Daniel Brynecký: Nečekal jsem, že to nakonec bude tak těžké

Filip Bazala • 22.12.2010

Vsetínský tým v posledním zápase roku dokázal v zápase o "6" bodů porazit poslední celek tabulky HC Uničov a zařídil si tak do konce roku, alespoň částečný klid, jelikož se odrazili od sestupových pozic a dostali se na jedenácté místo v tabulce východní druhé ligy. "S takovým soupeřem jsme fanouškům mohli udělat větší radost," litoval krátce po utkání Daniel Brynecký, který hodnotil utkání s čerstvými dojmy těsně po zápase.

Dane, dnes důležité vítězství, jak bys zhodnotil utkání?
Velice důležité body, jsme rádi za dnešní vítězství, i když to bylo ve výsledku těsné, ale hlavní jsou ty tři body. Čekal jsem trošku, že to nebude tak těžké jak to nakonec bylo, protože jsme měli myslím velké množství šancí, které jsme bohužel neproměnili. S takovým soupeřem jsme fanouškům mohli udělat větší radost, protože byli opět perfektní a vyhrát trochu větším rozdílem.

Dával jsi vaši druhou branku, která padla po hezké situaci, jak ty jsi viděl tuto akci?
Ševča s Vaňousem byli v rotaci a Dan tam perfektně vyjel do mezikruží a hodil mi to před branku, kde já už měl jasnou pozici s odkrytou bránou a musel jsme to trefit, což se nakonec povedlo a mohli jsme jít do vedení 2:0.

Máte za sebou po dlouhé době dvě vítězství, jaká je nyní nálada v týmu?
Byla na nás dlouhou dobu docela deka, která ještě trochu na nás je, není to pořád úplně v klidu, ale jsme rádi, že jsme vyhráli tyto dva zápasy a věřím tomu, že nás to nastartovalo a po novém roce budeme v dobrých výsledcích pokračovat.

Na nový rok vás čeká Technika Brno, jak se budete připravovat?
Určitě si nejprve užijeme vánoční svátky(směje se), ale každopádně se na to budeme muset pořádně připravit, protože přeci jen Brno je na stejných vodách jako my a hrajeme u nich, takže o to to bude těžší. Budeme se snažit hrát se zajištěnou obranou a pokusíme se zvítězit. Musíme pokračovat v dobrých výkonech a hlavně taky potom povinně doma porazit Frýdek. Na Technice musíme taky vyhrát, nebo alespoň na ty nájezdy, prostě nesmíme prohrát.

Jak se ti hraje pod novým trenérským vedením?
Je to změna, je to něco jiného, nechci říkat, že by to bylo lepší, jelikož každý trenér má svůj systém. Změna je tady určitě cítit a myslím, že i kdyby to bylo naopak tak by to pomohlo k lepšímu. Luboš Jenáček je výborný a kvalitní trenér a momentálně nás zvedl.