03.2020

Po víkendovém intermezzu, kdy mohli fanoušci sledovat reprízy utkání vsetínských hokejistů z přelomu milénia v České televizi, pokračujeme v promítání historických zápasů prostřednictvím YouTube kanálu VHK ROBE Vsetín. Ve čtvrtek si znovu připomeneme 29. kolo druholigové sezony 2016/2017, ve které zelenožlutá mašina svištěla za postupem do druhé nejvyšší soutěže. V domácím utkání s Šumperkem zažil svoji premiéru před vsetínským publikem útočník Vladimír Luka, jenž svůj výjimečný zápas orazítkoval čtyřmi góly. Přenos startuje v 17:30!

Reprízu duelu s Šumperkem doporučujeme sledovat na domácím monitoru nebo na chytré televizi.

Jak utkání hrané 28. prosince 2016 vypadalo?

Poslední utkání kalendářního roku 2016 dopadlo pro vsetínské hokejisty na výbornou. Valaši zdolali před 3350 platícími diváky ve šlágru kola Šumperk 6:3. Velkou zásluhu na vítězství měl Vladimír Luka, který se v prvním utkání před vsetínskými fanoušky blýskl hned čtyřmi góly. Hosté se Na Lapači dlouho drželi a ještě v 53. minutě ztráceli pouze jediný gól. Pak však přišla důležitá chvíle nové vsetínské posily, která překonala Svobodu přesnou střelou pod horní tyč, čímž Luka korunoval svůj hattrick. Čtvrtou branku posléze přidal v poslední minutě zakončením do prázdné brány. Vsetín zvítězil pošesté v řadě a jeho náskok na čele tabulky druholigové skupiny Východ narostl na  20 bodů.

Co o utkání řekl trenér Luboš Jenáček?

Začátek byl divoký, hrálo se nahoru dolů. Pro fanoušky určitě atraktivní, ale měli jsme tam velká okna v obraně a museli jsme si k tomu něco říct. Od druhé třetiny se to zlepšilo, ale kvůli spoustě vyloučení byla hra hodně rozkouskovaná. V početních výhodách byla vidět enormní snaha obou soupeřů zvrátit vývoj zápasu na svoji stranu, ale myslím si, že naše oslabení jsme dobře ubránili a nakonec se střelecky prosadil Vláďa Luka, o kterém víme, že to umí krásně trefit. Zbytek zápasu jsme odehráli dobře takticky dozadu, soupeře jsme moc do šancí nepouštěli a myslím si, že za ty dvě poslední třetiny si vítězství zasloužíme. Jsme rádi, že jsme tento rok zakončili vítězstvím.

A co následovalo?

Utkání s Šumperkem znamenalo pro Valachy sedmou výhru v řadě. Jejich úspěšná šňůra pokračovala i po novém roce a rozrostla se na čtrnáct zápasů bez porážky. Tu Vsetín poznal až v polovině března, kdy v prodloužení nestačil na Hodonín. Pak ale zelenožlutá letka nadále dominovala. V play-off poté svěřenci trenérů Jiřího Dopity a Luboše Jenáčka postupně vyřadili Kopřivnici, Hodonín a Porubu a v následné kvalifikaci s Havlíčkovým Brodem a Jabloncem nad Nisou na jaře 2017 vybojovali vysněný postup do druhé nejvyšší soutěže!