Do druhé poloviny soutěže vstoupí Vsetín duelem s Frýdkem-Místkem

Václav Trávníček • 26.11.2011

Druhou polovinu základní části otevřou vsetínští hokejisté v neděli utkáním proti Frýdku-Místku. Omlazený tým, na jehož soupisce figuruje i Petr Řezáč, jenž Valachům loni vypomáhal v rámci střídavých startů, v posledním měření sil porazil Vsetín 5:3. Podaří se tentokrát Vaňkovi a spol. oplatit Frýdeckým porážku? Utkání, do kterého by už měli zasáhnout i někteří vyléčení vsetínští marodi, startuje v tradičních 17:30.

Po nepovedeném přelomu října a listopadu, kdy zaznamenali šňůru čtyř utkání bez bodu a pád z druhého místa na osmé, začali Valaši opět stoupat tabulkou nahoru. Na domácím ledě porazili nevyzpytatelnou Porubu, rozjetý Havířov a naposledy v prodloužení silnou Karvinou. Do druhé poloviny soutěže tak vstupují z šestého místa, přičemž na čtvrtou pozici ztrácejí pouhých pět bodů. Meta, zaručující začátek play-off na domácím ledě, by se mohla svěřencům kouče Viktora Hlobila přiblížit právě po nedělním klání s osmým Frýdkem. Pomoci by k tomu měli i vyléčení marodi. Tedy – alespoň někteří. Ve vsetínském lazaretu figurují obránci Zbyněk Spitzer s Danielem Tesaříkem a trojice útočníků Jiří Korčák, Petr Hruška a František Zúbek. O tom, kteří z nich nastoupí už do dnešního utkání, se rozhodne až těsně před zápasem. Spitzer s Korčákem a Petrem Hruškou již trénovali, zdravotní stav se zlepšil rovněž u Zúbka, kterého minulý týden přepadly vysoké teploty a střevní potíže.

ÚVODNÍ VÍTĚZSTVÍ. V prvním vzájemném utkání Vsetína s Frýdkem-Místkem se radovali Valaši, kteří vyhráli 4:2. Psalo se první kolo letošní sezóny a zelenožlutí zaznamenali skvělý vstup do sezóny.

Kdo naopak do nedělního střetnutí zcela jistě nezasáhne, je ruský forvard Vladimir Semjonov. Klub se jej rozhodl uvolnit s tím, že dá přednost raději vlastním odchovancům. „Ze začátku se zdálo, že by mohl být součástí mužstva. Na tréninku se nám líbil, ovšem zápas, to je něco jiného. V utkání mu chyběl důraz, Vladimir nechodil do těla, nedával dobré rozehrávky. Pro nás bude lepší, když dáme šanci našim juniorům jako je Pepík Daněk, než abychom tu drželi cizího hráče,“ vysvětlil trenér Viktor Hlobil, který se i tentokrát bude snažit, aby týmu pomohli hráči ze střídavých startů. „Hrají za svůj mateřský klub a vždycky tu na ledě nechají život. Jirka Kozák, Renda Kajaba, Honza Podešva, Ondra Slováček… Z Třince dojíždí Filip Bajtek, který do týmu svými výkony rovněž ohromně zapadl a často střílí rozhodující góly. Jsme s těmito kluky maximálně spokojeni,” řekl na adresu mladých hráčů vsetínský lodivod.

Mladému týmu Frýdku-Místku patří osmé místo

Nedělní soupeř Valachů má letos velmi mladý tým. Kromě brankáře Láníčka a čtveřice útočníků Petra Hrubého, Martina Kabeláče, Davida Pauliaka a Petra Rozuma tvoří frýdeckou soupisku pouze hráči narození v letech 1986 – 1993. Produktivitu Frýdku-Místku letos táhne dvojice Martin Kabeláč (10 + 1) a Petr Hrubý (5 + 6). S deseti kanadskými body na kontě je pak Ondřej Sluštík (3 + 7). Jen pro zajímavost – nejproduktivnější hráč Vsetína Daniel Vaněk se může pochlubit devatenácti kanadskými body, druhý v pořadí František Zúbek šestnácti. Tenhle rozdíl pouze dokresluje čtrnáctibodovou propast mezi oběma mužstvy v tabulce, byť je od sebe dělí pouze dvě místa. Zlým mužem Frýdku-Místku je suverénně Milan Gajda se čtyřiceti trestnými minutami na kontě. Gajda je zároveň nejproduktivnějším frýdeckým obráncem (0 + 7) a nejúspěšnějším bekem v kategorii +/- (15/12). Brankářskou jedničkou Frýdku-Místku je Michal Láníček.

Severomoravané přijedou do Vsetína posilněni o středeční vítězství nad Novým Jičínem 2:1. „První dvě třetiny jsme byli lepším mužstvem. I přesto jsme inkasovali jako první my. Na inkasovanou branku jsme dokázali ještě v téže třetině odpovědět a díky výbornému nástupu do druhé třetiny jsme se dostali do vedení, které jsme udrželi až do závěrečné sirény,“ liboval si kouč Radim Nečas. Bude mít stejný důvod k radosti i dnes večer? Valaši svého protivníka letos nejprve porazili 4:2, ale posléze na jeho ledě podlehli 5:3. O motivaci mají před dnešním měření sil postaráno. Zvláštní příchuť bude mít dnešní duel pro Petra Řezáče, jenž v loňské sezóně odehrál za Vsetín několik utkání v rámci střídavých startů a dnes působí právě ve Frýdku.

Letošní sezóna? Na zápasy je to 1:1

1. kolo, neděle 11. září
VHK Vsetín – HC Frýdek-Místek 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Branky: 7. Kajaba (Slováček, Hrčka), 18. Zúbek (Kubo), 42. Slováček, 58. Zúbek (Hruška O.) - 24. Rozum (Podešva), 32. Štubňa (Gogolka, Měkýš).

Zaznělo po zápase: „V první třetině jsme všichni od obránců po útočníky poslouchali pokyny trenérů a fungovalo to, jak mělo. Ve druhé části jsme si asi začali myslet, že to už půjde samo. Moment, od kterého jsme začali hrát špatně, byla nepovedená přesilovka pět na tři. Vůbec nic jsme v ní nevymysleli, navíc nám odskakovaly kotouče. Od té doby to šlo dolů. Začali jsme hrát profesorsky a přestali bruslit a dohrávat souboje. A to takhle ve 2.lize nepůjde.“ Tomáš Mečiar, obránce Vsetína
__________________________________________________________________

13.kolo, sobota 22. října
HC Frýdek-Místek – VHK Vsetín 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 12. Rozum (Hrubý), 21. Hrubý (Gajda), 33. Mach (Majling, Jindřich), 55. Majling, 56. Mach (O.Sluštík) - 15. Vítek (Korčák), 33. Tesařík (Farda), 51. Farda (Hruška).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Hromada (Plšek) – Spitzer, Farda, Heš, Hrčka, Žabčík, Mečiar, Hoďa - Slováček, Vaněk, Sprušil, Kubo, Hruška O., Vítek, Hruška P., Zúbek, Korčák, Kozák, Holík.

Frýdek-Místek: Láníček (Jagoš) – Podešva O. , Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Mareček, Sluštík J., Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Gogolka, Štubňa, Gančarčík, Mach, Sluštík O., Hrubý, Krutil, Řezáč.