David Vítek: Chtěli bychom zpátky přivést fanoušky na stadion

Filip Bazala • 20.06.2011

Letní přípravu máme v plném proudu a k této příležitosti jsme vyzpovídali mladého forvarda Davida Vítka. Mladý útočník vysokého vzrůstu se na konci minulé sezóny probojoval do základní sestavy mužů a počítá se s ním i do příští sezony. „Moc rád bych se chtěl probojovat do A mužstva a hrávat pravidelně za muže,“ prozrazuje v rozhovoru David Vítek. V článku se dále dozvíte také, jak muži trénují a jak se těší na exhibici s fanoušky Vsetína, která proběhne 1. července.

Davide, předešlá sezóna definitivně historií a nová se nezadržitelně blíží. Užil sis nějak volný čas od hokeje nebo se teprve chystáš?
Od hokeje jsem si odpočinul, minulá sezona byla náročná. V ní jsme odehráli velké množství zápasu, jak za juniory tak i za muže. Já osobně jsem před začátkem letní přípravy byl s rodiči v Egyptě a po letní přípravě bychom chtěli s klukama z hokeje někde vyrazit společně k moři.

Letní příprava v plném proudu. S kým trénuješ a jak často?
Dva týdny jsem z letní přípravy musel vynechat ze studijních důvodů, ale jinak pravidelně trénuji s muži a tréninky máme každý den. Na začátku června jsme byli na soustředění v Horní Lidči, kde byly sportoviště na hraní tenisu, fotbalu, plážového volejbalu atd. Do letní přípravy jsou zahrnuty i fotbaly, což je pro nás takové zpestření. První zápas jsme hráli v Ratiboři a zvítězili 6:4. Druhý zápas jsme sehráli ve Lhotě u Vsetína taktéž s vítězným výsledkem tentokrát těsně 7:6. Na závěr letní přípravy 1. července si zahrajeme proti fanouškům VHK.

V týmu se objevilo pár nových tváří. Mohl bys nám je trochu popsat?
František Zúbek trénuje individuálně, ale na soustředění s námi byl a je to úplně v pohodě kluk. Na ledě je to šikovný pravák s dobrými bruslařskými schopnostmi a jsem si jist, že do týmu dobře zapadne. David Doležálek je mladý vysoký obránce a také dobrý kluk, který se do týmu bude hodit a co se týče Zdeňka Sadila nevím, protože toho jsem zatím ještě neměl možnost potkat.

V minulé sezóně jsi šel hodně výkonnostně nahoru. Za muže jsi už nastupoval pravidelně. V jednom z klíčových zápasů jsi dokonce zaznamenal hattrick a dvě asistence k tomu. Cítíš v sobě to zlepšení a jaký máš recept na dobrou kondici?
Byl jsem rád že jsem mimo juniorku mohl hrát i za muže. Hattrick proti Uherskému - Hradišti byl můj první v kategorii muži a tak mě hodně potěšil. Minulá sezona se mi povedla. V juniorech se mi dařilo a tak jsem dostal důvěru hrát i v A mužstvu, za což jsem vděčný. Recept na dobrou kondici je určitě v prvé řadě dobrá intenzivní letní příprava, což je základ snad pro každého hokejistu. Na ledě je na ledě, ale mně osobně letní příprava nevadí.

U vsetínských mužů je opět staro-nový trenér Viktor Hlobil po boku s asistenty Lubošem Jenáčkem a Liborem Forchem. Jak se ti s novým seskupením trenérů pracuje?
Já s novými trenéry nemám žádný problém, pana Jenáčka jsem už měl jako trenéra v extralize juniorů a vedl mě i v předešlé sezoně za muže. Pana Hlobila jsem také zažil, ale bylo to na krátkou dobu a pana Forcha jsem zatím jako trenéra nezažil tak uvidíme. Jejich vedení má svou úroveň, tréninky jsou kvalitní, hodně chodíme běhat na tartan do Jasenic na žambošku do lesa, fitness atd.

Na co dávají trenéři zatím v přípravě největší důraz?
Největší tréninková zátěž je kladena asi na nohy, hodně cvičíme, skáčeme na schodech, běháme přes překážky, nebo jak jsem již říkal na tartanu. Nohy jsou nejdůležitější při hokeji.

Víš už jaká bude tvoje role v dalším ročníku? Budeš nastupovat stabilně za muže a občasně pomáhat juniorům?
Já bych se moc rád chtěl probojovat do A mužstva a hrávat pravidelně za muže, to je teď mým hlavním cílem, ale nebráním se jít hrát i za juniory, to by mi nevadilo. Když bude pan Kubo potřebovat abych šel hrát k nim, tak rád půjdu.

Tým bude poměrně mladý. Jaké v tom vidíš výhody a naopak?
Výhoda bude určitě v tom, že mladí hráči jsou dravější, rychlejší, hbitější a do toho hokeje mají takový větší zápal. Nevýhody jsou, že mohou mít trochu slabší disciplínu a taky menší zkušenosti v zápasech, ale to vše se myslím prolíná i se staršími hráči.

Tři otázky pro fanoušky

Jan: Jak by sis představoval postavení VHK v tabulce na nadcházející sezonu?
Já bych si přál vidět Vsetín v tabulce co v nejvyšším postavení. Všichni fanoušci by si to zasloužili, aby se na Vsetíně zase hrál pěkný hokej. Chtěli bychom přilákat na zápasy dívaky co v nejvyšším počtu.

Michael: Davide, jak to máš se školou a kde budeš hledat motivaci do další sezóny? Máš nějaké specifické oslavy gólu? Dokážeš se podělit o radost i s fanoušky?
Právě jsem dokončil obchodní školu na Vsetíně a pokračuji dál na nadstavbovém studiu. Motivace do nové sezony je velká a chci hrát pravidelně seniorský hokej. Oslavy gólu zatím nemám žádné speciální, ale radost mám z každého gólu, který dám.

Michal: Jak se těšíš na fotbalovou exhibici, která proběhne prvního července proti fanouškům Vsetína?
Těším se moc. Bude to pěkné zpestření letní přípravy zahrát si proti fanouškům fotbal. Všichni kluci z kabiny už se těší.