David Kapr: Nevyužité šance nás málem stály body

Filip Bazala • 29.10.2010

Vsetín po prohraném utkání v Uničově porazil na domácím ledě po velkém boji Techniku 4:3. Zeptali jsme se proto dvou aktérů utkání, jak se ohlíží po zápase na výkon svých týmů. „Je to velká škoda, přestali jsme hrát, Vsetín toho využil a zvítězil,“ řekl po zápase brankář Techniky Brno Ondřej Jirkův. Na druhé straně vypovídal David Kapr: „Štěstí se nakonec obrátilo na naši stranu a myslím, že jsme zaslouženě zvítězili,“ pochvaloval si.

Davide, máte za sebou vydřené vítězství, které ale bylo potřeba po prohraném zápase v Uničově. Jak bys zhodnotil utkání?
První a druhou třetinu se nám nedařilo v koncovce, většinu času jsme byli u soupeře v pásmu, ale puk jsme honili po rozích a nedostávali jsme se tak často do střelby, bylo také hodně neproměněných přesilovek, ale ve třetí třetině se štěstí obrátilo na naši stranu.

Byl jsi u vítězné branky Daniela Vaňka, můžeš nám nějak popsat tuto akci?
V rohu kluziště vybojoval Ševča puk a hezky přihrál Vaňousovi, ten dobře vybruslil do mezikruží a využil chumle před branou, kdy brankář Techniky nic neviděl a střelou nad vyrážečku ho prostřelil.

Letos nastupuješ po boku takových hráčů jako je Zbyněk Spitzer nebo Radim Tesařík. Jaká je to pro tebe zkušenost, pomáhají ti? Předávají zkušenosti?
Určitě se je na tréninku i v zápasech snažím sledovat, abych od nich něco získal, jejich zkušenosti jsou vyborným přínosem pro náš tým. Ty zkušenosti z extraligy i z ostatních soutěží se nám budou ještě určitě hodit. My mladší hráči jsme v úžasu z přístupu a zapálenosti do hokeje Radima Tesaříka, který má určitě největší zkušenosti z celého týmu.

Čím si vysvětluješ letos prozatím špatnou bilanci zápasů - přestože máte kvalitní tým, který má hodně dobrých hokejistů?
Myslím, že ve většině zápasů nám chybělo i to hokejové štěstíčko, navíc přišlo hodně nových hráčů a trenéři museli hodně přemýšlet, kdo s kým si sedne a co budeme hrát za styl hry. A to trvá nějakou chvilku. Nyní jsou pravidla nastavena a my je zdokonalujeme na trénincích.

Čeká vás nyní zápas ve Frýdku-Místku a pak v Havířově, kde bude určitě velmi horká půda po incidentu v prvním kole. S čím půjdete do těchto zápasů?
Samozřejmě hlavně vyhrát! Z Frýdku je povinnost přivést tři body a v Havířově, který je na druhé pozici, to bude těžší sousto. První zápas jsme doma s nimi odehráli vyrovnaně, tak myslím, že na to máme a v Havířově se mají na co těšit.

Z výkonu týmu jsou zatím z hlediště slyšet rozporuplné názory, ale i přesto fanoušci na zápasy chodí a fandí, jak ty si užíváš tuto atmosféru?
Samozřejmě bez diváků by to nešlo. Jsou skvělí a nám klukům podpora vzdycky pomůže, ikdyž se kolikrát zápas nevydaří jak by měl a tak jsme rádi, že jsou stále na naší straně. Kvůli nim se přece hokej hraje a na Vsetíně byla atmosféra a fanoušci vždycky nejlepší.

Vsetín hrál dobře a měl jsem i dost štěstí, přiznává Ondřej Jirkův

Ondro, ve čtvrtek jsi podal v bráně výborný výkon, ale nestačilo to. Jak bys zhodnotil zápas?
Myslím, že jsem chytal celkem dobře. Hlavně po té pauze bez tréninku, protože jsem byl zraněný, ale stejně to k ničemu nevedlo, protože body zůstávají opět někomu jinému než nám.

Nepodařilo se vám zvítězit už podeváté v řadě. Jaká je situace v týmu?
Zkoušíme snad všechno možné i nemožné, abychom to zvedli. Většinou je to pořád ta stejná písnička, ale z výsledku čtvrtečního zápasu jsem opravdu zklamaný. Je to veliká škoda.

Ve čtvrtek jste alespoň protrhli gólový půst a měli jste i blízko k vítězství. Co myslíš, že rozhodlo o nakonec opačném konci zápasu?
Vsetín hrál dobře celý zápas, dvě třetiny jsem měl i hodně štěstí, ve třetí třetině jsme přestali hrát, u všeho jsme byli o krok později a potom nám to tam hold napadalo.

Ve třetí třetině jsi čelil nájezdu Marka Dubce, kterého jsi úspěšně vychytal. Můžeš nám akci popsat a říct, co se ti zrovna honilo hlavou?
Nevěděl jsem, kdo na mě jede, snažil se mě trošku rozhodit ramenama, ale já čekal až do poslední chvilky a to ho asi taky celkem rozhodilo. Donutil jsem ho ke kličce, to už byl hodně blízko a neměl tam moc místo, kudy puk procpat.

Ve 48. minutě jsi vyvážel kotouč za svou branou, který během chvíle skončil ve tvé bráně. Můžeš popsat, co se stalo?
Chtěl jsem puk zastavit a rozehrát a trošku pomoct hráčům, ale dopadlo to přesně naopak. Místo pomoci jsem je podrazil, puk mě podjel pod špičkou a hráč (Martin Kubo, pozn. - redakce) co jel proti mě, vzal puk, který zkusil poslat na branku. Karel Benýšek, co se vracel, to trefil bruslí přímo do brány. A už to tam bylo.

Málo kdo ví, že jsi letos dovezl s českou reprezentací z MS v in-line hokeji stříbrnou a bronzovou medaili. Jaký to byl pro tebe zážitek?
No k tomu in-line hokeji, určitě je to pěkný zážitek, když člověk může reprezentovat svou zem a letos se celkem dařilo, dvě placky – stříbro ze Švédska, kde jsme prohráli ve finále s USA 3:4, no a pak bronz z Berouna, kde jsme v boji o 3. místo porazili Francii 5:2.

Poslední otázka: co je s Miroslavem Barusem, že ve čtvrtek nenastoupil k utkání?
Mira trénuje v Kometě Brno žáky a teď k tomu dostal i trenéra dorostů, takže už mu to asi moc časově vycházet nebude.