Vsetín vyztužuje defenzivu. Přichází Jiří Hunkes

Redakce • 23.10.2019

Ve středečním domácím utkání s Havířovem, do kterého Vsetín nastoupí v narozeninové sadě dresů, se fanouškům představí nová posila valašského klubu. Defenzivu přichází vyztužit zkušený obránce Jiří Hunkes. „Vsetín je vyhlášený skvělými fanoušky a atmosférou na stadionu. Důležité je, že klub má ambice,“ těší se pětatřicetiletý bek na svoji premiéru ve vsetínském dresu s číslem 29.

„V tuto chvíli jsme domluveni na hostování do konce roku. Pokud by Jirkovi přišla nějaká zajímavá nabídka, tak jsme dohodnuti, že ho můžeme uvolnit. Pokud se tak nestane, bude u nás do konce sezony,“ prozrazuje k příchodu Jiřího Hunkese jednatel klubu Daniel Tobola.

Jak se zrodil váš přesun na Valašsko?
Byl jsem v kontaktu se sportovním manažerem Radimem Tesaříkem. Bavili jsme se o možnosti začít sezonu právě ve Vsetíně. Čekal jsem na zahraniční angažmá. To se ale táhlo, až mě to přestalo bavit. Chtěl jsem už hrát, tak jsme si plácli se Vsetínem.

Věděl jste něco dopředu o valašském klubu?
Něco určitě ano, hokej sleduji a v minulosti jsem tady jako soupeř v extralize hrával. Vsetín je vyhlášený skvělými fanoušky a atmosférou na stadionu. Důležité je, že má klub ambice.

Co od svého vsetínského angažmá očekáváte?
Především to, že týmu pomůžu, začlením se do sestavy a uděláme potřebné body. Tabulka je hodně vyrovnaná, potřebujeme se dostat do první osmičky.

Jak vlastně vypadala vaše příprava na sezonu?
Nejdřív jsem se připravoval sám, potom téměř měsíc ve Vsetíně. Když už vypadalo zahraniční angažmá na spadnutí, odjel jsem domů do Brna a trénoval jsem skoro každý den na ledě v halách za Lužánkami. Byl jsem na ledě s partou kluků, kteří jsou buď bývalí hokejisté, nebo zatím nemají angažmá. Byli tam Zdeněk Blatný nebo Martin Havlát. Mělo to celkem kvalitu, ale ostrý zápas to samozřejmě nenahradí. Ovšem věřím, že jsem na sezonu připravený.

Podívejte se na statistiky Jiřího Hunkese na serveru eliteprospects.com